ASUS ZenFone 5Z
recenze

ASUS ZenFone 5Z

Nadopované dvojče
28

Vlajkový model na český trh konečně dodal také tchajwanský ASUS. Jeho ZenFone 5Z se nebude bít o post nejdražšího smartphonu, právě naopak – novinka se snaží zaujmout všechny uživatele mající vysoké nároky na výkon, kteří však současně hledí také na cenu. Ve výbavě se tak objevuje velká operační paměť, procesor Snapdragon 845 nebo duální fotoaparát.

Displej: sleduje trendy

Oproti modelu ZenFone 5 nedošlo ke změně displeje, ten tak zůstal špičkový. Co tedy k displeji říci? Je velký, má 6,2 palce a rámečky jsou vskutku malé, nicméně bez výřezu se to neobešlo. Bylo potřeba místo například pro reproduktor a čelní kamerku. Pakliže se vám vykousnutí nelíbí, lze jej softwarově zakamuflovat. Samotný displej je díky Full HD+ rozlišení skvěle jemný. Podobný superlativ můžeme použít i v případě čitelnosti na sluníčku či z úhlů. Spolehlivě funguje automatická regulace jasu. Zmeškané události vám zprostředkuje informační LED dioda, bohužel ji nelze nijak nastavit.

Líbilo se nám
 • kvalitní displej
 • malé rámečky
 • informační LED dioda
Nelíbilo se nám
 • „vykousnutí“ displeje v horní části

Zvuk: ve dvou se to lépe táhne

Co se zvukového výstupu týče, můžete se těšit hned na dva reproduktory. Ten hlavní je na spodní hraně. Sekunduje mu repráček nad displejem. Výsledkem je hlasitá reprodukce s lehkým důrazem na hloubky. Výstup do dodávaných špuntových sluchátek přes klasický 3,5mm jack uspokojí všechny nenáročné posluchače.

ASUS ZenFone 5Z
Líbilo se nám
 • hlasitá a poměrně kvalitní reprodukce
 • dva repráčky
 • 3,5mm jack

Výkon hardwaru: výkon především

Dostáváme se k tomu nejzásadnějšímu, co ze ZenFonu 5Z dělá vlajkovou loď výrobce. V jeho těle tepe procesor Snapdragon 845 kombinovaný s 6GB operační pamětí. Můžete si být jistí, že si na telefon zahrajete jakkoliv náročnou hru. Výkonu má telefon na rozdávání. Velmi slušná je 64GB interní paměť, byť nás mrzí, že se ASUS rozhodl neposlat na český trh varianty s větším úložným prostorem. Pakliže by vám 50 GB pro uživatelská data nestačilo, lze úložiště rozšířit paměťovou kartou až o 400 GB. Paměťovku lze případně nahradit sekundární nanoSIM kartou.

Líbilo se nám
 • výkonný procesor
 • velká operační paměť

Výdrž baterie: nezklame vás

V útrobách telefonu se nachází uživatelsky nevyměnitelná baterie s kapacitou 3 300 mAh. S ohledem na obrovský displej jde o průměrnou hodnotu. Při středně náročném používání je jeden den naprostou samozřejmostí. Pozorujeme jednoznačně lepší výdrž ve srovnání se ZenFonem 5, což lze přikládat použití modernějšího a úspornějšího procesoru. Pokud budete telefon využívat skutečně intenzivně a displej bude často svítit, počítejte po 12 hodinách s kapacitou baterie kolem 40 %. Nabití probíhá svižně, vyhraďte si zhruba 1 hodinu 45 minut. Ačkoliv má telefon skleněná záda, bezdrátové nabíjení nepodporuje, což u vlajkové lodě zamrzí.

V našem testu výdrže telefon přehrával streamované video v kvalitě 1080p po dobu 9 hodin 17 minut.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž
Nelíbilo se nám
 • nepodporuje bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Diferenciall
Opravte si údaje. Na českém trhu se prodává verze 8 GB RAM/256 GB ROM. Tuto verzi vlastním a jedná se skutečně o skvělý telefon
Blue Sun
Blue Sun
Z nabízené "konkurence" je asi nejhezčí volbou. Stesky po voděodolnosti nebo bezdrátovém nabíjení mi připadají hloupé, když se jedná o telefon za cenu kolem deseti tisíc. Mnozí neumí totéž nabídnou u dražších kousků.
Co mne ale zarazilo je "bokeh efekt". Tak silný a nepřirozený vůbec nevypadá hezky. Je možnost nějak nastavit jeho intenzitu? Pokud ne, je to docela škoda.
Městský poslanec
Další kopírka iphonu.
kleinak
Na začátku se vždy podívám na parametry, displej 6,2 a dál už nic nečtu.
Děkuji, takových velkých HOVAD je už moc.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze