Alcatel OneTouch Idol α
recenze

Alcatel OneTouch Idol α

Elegán v plechovce
11

Telefony si kupujeme v krabicích. Alespoň většinou tomu tak je. Nový Alcatel OneTouch Idol Alpha se nicméně prodává v plechovém válci. A tím originalita nekončí. Je libo sklo či kov? Žádný problém. Vše dále doplňuje krásný displej a svižné prostředí. Výbava však padá spíše do střední třídy.

Fotoaparát

Alcatel osadil Idol Alpha 13megapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením a LED diodou. Bohužel výsledné snímky vás vyloženě nenadchnou, neboť trpí slabší ostrostí. Za denního světla jsou výtvory ještě slušné, za předpokladu, že nebudete provádět výřezy, avšak s ubývajícím světlem kvalita klesá. Plusem může být, že Idol Alpha opravdu rychle fotí, stačí jen stisknout spoušť a fotografie se ukládají bleskurychle. Stejně tak makro snímky vypadají dobře. Čelní kamerka pak nabízí rozlišení 1,3 megapixelu a produkuje spíše horší snímky, kde chybí detaily. I ta však dokáže zaznamenat FullHD videa.

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Prostředí je u Alcatelů stále stejné, ale proč jej měnit? Pro snímanou scénu je využita maximální plocha displeje, ovládací prvky jsou omezeny na minimum. K ideálu snad chybí jen nahrazení přepínače fotoaparátu a kamery druhou spouští pro záznam videa. Nastavení je nejprve také jednoduché, k podrobnému se dostanete až speciální volbou. Nechybí však HDR, noční režim, sportovní režim či Panorama.

Prostředí fotoaparátu

Záznam videa je umožněn v kvalitě 1 920 × 1 080 pixelů s 29 snímky za vteřinu, přičemž se lze spolehnout na kontinuální ostření. Kvalita videa je na slušné úrovni. Fanoušky zpomalených či zrychlených videí Idol Alpha nepotěší, neboť neumí ani jedno.

Alcatel One Touch Idol Alpha (testovací video) – exteriér, 1080p (29 FPS)

Telefonní funkce

Funkce telefonních hovorů je pro mobilní zařízení stále primární. Prostředí je přehledné a jednoduché. Po spuštění si můžete načíst kontakty například z Facebooku nebo sítě Google+. Samotná kvalita hovorů je na slušné úrovni. Při volání nebudete mít problém s kvalitou zvuku a stejně tak protější strana si na nesrozumitelnost nestěžovala. Ačkoliv model Idol Alpha pracuje jen s jednou SIM kartou, mimochodem typu micro SIM, najdete v nastavení položku Správa karet SIM. Alcatel jednoduše prostředí nemění, byť některá funkce v daném modelu chybí.

Zprávy

Psaní zpráv je především díky dobře rozestavěné klávesnici pohodlné a ideálně využívejte obě ruce. Psaní jednou rukou je ale samozřejmě také realizovatelné, nicméně vždy za přítomnost QWERTY klávesnice. Kdo zatouží po alfanumerické, bude muset stáhnout alternativní klávesnici z obchodu Play. Uspořádání zpráv je klasicky pomocí konverzace. O emaily se vám může starat aplikace přímo pro Google účty (Gmail) nebo aplikace E-mail, která po nastavení pracuje stejně spolehlivě, akorát s odlišným prostředím.

Diskuze ke článku
Petrees
Cena je velmi premrstena.Ikdyz jde o stylovku,cena by odpovidala tak kolem 6000,-kc.Za 10 je to neprodejne...
Lukas
Ten lesklý rámeček je neštěstí... Je to taková Čína před 10 lety - hlavně aby se to hodně blýskalo. To nemohou udělat ten kov v matném provedení? Jednak by to více ladilo se zbytkem telefonu a za druhé by to bylo mnohem praktičtější.
tom
Pekny videopohled, akorat se na displeji telefonu celou dobu leskl Vas destnik za zady, coz trochu rusilo.
fry
je nezmysel na tak malý snímač dať 13 mpx, tomu potom aj zodpovedá kvalita fotiek. ku konkurencií by bolo vhodné zaradiť nejaké novšie modely, nie tieto v podstate už výbehové. vzhľadom na veci opísané v recenzií, je cena skutočne premrštená.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze