Alcatel One Touch 810 GLAM
recenze

Alcatel One Touch 810 GLAM

Stylová pudřenka
26

Dnešní telefon pochází z dílen společnosti Alcatel. Ta se rozhodla nesoupeřit s dnešním modelem na poli chytrých telefonů, vše vsadila na styl, eleganci a nízkou cenu. Hledáte-li telefon pro dceru, přítelkyni či manželku, pak s modelem One Touch 810 rozhodně neděláte chybu.

Internet, sociální sítě

Telefon je v základu vybaven klienty pro přístup k Facebooku a Twitteru. Obě jsou to javové aplikace, klient pro Twitter se jmenuje mTweet. Pro jejich používání se nejprve musíte do obou služeb přihlásit, aplikace si dokáže zapamatovat vaše přístupové údaje, které tak nemusíte zadávat neustále dokola.

Klient pro Facebook je propracovaný, obsahuje téměř všechny funkce, co znáte z webového rozhraní, nechybí mu ani chat. Je velice dobře použitelný a přehledný. Jedinou výtku bych měl k rychlosti aplikace, na můj vkus vše hodně pomalu načítá, každou chvíli se zobrazí „loadovací“ obrazovka s ukazatelem průběhu.

Twitter klient je naopak rychlý, stejně jako Facebook klient je hodně povedený a dobře použitelný.

Jako internetový prohlížeč zvolila společnost Alcatel osvědčenou Operu Mini. Díky předzpracování stránky na serveru dokáže ušetřit až polovinu přenesených dat, což poznáte i na rychlosti načítání.

V menu najdete i samostatnou ikonu pro spuštění Wapového prohlížeče. Je to jedna z těch ikonek, jejichž zobrazení si můžete s klidným srdcem vypnout. Nedělám si iluze, že by Wap v dnešní době ještě někdo používal. Nebo snad ano?

Telefon umí přenášet data pouze přes klasickou 2G GSM síť, čili podporuje jen pomalé GPRS a trochu rychlejší EDGE. Bluetooth je implementováno podle standardu 2.1 a podporuje přenos hudby přes protokol A2DP.

Závěr

Telefon Alcatel One Touch 810 GLAM mě po všech stránkách velmi příjemně překvapil. Uměl vše, co jsem od něj očekával a chtěl a softwarovou část má velmi dobře odladěnou. Jedinou větší výtkou je barva podsvícení klávesnice. Bílé LED diody prostě nejdou na denním světle dohromady s bílou barvou tlačítek, která se pak stávají hůře čitelná. Pokud mu tuto jedinou vadu na kráse odpustíte, dostanete za své peníze jeden z aktuálně nejlepších telefonů v low-end kategorii, navíc s ojedinělou a vzácnou véčkovou konstrukcí.

Svým designem je cílen primárně na ženy, které si jistě oblíbí jeho růžovou variantu, pokud by ho chtěl z nějakého důvodu používat i muž, tak sáhne po chromově kovové variantě.

Pokud ještě nemáte vánoční dárek pro svou přítelkyni, manželku či milenku, která nepřišla na chuť chytrým telefonům, pak s Alcatel One Touch 810 GLAM stoprocentně zabodujete.

Konkurence

S konkurencí to má Alcatel One Touch 810 GLAM těžké. V oblasti obyčejných low-end telefonů moc stylových modelů nenajdeme. Vybral jsem proto jeden jediný model, který má smysl porovnávat.

Nokia Asha 200

Model s QWERTY klávesnicí, který navíc přidává podporu 2 SIM karet. K dostání je v několika atraktivních barevných variantách. Nabídne taktéž displej s QVGA rozlišením, vysokou kapacitu baterie, boduje v kvalitě fotoaparátu, který má lepší než Alcatel One Touch 810. Na druhou stranu se mi více líbí prostředí Alcatelu, než Series 40 u Nokie. Více informací naleznete v našem katalogu.

Tip: Recenze Nokia Asha 200 – Překvapivě šikovný low-end

alcatel-onetouch-810-glam
Klady
  • Stylový design
  • Možnost instalace Java her a aplikací
  • Rychlý a odladěný systém
  • Dlouhá výdrž na jedno nabití
Zápory
  • Horší kvalita fotografií
  • Bílé podsvícení pod bílými klávesami ve dne splývá
Diskuze ke článku
Michal
Recenze se povedla, stejně tak bych řekl, že jde o hodně vydařený mobil.
hanes
Já myslím, že ten foťák dĕlá dobré fotky na to kolik má Mpx
marek
Moje přítelkyně má už rok předchůdce tohoto mobilu (OT808 - dovoz z Anglie) a je z něj stále úplně nadšená. Zpracování všech částí je opravdu prvotřídní a rychlost i výdrž skvělá. Jak už jsem říkal, jedná se o starší typ, který má např. jen jeden konektor - miniUSB, který používá jak pro sluchátka, tak pro nabíjení i komunikaci s PC, hůře fotí i hůře nahrává video. Kdežto OT810Glam má jak standardní microUSB konektor, tak standardní jack pro sluchátka, má i o dost silnější baterii (ta slabší vydržela týden!!!), takže si myslím, že se jedná o mimořádně povedený mobil (samozřejmě, že pro ženy) a ta cena je opravdu neuvěřitelná. Vždycky mě Alcatel překvapí, za jak nízkou cenu je možné kvalitně zpracovat mobil. Kdyby jim aspoň trochu fungoval marketing, byli by úplně někde jinde. Holt někdo chce slyšet kvalitní kecy a někdo chce kvalitní mobil.
Naecken
A videopohled nebude?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze