Alcatel One Touch 997D
recenze

Alcatel One Touch 997D

DvouSIMková štika v rybníce

Aktuálně nejlépe vybavený Alcatel prodávající se na našem trhu prošel redakčním testem. Již předem zaujal nízkou cenou, velkým displejem, silným hardwarem a podporou dvou SIM karet. Tedy kombinací, která byla na našem trhu takřka nevídaná. Že by se One Touch 997D přiblížil k ideálnímu telefonu?

Baterie a výdrž

Alcatel model One Touch 997D vybavil akumulátorem s kapacitou 1800 mAh, což s ohledem na živení dvou SIM karet není zrovna moc. Pokud budete pouze na příjmu s oběma kartami a párkrát za den se podíváte na internet, snadno se dostanete na dvoudenní výdrž. Pokud telefon začnete více honit, počítejte spíše s jedním dnem, ale ten zase Alcatel opravdu vydrží. Nemusíte se obávat, že by vám po pár hodinách odpadl při odpolední siestě. Pokud využíváte jen jednu SIMku, přidejte si vždy půl dne výdrže k dobru.

Provedli jsme také náš standardizovaný test výdrže, při kterém bylo streamováno video v kvalitě 720p. Telefon byl přihlášen k zabezpečené Wi-Fi, první SIM karta přihlášena do 3G sítě, druhá do 2G sítě, jas displeje nastaven na 50% a hlasitost do sluchátek na 50%. Alcatel se vypnul po 4 hodinách a 23 minutách. Testovali jsme také nabíjení. Z 1% na 80% to Alcatelu trvá jednu hodinu a 24 minut. Celkový čas nabití na 100% zabere jednu hodinu a 55 minut.

S baterií souvisí také pokročilý spořič baterie. Ten v základu obsahuje hned několik režimů, které si můžete definovat. Vytvořit ale můžete i své vlastní režimy, ve kterých nastavíte, co se má po aktivaci dít. Zda-li mají být spuštěné všechny nebo jen některé bezdrátové funkce či jak má být vysoký jas. V samotné aplikaci Spořič baterie navíc zjistíte, jak dlouho telefon ještě vydrží při vybraných činnostech.

Spořič baterie

Zvuk: dostane vás

Ke zvukové stránce jsem přistupoval trošku skepticky. Přeci jen je to časté místo, kde výrobci šetří a především v případech, kdy zbylá výbava exceluje. Jenže Alcatel One Touch 997D mě okamžitě vyvedl z omylu. Hraje velmi dobře. Hlasitý reproduktor je nejen hlasitý, ale vysoce kvalitní a nepostrádá jasně slyšitelnou basovou složku. I na maximální úroveň hlasitosti takřka nedochází ke zkreslení zvuku.

Podobná radost panuje i ze sluchátek. Výstup je kvalitní, nechybí výšky, středy a hloubky, které ale zbytečně nezastírají výšky. Alcatel se chlubí také SRS zvukem a s ním spojenými profily ekvalizéru. Jenže jich není zapotřebí. Alcatel dokáže hrát opravdu na vysoké úrovni a mnohé dražší telefony mu mohou závidět.

Displej: velký a s tlačítky

Zlákat ke koupi Alcatelu One Touch 997D by vás mohl i displej. Úhlopříčka 4,3 palce dnes sice již patří spíše do průměru, nicméně ve střední třídě jde o parádní hodnotu. Rozlišení se zastavilo na 800 x 480 pixelech a víc bychom za šest tisíc korun ani chtít nemohli. Trošku škoda je, že Alcatel použil pouze obyčejný TFT displej. Barvy nejsou tak jasné jako na konkurenčních Super AMOLEDech nebo Super LCD panelech. Dle mého jsou ale důležitější pozorovací úhly, které má Alcatel skvělé. Velmi dobrá je také čitelnost při ostřejším světle.

Displej je sice obyčejný, ale stále dostatečně kvalitní

Displej netrpí nijak výrazně na otisky prstů a je chráněn nepoškrabatelným sklíčkem. Nejedná se však o známé Gorilla Glass. Na druhou stranu po testování není na displeji viditelný sebemenší škrábanec.

Hardware

Radovat se nyní mohou všichni, kteří hledají dobře vybavený telefon s podporou dvou SIM karet. Alcatel One Touch 997D je totiž prvním na našem trhu, kdo kombinuje dual SIM a dvoujádrový procesor. V těle mu tepe Mediatek MT6577 s taktem 1 GHz. Nadprůměrná je také kapacita paměti RAM, která se vyhoupla na rovný 1GB. Po zapnutí má uživatel k dispozici zhruba polovinu. Výkon telefonu demonstrují ještě vybrané benchmark testy. Zodpovím zde také otázku přehřívání. Ano, zadní kryt se od spodu při zátěži zahřívá. Nejde však o nic dramatického.

Benchmark testy
Diskuze ke článku
jenda
Pěkné. Dá se prosím nastavit jiný vyzváněcí tón pro jednu kartu a jiný pro druhou ? Abych poznal ihned jestli mi lidé telefonují na služební kartu nebo na soukromou.
Tomas
Nema funkci vzdy naprijmu tzn kdyz na jedne sim volate tak se vam na druhou nikdo nedovola a ani se nedozvite ze vam nekdo volal. Takze je to jen polovicni dualsim vhodny na volani a ne na prijimani. Znam cloveka ktery je existencne zavisly na prijimani svych sluzebnich hovoru takze pro neho tento mobil neni. Pozor na to! Nebo mi v testu neco uniklo?
vlko32
Dokáže "pokročilý spořič baterie" vypnúť jednu zo SIM-kariet (napríklad na noc-nech šetrí energiu) Nepríjemná chyba 8 Mp kamery sa vyskytla len na testovanom modely? Alebo je nafigu celá rada 997D?! Je možné mobilom mazať obsah mikro SD karty?
starkx
Díky za recenzi, je velice užitečná.
Mé zkušenosti po cca 7 dnech:
Aplikace Spořič baterie se na mém 997D chová divně. Nastaví čas noci (23:00-6:00), profil Spánek a automatické přepnutí. Ale ve stanovený čas se profil baterie nepřepne. Někdy se přepne až minutu po uplynutí času, někdy vůbec. Nahradil jsem ho českou aplikací Battery Widget Reborn! Pro (40Kč) a funguje naprosto spolehlivě.
Telefon je jinak super, problémy s pamatováním vyzvánění jsem vyřešil přes Ringroid a uložením do interní paměti telefonu.
Vyzváněcí profily jsou super věc, ale... Nevím proč, ale když si nastavím např. profil Obecné na maximální hlasitost a profil Schúzka na úplně tichý (hlasitost na 0), po přepnutí z proflu Schůzka na Obecné je hlasitost 0 a musím jí nastavit opět na max.
Chtěl bych se zeptat pánů recenzentů:
1. viz. problém s hlasitostí u profilů
2. funguje Vám korektně aplikace Spořič baterie
3. Při nastavení odemykání gestem není aktivní notifikační lišta. Lze toto změnit?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze