B&O BeoPlay E8
recenze

B&O BeoPlay E8

Uspokojí i rozmazlené
3

Pokud vás už jen představa rozměrných, i když špičkově hrajících sluchátek děsí, a přesto si chcete dopřát kvalitní poslech, je nutné pátrat, hledat a hlavně srovnávat. Čím menší provedení, tím spíše musíte přistupovat ke kompromisům, a jsme opět na začátku. Co když vás ale nalákáme tvrzením, že i malá a kompletně bezdrátová sluchátka s precizním designem mohou ukojit vaši touhu po skvělé reprodukci?

Výdrž: 4 hodiny bez problému

Čistě bezdrátová sluchátka mají jeden hlavní problém, a to vcelku průměrnou výdrž baterie. Ta se totiž musí vměstnat spolu s dalšími vnitřnostmi do těla velkého pár centimetrů, důležité je zachovat také nízkou hmotnost. BeoPlay naštěstí vyloženě nezklamala a výdrž se moc neliší od druhé generace Gear IconX. Spolehnout se můžete na necelé 4 hodiny při téměř maximální hlasitosti, případně něco přes 4 hodiny (4:20), pokud hlasitost snížíte na zhruba 60 %. Nutno podotknout, že i na 60 % je výstup dostatečně hlasitý, navíc nemáte případně nepříjemný pocit totálního odříznutí od okolního světa. Výdrž lze označit jako slušnou.

B&O BeoPlay E8

Zajímá vás kapacita baterie? Každé sluchátko má vlastní akumulátor: pravé 85 mAh, levé 60 mAh. Pravé sluchátko má více energie z důvodu vyššího zatížení. Nejenom že je zde umístěná signalizační LED dioda, ale stará se o přesun hudby do levého sluchátka. Zopakujme, že nabíjecí pouzdro disponuje baterií s kapacitou 365 mAh a sluchátka zvládne dobít dvakrát po sobě, a to na 100 %. Celkem lze tedy získat až 12 hodin poslechu, avšak je nutné počítat se dvěma přestávkami pro dobití. Sluchátka se v pouzdru dobijí za zhruba hodinu a půl. Samotné pouzdro dobijete po dalších 25 minutách, záleží však na tom, zda pouzdro dobíjíte pomocí USB konektoru počítače, nebo připojíte vlastní adaptér do elektrické sítě. Pokud budete nabíjet skrze port na PC, doba nabíjecího cyklu se prodlouží asi o 20 %.

Doba nabíjení není nejkratší, avšak BeoPlay se mohou pochlubit tím, že už 20 minut na nabíječce vystačí na hodinový poslech. A s tím už se dá zvládnout i krátký tréning nebo procházka v lese.

Zhodnocení: právem na špici

Nyní trocha matematiky. AirPods se běžně prodávají za cenu okolo 4,5 tisíce korun, Gear IconX (2018) jdou sehnat za 6 tisíc korun a dnes testovaná BeoPlay E8 vyjdou na 7 tisíc korun, někde i o pár set korun více. Aktuálně patří k těm nejdražším čistě bezdrátovým sluchátkům, která lze na tuzemském trhu bez problému sehnat. Nastává tedy logická otázka, zdali se investice několika tisíc korun navíc vyplatí a zda jsou BeoPlay E8 opravdu tak výjimečná a kvalitní.

B&O BeoPlay E8

Dle našeho názoru ano, jsou. Elegantní design, špičkové zpracování, luxusní pouzdro s vlastní baterií a samotný kvalitní výstup si nás zkrátka získali. BeoPlay E8 určitě nejsou ta nejlepší bezdrátová sluchátka na trhu, ale jsou osobitá, hrají perfektně a uspokojí i náročnější posluchače. Opomenout nesmíme ani ekosystém dánské společnosti, například už jen aplikace pro smartphony dává znát, že „zde se opravdu někdo stará“.

Pokud přemýšlíte nad koupí čistě bezdrátových sluchátek, AirPods považujete za neestetické a Gear IconX jsou pro vás příliš surová, představují BeoPlay skvělou volbu, za kterou se budete chválit ještě pár týdnů po koupi.

Konkurence: máte na výběr

Je pro vás cena příliš vysoká, nebo se vám zkrátka jen nelíbí živější podání BeoPlay E8? Nabízí se alternativa v podobě několikrát zmiňovaných Gear IconX (2018), která oproti BeoPlay nabídnout navíc i vlastní paměť, hlasového fitness asistenta a možná o trochu praktičtější nabíjecí pouzdro. Smířit se však musíte s obyčejnějším a dle našeho soudu méně propracovaným designem.

Alternativou jsou i zmiňované AirPody od Applu. Nabídnou jiný typ konstrukce – jedná se o klasické pecky, které tolik netěsní, na druhou stranu mohou být příjemnější pro delší poslech. Po zvukové stránce patří k tomu lepšímu, potěší i automatické rozpoznání vyjmutí z uší, kdy se reprodukce automaticky pozastaví. Na těle AirPodů nenaleznete žádná tlačítka ani diody, vše vyřešíte poklepem, nebo nahlédnutím na displej iPhonu/Apple Watch. Nevýhoda spočívá v nemožnosti korigovat hlasitost přímo pomocí sluchátek, na druhou stranu jsou o téměř 3 tisíce levnější než dnes testovaná BeoPlay.

Pro sportovní nadšence se budou skvěle hodit sluchátka Bose SoundSport Free, která jsou rovněž kompletně bezdrátová a nabídnou až 5hodinovou výdrž baterie. Potěší i odolností vůči dešti a potu, na designu se pracovalo hlavně po funkční stránce, aby sluchátka držela v uších jako přibitá. Stejně jako BeoPlay lze i Bose dobít během pár minut tak, aby poskytla reprodukci po dobu jedné hodiny. Dobití do 100 % pak trvá zhruba stejně dlouhou dobu, zakoupit je můžete za cenu okolo 5,5 tisíc korun.

Klady
 • nadprůměrná kvalita zvuku
 • propracovaný design
 • v uších drží velmi pevně
 • rozumné rozměry i hmotnost
 • elegantní dobíjecí pouzdro
 • slušná výdrž na baterii
 • spolehlivé ovládání pomocí poklepů
 • svoboda bezdrátové konstrukce
Zápory
 • vyšší cena
 • chybí vlastní paměť
 • občasné vypadávání zvuku v levém sluchátku
Diskuze ke článku
XXX
U AirPods lze korigovat hlasitost bez nutnosti dalšího zařízení a to se Siri :)
Lukáš
Pořád je jich málo, těžké si vybrat. Koupil bych si asi tyhle, ale já nevím, sedum tisíc se mi zdá fakt moc. Velká cena za tu bezdrátovost. Jinak by nestály ani polovinu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze