Apple iPad Air
recenze

Apple iPad Air

Velký tablet v malém těle
75

Přichází již pátá generace oblíbeného tabletu Apple iPad. Tentokrát nese název iPad Air, což má svůj důvod. Tablet značně ztratil na váze i velikosti, přesto nabídne stále špičkový 9,7palcový Retina displej, dlouhou výdrž i nekompromisní výkon. Uvnitř běží samozřejmě nejnovější systém iOS 7. Patří iPad stále na vrchol, nebo zaspal dobu?

Komunikace

Tablet si můžete provázat se čtyřmi základními službami. Je to Twitter, Facebook, Flick a Vimeo. Díky tomu si usnadníte přihlašování v aplikacích. Pokud však budete chtít služby plnohodnotně využívat, tak si musíte vždy stáhnout samostatnou aplikaci. Samozřejmě si můžete přidat i další účty, nejjednodušší je provázání se službami od Microsoftu, Googlu, Yahoo! a AOL. Díky tomu si do tabletu nahrajete kontakty, emaily, poznámky i kalendáře.

Pokud se rozhodnete používat základní vestavěný emailový klient, tak se musíte smířit s několika věcmi. Při psaní nového emailu už nemůžete přiložit žádné obrázky a ani nezměníte, ze kterého emailu zprávu odesíláte. Se stahováním příloh a přidáváním dalších účtů ale žádný problém není. Kromě emailů můžete odesílat také zprávy svým iOS kontaktům. Pokud má například někdo iPhone, tak si s ním můžete bez problému psát a jemu to bude chodit jako SMS zprávy.

Základním internetovým prohlížečem je Safari, které má několik úplně jednoduchých funkcí. Stránky můžete sdílet, připínat na plochu, odesílat do tiskárny nebo vkládat do seznamu četby pro pozdější přečtení (i bez připojení k internetu). Pokud používáte iCloud, tak můžete sdílet otevřené taby. A to je tak všechno. Občas vám může spadnout, ale podle zkušeností funguje mnohem lépe než třeba Chrome od Googlu, který si můžete samozřejmě stáhnout v App Store.

Zábava

Apple iPad Air

Mezi základní aplikace patří samozřejmě Hudba a Video. Hudbu si můžete buď zakoupit online na iTunes nebo si ji přetáhnout třeba ve formě MP3 z PC. Přehrávač podporuje standardní rozřazení podle seznamů, umělců, skladeb, alb, skladatelů a žánrů. Nic speciálního nečekejte, přehrávač je skutečně velmi jednoduchý. Funkce Rádio u nás bohužel stále ještě nefunguje.

Videa si můžete buď stáhnout z počítače nebo si je opět zakoupit na iTunes. Bohužel si je, stejně jako hudbu, nemůžete posílat mezi zařízeními či stahovat z webu. Tyto dva přehrávače jsou tak fixně vázány na iTunes. Na druhou stranu je tu funkce Air Play, která dokáže přes Wi-Fi odesílat hudbu, video či dokonce hry na Apple TV. Můžete tak filmy z iPadu jednoduše pouštět na velké obrazovce. Jak už jsme si u Applu zvykli, tak samozřejmě chybí NFC.

Dále nemá moc smysl o vestavěných aplikacích mluvit. Pokud zamíříte do obchodu, tak naleznete přes 475 000 aplikací upravených pro iPad. Najdete tam skutečně vše – spousty prohlížečů, přehrávačů, fotografických aplikací, kuchařských průvodců, slovníků, grafických editorů, sociálních sítí, navigací, her a tak dále.

Apple iPad Air
Obchod s aplikacemi AppStore
Diskuze ke článku
Mrazik
Recenze ala Verge...proc ne
Ale chtelo by to lepsi video,neni v tom videt "oko"
O mluveni radeji pomlcim,ne kazdy ma prijemny hlas,ale treba o tom procesoru byl trochu ulet

Ale jinak to neni spatny,priste to muze byt jen lepsi...jak rikam,chtelo by to zlepsit video cast,protoze zabery na hrani zavodu nereknou nic a ani nejsou libivy...

Nakecavat minuty jen aby toho bylo hodne je nesmyslne...
Jiří Benda
Jiří Benda
Na tuhle recenzi jsem skutečně čekal s velkým očekáváním, které ovšem velmi rychle upadlo, když jsem zjistil, že jí opět dělal pan Vojtěch. Jeho projev a styl mi spíše připomíná nezletilé blogery, které zaplňují youtube videi věcmi, co jim koupili jejich rodiče. Samotné "první dojmy" pana Pospíšila jsou na úplně jiné úrovni, než-li tahle 3:42 minutová rychlokvaška p ana Vojtěcha. Fakt je mi to líto, protože jsem se na tuhle recenzi moc těšil.
Martin Kotlan
Martin Kotlan
Prosím, ať už pan Vojtěch natáčí jen své hry ... tady u těchto recenzí se máme dozvědět autorovy dojmy, zkušenosti atd. a ne, že si tablet vybalím z krabice a recenzuji. Tohle vše bych si klidně mohl přečíst ve specifikacích.
Ondra
"Pokud se rozhodnete používat základní vestavěný emailový klient, tak se musíte smířit s několika věcmi. Při psaní nového emailu už nemůžete přiložit žádné obrázky" toto jde, stačí přiložit prst na text a zadat vložit obrázek/video

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze