Apple iPhone Xs Max
recenze

Apple iPhone Xs Max

Maximální po všech stránkách
44

Letos nám Apple představil hned tři nové iPhony, přičemž na pomyslném vrcholu stojí dnes testovaný iPhone Xs Max. Ne snad proto, že by měl speciální dovednosti. Hlavní odlišnost představuje větší displej. Ten s sebou však přinesl i vyšší cenu a například případě pořízení nejvyšší paměťové varianty budete lehčí o více než 43 tisíc korun. Nabízí se tak otázka, zda je doposud nejdražší iPhone také tím nejlepším iPhonem vůbec. Pokusíme se ji zodpovědět v dnešní recenzi.

Displej: velkolepá podívaná

Pamatujete na 3,5palcové iPhony? My ano. Svého času Steve Jobs říkal, že větší úhlopříčka je naprosto zbytečná. Doba se změnila a dnes i o 5,5palcových smartphonech čas od času řekneme, že jsou kompaktní. Rámečky se zužují a dnes již běžně vidíme náctileté slečny s telefony, které bychom před pár lety označili za přerostlý tabletofon. Apple jde trendům naproti a nejnovější iPhone Xs Max nabízí opravdu obrovskou úhlopříčku 6,5 palce. To vše ale v těle, ve kterém se dříve nacházel „jen“ 5,5palcový displej.

Může to znít jako revoluce, ale není – Apple jen dohání konkurenci. I přes velice tenké rámečky tu máme poměrně výrazný a mnohými proklínaný notch, displej tak nezabírá ani 85 % přední části. A i v tomto ohledu je konkurence již nějakou dobu dále.

Displej je špičkový, s výřezem se musíte smířit

Už víme, že je displej opravdu velký, ovšem co jeho kvalita? OLED panel s rozlišením 2 688 × 1 242 pixelů nabízí jemnost 456 PPI a i mezi konkurencí se jedná o jeden z nejlepších panelů, který si můžete dopřát. Barvy jsou syté, černá opravdu černá a pozorovací úhly absolutně špičkové. Jas displeje dostačuje i při používání na přímém slunci, i když konkurence například od Samsungu umí displeje ještě svítivější. Potěší také minimální hodnota jasu, která vás neruší ani v noci. Navíc tu máme technologii True Tone. Ta přizpůsobuje barevnost a sytost displeje na základě okolních podmínek. Stejně tak nechybí již známá technologie 3D Touch, která v závislosti na tlaku vyvinutém na displej vyvolává speciální podnabídky a náhledy.

A jak je to s využitelností? I přes obrovskou úhlopříčku zůstává prostředí stále stejné. Ikony tedy jen lehce narostly. Vybrat si můžete také „zvětšené prostředí“, kdy velikost ikon a popisků ještě více naroste. Pokud chcete, můžete si obsah přiblížit také na dosah palce – stačí potáhnout spodní lištu směrem dolů a obraz se zmenší tak, abyste mohli jednou rukou ovládat i jeho vrchní část. Možnost zmenšení úhlopříčky na delší časový úsek, jak to známe u konkurence, však chybí.

Apple iPhone Xs Max

Apple musíme pochválit také za skvělé zaoblení skla displeje a oleofobní vrstvu, po které prst klouže doslova jako po másle. Sklo má patřit k těm nejodolnějším na trhu, ale zcela nerozbitné samozřejmě není. Stejně tak se musíte smířit s vlasovými škrábanci, které se na displeji během pár měsíců zákonitě ukáží. Dokazují to i naše vlastní roční zkušenosti s iPhonem X, ze kterého svým způsobem všechny letošní novinky vychází. Pořízení odolného nalepovacího skla se tedy stále vyplatí.

Stěžovat si budeme i na absenci Always On displeje a notifikační LED diody, kterou mohl Apple ukrýt například do výřezu sluchátka. Tu Apple částečně supluje „blikáním“ blesku fotoaparátu, avšak takové řešení nám nepřijde příliš elegantní.

Líbilo se nám
 • skvěle jemný zaoblený OLED displej
 • technologie 3D Touch a True Tone
Nelíbilo se nám
 • chybí notifikační LED dioda i Always-On režim

Zvuk: citelné vylepšení

Apple letos zapracoval i na reproduktoru. Ten spodní je stále stejný, respektive kvalitní a hlasitý. Úsilí cupertinský výrobce soustředil na vrchní sekundární reproduktor v telefonním sluchátku. Ten hraje o poznání hlasitěji a kvalitněji. U loňských iPhonů jsme tento reproduktor výrazněji kritizovali, a tak jsme rádi, že byla zjednána náprava. Pokud bychom srovnávali výstup iPhonu Xs Max a iPhonu Xs, zdá se nám že Xs Max hraje kvalitněji. Hlasitost je srovnatelná, avšak „plechovost“ zvukového podání se nám v případě Xs Max zdá mnohem mírnější. Suma sumárum novinka hraje špičkově.

Apple iPhone Xs Max

Přibalená sluchátka EarPods s konektorem Lightning hrají o trochu hůře než bezdrátová AirPods, však jsou zdarma v balení a navíc se nestane, že by se vybila. Pokud máte v plánu připojit sluchátka vlastní, nezapomeňte na dokoupení redukce – jak jsme již upozorňovali, tento rok se v balení již nenachází.

Líbilo se nám
 • vyšší kvalita sekundárního reproduktoru
 • vysoká hlasitost
 • čisté podání, kterému nechybí basová složka
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack i příslušná redukce

Výdrž baterie: den a půl s jistotou

Apple iPhone Xs Max nabízí baterii s kapacitou 3 174 mAh, což je ještě více než nabízel iPhone 8 Plus (2 675 mAh) a dokonce více než nabízel iPhone 7 Plus (2 900 mAh). Výdrže se tak obávat opravdu nemusíte. Xs Max ctí výsledky řady s přídomkem Plus a vydrží bez větších problémů dva pracovní dny. Jistotou je den a půl a když třeba v práci budete nabíjet takovou hodinku, dožijete se i druhé noci. iPhone Xs Max zvládl přes Wi-Fi streamovat video nadstandardních 11 hodin 38 minut.

Zařízení podporuje bezdrátové nabíjení běžného standardu Qi, stejně tak i rychlé nabíjení skrze kabel, kdy vám na nabití 50 % baterie stačí pouze 30 minut. Opět je zde ale zádrhel v podobě nutnosti separátní koupě rychlonabíječky, která vás připraví o nehorázných 2 400 korun. Ušetřit můžete snad jen pokud jste vlastníky MacBooku s příslušným adaptérem, kdy stačí dokoupit vhodný kabel za necelou tisícikorunu. Nabití totiž trvá s nabíječkou přibalenou k telefonu okolo 3 hodin, zatímco rychlonabíječkou to stihnete zhruba za poloviční čas.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž baterie
 • bezdrátové nabíjení standardu Qi
 • podpora rychlého drátového nabíjení
Nelíbilo se nám
 • pomalá nabíječka v balení

Výkon hardwaru: na roky dopředu

V novém iPhonu Xs Max tepe čip Apple A12 Bionic, který zaručeně patří ke špičce dnešní nabídky. Vůbec jako první mobilní čip byl postaven na 7nm výrobním procesu, přičemž sestává z celkem šesti jader, z toho jsou čtyři úsporná a dvě extrémně výkonná pro hraní her či práci s videem. Grafický čip rovněž pochází od Applu a má být až o 50 % výkonnější než u iPhonu X. Dále telefon disponuje 4 GB operační paměti. Vnitřnosti jsou identické s modelem Xs. Xr nabízí stejný procesor, ovšem menší 3GB paměť RAM. Z kapacity úložiště máme na výběr 64, 256 a nově také 512 GB. Samotný systém a aplikace zaberou něco okolo 9,5 GB.

Ve výkonu je daleko před konkurencí.

Ve výkonnostních testech obstál Xs Max na jedničku a je daleko před konkurencí s procesory Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos či Huawei Kirin. Bez obav můžeme říci, že i za dva roky se nejspíš bude jednat o skvěle vybavené zařízení.

Líbilo se nám
 • tolik výkonu, že snad ani nejde využít
 • moderní 7nm výrobní proces čipsetu
 • nová 512GB paměťová varianta
Nelíbilo se nám
 • drahá 512GB paměťová varianta
Diskuze ke článku
Ram
Těžká obluda s vykousnutým displejem a vředem na zádech. Když koukám na svůj šuplíkový iphone 4, tak tohle snad nemůže být ani produkt Applu. Velice nevzhledné zařízení.
Márv
Asi je zbytočné písať niečo o tomto iphone myslím že už každý ma naň nejaký názor ale prekvapila ma recenzia že si v nej redaktor dovolil povedať o telefóne tejto značky že môže mať aj nejaké nedostatky, to som nečakal.
Offečka Jablečna
Každý iPhone je nejlepším iPhonem vůbec. Dokud nepřijde další iPhone.
FantomasMan
FantomasMan
Naposledy upraveno: 4. 11. 2018 07:32
Osobne mám IP7+ ale do IPXsMax nepôjdem. Voľba padne na IPXs. Dôvod nie je finnačný ale, že IPXsMax je nielen veľké ale už aj ťažké pádlo + nová ergonomia ovládania IOS je už pri tejto veľkosti mobilu zlá. A displej v IPXs vo veľkosti 5.8 reálne 5.5 mi stačí a je rovnaký ako pri IP7+.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze