Apple iPhone Xs Max
recenze

Apple iPhone Xs Max

Maximální po všech stránkách
44

Letos nám Apple představil hned tři nové iPhony, přičemž na pomyslném vrcholu stojí dnes testovaný iPhone Xs Max. Ne snad proto, že by měl speciální dovednosti. Hlavní odlišnost představuje větší displej. Ten s sebou však přinesl i vyšší cenu a například případě pořízení nejvyšší paměťové varianty budete lehčí o více než 43 tisíc korun. Nabízí se tak otázka, zda je doposud nejdražší iPhone také tím nejlepším iPhonem vůbec. Pokusíme se ji zodpovědět v dnešní recenzi.

Konektivita: kompletní nadílka

iPhone Xs Max dostal, stejně jako iPhone Xs, nový LTE modem, který dokáže pracovat s rychlostí až 1 Gbps. Dostalo se i na NFC čip, které poslouží jak pro platby skrze Apple Pay (i v České republice snad již brzy), tak jako čtečka NFC tagů, nově i bez nutnosti otevírat separátní aplikaci – stačí přiložit odemknutý telefon k tagu. Nízkoenergetické Bluetooth 5.0 využijete například při párování ke sluchátkům Apple AirPods.

Apple iPhone Xs Max

Potěší rychlé Wi-Fi 802.11ac a A-GPS, které jistí Galileo, QZSS a GLONASS, pochopitelně včetně elektromagnetického kompasu, který vám pomůže při orientaci v prostoru. Je důležité zmínit také podporu eSIM, takže iPhone bude poprvé podporovat režim Dual SIM, byť s jediným SIM slotem. Verze se dvěma fyzickými sloty bude k dispozici pouze v Číně.

Fotoaparát: stejný, přesto lepší

Apple si u iPhonů zakládá na fotografických schopnostech a model Xs Max není výjimkou. Disponuje duálním fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx, přičemž druhý snímač plní roli teleobjektivu s dvojnásobným optickým přiblížením bez ztráty kvality. Nechybí optická stabilizace obrazu, jen světelnost bohužel zůstala zachována na ne zrovna dechberoucí hodnotě f/1.8. Teleobjektiv si poté musí vystačit se světelností f/2.4. Přisvětlovací dvoutónová LED dioda se opět skládá ze čtyř částí.

Apple iPhone Xs Max

Lepší kvality snímků Apple nedosáhl lepší světelností, ale díky upgradovanému Neural Enginu, který se stará o rychlejší ostření a správné „pochopení“ fotografované scény. Potěší také chytré HDR, které se stará o pořízení ostrého a barevně věrného snímku bez ohledu na protisvětlo a další nepříjemnosti. Potěší že nově lze upravovat hloubku ostrosti i po vyfotografování snímku, s novou aktualizací lze navíc úroveň hloubky ostrosti manuálně kontrolovat. Selfie kamera s rozlišením 7 Mpx funguje dobře, o selfies s bokeh efektem se zde však stará software.

Ukázkové fotografie v plném rozlišení

Video lze nahrávat ve 4K při 60 snímcích za sekundu a k dispozici je také zpomalené Full HD video při 240 snímcích za sekundu. To už umí konkurence lépe, takové Sony nabídne při stejném rozlišení 960 FPS. Optická stabilizace nechybí, což je již standard. Kvalita videozáznamu je tradičně na dobré úrovni, záznam obstojí i mimo displej iPhonu.

Apple iPhone Xs Max - testovací video, exteriér (2160p, 60 FPS)

U jedné věci se v souvislosti s fotoaparátem zastavíme a chválit zrovna nebudeme. I přes nesčetné nářky zákazníků má Apple nastavení fotoaparátu stále ukryté poměrně hluboko v menu, přitom by stačila nenápadná ikona přímo v aplikaci, která by do nastavení přesměrovala. Tak snad příště.

Líbilo se nám
 • skvělé výsledky fotoaparátu
 • chytré HDR
 • slušná selfie kamera
 • zpomalené video
Nelíbilo se nám
 • horší světelnost teleobjektivu
 • zpomalený záznam umí konkurence lépe
 • zbytečně ukryté nastavení fotoaparátu a videa

Software: stabilní ekosystém

O iOS 12 jsme toho napsali mnohé. I tak se krátce zaměříme na to, co nová verze operačního systému přinesla. V první řadě musíme zmínit nárůst rychlosti. Zatímco iOS 11 nebylo přijato příliš dobře a my se upřímně ani nedivíme, iOS 12 je už od svého začátku mnohem stabilnější a také odladěnější.

Mezi největší novinky patří seskupování notifikací, které zpřehlednilo práci, a zároveň také funkce Čas strávený u obrazovky, který napomůže s odvykáním závislosti na používání mobilního telefonu. Funkce je přínosná jak pro rodiče dětí, kteří na mobilním telefonu tráví nezdravé množství času, tak také pro rodiče workoholiky, kteří nevědí, kdy přestat řešit pracovní záležitosti.

iOS 12

Osobně se mi velmi zamlouvá funkce zamykací obrazovky s označením „Dobré ráno/Dobré odpoledne“. Ne, neděláme si z vás „Dobrý den“, v iOS 12 je opravdu implementována funkce, která by měla zpříjemnit vstávání. Určitě to známe všichni: probudíme se s tím, že se chceme podívat na hodiny, a místo toho vidíme desítky notifikací, které nezřídka bývají pracovního charakteru. To na dobrém ránu moc nepřidá a namísto poklidného probouzení jen přemýšlíte, co všechno bude potřeba vyřešit. Pokud vyberete volbu Nerušit a nastavíte rozvrh, iPhone vás po probuzení přivítá pozdravem (Dobré ráno, Dobré odpoledne), a to v závislosti na vašem rozvrhu. Teprve až po odemknutí telefonu zjistíte, jaká práce na vás čeká.

Líbilo se nám
 • odladěnost a rychlost
 • Čas u obrazovky
 • funkce Nerušit
 • práce s notifikacemi
Diskuze ke článku
Ram
Těžká obluda s vykousnutým displejem a vředem na zádech. Když koukám na svůj šuplíkový iphone 4, tak tohle snad nemůže být ani produkt Applu. Velice nevzhledné zařízení.
Márv
Asi je zbytočné písať niečo o tomto iphone myslím že už každý ma naň nejaký názor ale prekvapila ma recenzia že si v nej redaktor dovolil povedať o telefóne tejto značky že môže mať aj nejaké nedostatky, to som nečakal.
Offečka Jablečna
Každý iPhone je nejlepším iPhonem vůbec. Dokud nepřijde další iPhone.
FantomasMan
FantomasMan
Naposledy upraveno: 4. 11. 2018 07:32
Osobne mám IP7+ ale do IPXsMax nepôjdem. Voľba padne na IPXs. Dôvod nie je finnačný ale, že IPXsMax je nielen veľké ale už aj ťažké pádlo + nová ergonomia ovládania IOS je už pri tejto veľkosti mobilu zlá. A displej v IPXs vo veľkosti 5.8 reálne 5.5 mi stačí a je rovnaký ako pri IP7+.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze