Alcatel One Touch Idol
recenze

Alcatel One Touch Idol

Miláček všech

Střední třída zatím byla výrobci spíše vzdálená, ale po vybaveném Alcatelu OT 997 následuje nová řada Idol. První vlaštovka si v našem testu vedla opravdu bravurně. Nadchne svými zobrazovacími schopnostmi, kvalitou dílenského zpracování, slušným fotoaparátem, designem i odladěností. Výrazné nedostatky nejsou na pořadu dne. Jak nakonec obstála v testu?

Telefonní seznam

Telefonní seznam nebude vyhovovat těm, kteří chtějí co největší provázanost se sociálními sítěmi. Hlavní podstatou je přehlednost. U jednotlivých kontaktů můžeme přidat podrobné informace typu bydliště, poznámky, množství čísel a e-mailových čísel. Uložené kontakty mohou být filtrovány. Nabízí se výběr zdrojů, ze kterých chceme čerpat. Telefonní seznam může být zálohován na externí uložiště nebo online uložiště Alcatel Cloud.

Zprávy

Textový editor se nese v duchu světlých odstínů a decentního šedého pozadí s texturovanou grafikou. Psaní na softwarové QWERTZ klávesnici je pohodlné. Klávesnice má dostatečné rozestupy. Její ergonomie patří mezi lepší, napříč softwarovými klávesnicemi. Odpočítávání znaků probíhá již od samého počátku, čili 160 znaků. Přidání přílohy je možné bez složitého proklikávání se. E-mailovou poštu má na starost vestavěný klient. Umí načíst přílohy, podporuje složky, push synchronizaci. Dalším významným klientem je Gmail.

Organizační funkce a GPS

Kalendář zaujímá na 101% plochu celého displeje. Zobrazení detailů událostí na hlavní obrazovce sice chybí, ale větší okna náhledů jednotlivých dní vše kompenzuje. U přidávané události kromě běžných vlastností jako popisek, připomenutí, lokace je navíc i možnost zvolení si typu události. Kalendář spolupracuje s více typy účtů a je na uživateli, který typ kalendáře bude preferovat.

Nabídka aplikací pro kancelářskou práci je poměrně štědrá - nechybí kalendář, poznámky či nákupní seznam

Aplikace poznámek nabídne oku blízké žluté pozadí. Neoplývá sice bohatými možnostmi, uživateli však alespoň nabídne pozdější sdílení uložené poznámky nebo export do textového souboru. Při výpravě do obchodu je zbytečné sebou tahat papír a tužku. Hrdě jej zastoupí aplikace nákupní seznam. Podporuje tvorbu několika seznamů zboží, možnost vybrání si motivu pozadí a následné vytvořený seznam pak může být sdílen s ostatními zařízeními.

Aplikaci úkoly svěříme naše povinnosti. Vybraný úkol nás může upozornit na jeho splnění.

Aplikace úkolů je jednoduchá, ale účelná. Dále nechybí správce souborů pracující s interní pamětí

Integrovaný GPS modul má dobrou fixaci. Jeho „nastartování“ je většinou v časovém horizontu kolem dvaceti vteřin, při zapnuté asistenci operátora. GPS modul nalezne své uplatnění v aplikaci Google mapy, která patří mezi špičkové on-line navigace, využívající ke svému provozu datové připojení. Aplikace OfficeSuite 7.1 je pomocníkem pro práci s kancelářskými dokumenty. Otevře textové soubory vytvořené v programech word, excel, adobe reader a power point. Již otevřený dokument ale neumí editovat.

Datové funkce

Datová základna nijak zvlášť neohromí. K prohlížení webových stránek jsou připraveny bezdrátové sítě Wi-Fi b/g/n. Alternativou jsou i sítě 3G s technologii HSDPA pomalejší rychlosti 7,2 Mb/s. U zařízení s cenou přes sedm tisíc korun bych možná volal po HSPA+. Posílání souborů s našimi přáteli můžeme svěřit technologiím Wi-Fi Direct nebo Bluetooth 4.0. Zamrzí absence NFC.

Interní data telefonu je možné si zálohovat v externím úložišti One Touch Cloud

Pro prohlížení stránek jsou připraveny dva prohlížeče. Chrome a Android prohlížeč. Prvně jmenovaný stále tápe v otázce rychlosti i optimalizace. Druhý prohlížeč je o poznání přívětivější a to v otázce rychlosti načítání stránek, plynulosti pohybu po již načtené stránce i celkové stability. Uložený obsah v telefonu můžeme zálohovat přes aplikaci One Touch Cloud. Slouží něco jako rozcestník pro zálohování dat na externím úložišti (box, dropbox či interní paměť). Při posezení s přáteli se hodí aplikace DLNA pro sdílení multimediálního obsahu na jiných zařízeních, například televizoru.

Diskuze ke článku
Petr
Možná by bylo dobré dát mezi konkurenty nějaký dualsim. Tato fce bude pro dost lidí klíčová při výběru tohoto telefonu a proto nějaký nedualsim telefon pro ně žádná konkurence nebude.

A taky byste mohli napsat, jestli funguje ta oleofobní vrstva, že tam je si člověk přečte ze specifikace, ale jestli to funguje se chce dozvědět z recenze.
Matej
V pparametroch mate napisanu podporu micro sdhc a v zavere, ze karty nepodporuje.
Redmarx
Ja clanek necetl, jen posledni stranu, ale proste ten telefon, jestli bude stat vic jak 3.500,- tak fakt je to k nicemu, on ten Mediatek MT6577 jeste moc vykon nema, vlastne s nim v Cine pomalu ale jiste koncej, takze vubec nechapu proc se takovej telefon tady v Evrope vydava. Jenom si vemte, ze Mediatek MTK6589 je znacne vykonejsi, je to ctyrjadro, zvlada to fullHD a je to jeste ke vsemu vyrobne levnejsi, takze k cemu porizovat zastaralej procesor? Na Mediateky je opravdu treba vzit nejaky ten foun z Ciny nebo evropske pobocky cinskych firem, uz tu v EU maji pobocky Jiayu i ZOPO, dalsi moznost primo z Ciny je UMI a to jsou jen ty nejznamejsi.
Honza
Nechápu tuto větu... Zvukový výstup do sluchátek je také velmi dobrý. Nejvíce chybí basy, hlasitost je velmi vysoká.
Tak je velmi dobrý nebo ne?Protože pokud chybí basy tak asi těžko může být velmi dobrý,pak bude spíš o ničom...
Další věc je vždycky nakonec recenze to porovnání s konkurencí,to je pokaždé jako srovnávat jablka a hrušky,proč se tady porovnává telefon na dvě sim s telefóny na jednu sim,prostě pokud někdo potřebuje telefon na dvě sim tak potom telefon na jednu sim nemůže být pro něj nějaká konkurence...Asi těžko se někdo kdo potřebuje dual telefon bude zajímat o telefony na jednu sim,,sám mám ten problém a v okamžiku kdy zjistím že je jakýkoliv talefon na jednu sim,můj zájem končí i kdyby byl ze zlata protože je pro mě nepoužitelný takže srovnávejte prosím srovnatelné...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze