ASUS ZenBook 3
recenze

ASUS ZenBook 3

Malý tělem, obří duchem
17

Opravdu zajímavý počin na konci roku přišel na trh z dílen společnosti ASUS. Její nejnovější model řady ZenBook se totiž prezentoval jako jeden z nejvýkonnějších ultrabooků na trhu a zároveň sliboval kvalitní konstrukci a elegantní kompaktní design. Přímého konkurenta MacBooků od Applu jsme pro vás podrobili redakčnímu testu.

Displej

Po otevření víka vás osvítí 12,5palcový nedotykový LCD displej s Full HD rozlišením. Jemnost 176 PPI sice dnes zní, jako by ji používal pračlověk (kreacionisté prominou), ale u notebooku se jedná o hodnotu naprosto dostatečnou. Na druhou stranu však nutno zmínit, že konkurence už dnes nabízí jemnější panely. Někomu by také mohlo vadit, že ZenBook 3 nemá dotykový displej. Ačkoliv osobně tuto funkci úplně nevyžaduji, kvůli špatnému touchpadu bych někdy dotykový displej ocenil.

ASUS ZenBook 3

Osobně nejsem fanouškem matných displejů, takže mne nijak netrápí, že ZenBook 3 má displej lesklý. Poskytuje skutečně kvalitní obraz, široké pozorovací úhly a velmi dobré podání barev. Krycí sklo Gorilla Glass 4 navíc zajistí i potřebnou mechanickou odolnost. Jas displeje dostačuje i pro práci venku a jediné, co mi trochu chybělo, byla jeho automatická regulace.

Líbilo se nám:

  • velký displej zabírající 82 % plochy
  • skvělé zobrazovací schopnosti
  • krycí sklo Gorilla Glass 4

Nelíbilo se nám:

  • chybějící automatická regulace jasu
  • není dotykový

Zvuk a webkamera

Na zvuk klade ASUS značný důraz. Dokazuje to především logo značky Harman Kardon a výrobce se nebál reproduktory pořádně zdůraznit zřetelnými mřížkami pod displejem. Na spodní straně notebooku napočítáme celkem čtyři a dohromady se starají o příjemné zvukové vlastnosti. Silácké marketingové sliby o zvuku, který jste u notebooku zatím neslyšeli, necháme stranou. Například MacBook hraje o poznání hlasitěji než ZenBook 3, ale pravdou je, že ASUS má mnohem poctivější basovou složku a zvuk je příjemně hutný. Zdá se mi však, že to je trochu na úkor středových linek, které se v projevu výrazně vytrácely, ale celkově vzato je kvalita zvuku velmi dobrá a na poměry notebooků určitě nadprůměrná.

ASUS ZenBook 3

Webkamera na druhou stranu spadá spíše do podprůměru. Svým VGA rozlišením se určitě nebude ucházet o titul mistra světa a stejně tak nemá šanci ani kvalitou obrazu. Příjemným překvapením bylo pouze umístění mikrofonu nad displej hned vedle webkamery, což je velmi praktické například u videohovorů.

Líbilo se nám:

  • kvalitní zvuk
  • umístění mikrofonu

Nelíbilo se nám:

  • horší webkamera

Diskuze ke článku
Kamil Kotlář
Kamil Kotlář
"Co se týče úložiště, dostupné jsou SSD disky od 256 do 512 GB komunikující skrze rozhraní SATA 3, nejvyšší 1TB SSD úložiště je však připojeno skrze třetí generaci rozhraní PCIe "... Jenže podle naměřených výsledku z CrystalDisk Mark se i u Vaší konfigurace jedná o PCIe 3.0 x4
Xwert Is
Xwert Is
Tvl za chvíľu budú tie ultrabooky stáť ako osobné auto. ...
Kensi Blye
Kensi Blye
Naposledy upraveno: 2. 2. 2017 10:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda když bylo zmíněno Blackberry dtek60 bude recenze?
Děkuji za odpověď
Omlouvám se za offtopic
hjuik
Za ty peníze žádná sláva.Mám zminovaný MacBook (2016) a na něm je klávesnice i trackpad naprosto dokonalá a spolehlivá (možná trochu hlučnější se mi zdá - dost klape).Ale rozhodně ten Mac lepší volba,už jen při pohledu na cenu:-)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze