Alcatel One Touch 810 GLAM
recenze

Alcatel One Touch 810 GLAM

Stylová pudřenka
26

Dnešní telefon pochází z dílen společnosti Alcatel. Ta se rozhodla nesoupeřit s dnešním modelem na poli chytrých telefonů, vše vsadila na styl, eleganci a nízkou cenu. Hledáte-li telefon pro dceru, přítelkyni či manželku, pak s modelem One Touch 810 rozhodně neděláte chybu.

Multimédia

Ačkoli se Alcatel One Touch 810 řadí do kategorie low-endů, neznamená to, že by nebyl vhodný k multimediálnímu využití. Obsahuje slot na microSD kartu, kterou můžete „nacpat“ multimédii dle libosti. Data na kartu můžete kopírovat buď přes nějakou externí USB čtečku, brzy vás ale přestane bavit neustále sundávat zadní kryt a vyndávat baterii pro instalaci karty. Lepší je proto připojovat telefon přes USB kabel, telefon (respektive jeho microSD kartu) v počítači vidíte jako další disk.

Při připojování USB kabelu si můžete všimnout, že mimo velkokapacitního zařízení můžete telefon připojit jako webovou kameru. Osobně tuto možnost vidím u mobilního telefonu poprvé. Vyzkoušel jsem ji, Windows 7 automaticky tuto kameru detekovaly, nainstalovaly si ovladače a po pár vteřinách jsem ji mohl bez problémů používat.

Oproti mnohým low-endům má výhodu v displeji, jehož rozlišení a hlavně horizontální orientace je vhodná pro sledování filmů či seriálů. Zkusili jsme do něj nahrát běžný AVI (divX) soubor bez konverze, s kterým si bohužel ale telefon neporadil, filmy tedy musíte před zkopírováním do telefonu zkonvertovat v počítači do formátu MP4.

Nechybí ani možnost přehrávání MP3 souborů. Tuto funkci najdete v hlavním menu pod ikonkou Hudba. Telefon umí automaticky prohledat celou paměťovou kartu a nabídne vám několik „pohledů“ na vaše písničky, informace o interpretovi, albu a podobně čte z ID3 tagů. Kromě zobrazení všech skladeb umí třídit podle alba, interpreta a žánru. Zajímavou možností pro procházení skladeb, která se často nevidí, je zobrazení složek na kartě, ve kterých MP3 máte.

Během přehrávání se na displeji zobrazují nejen informace o skladbě, ale zhruba polovinu displeje zabírá grafický spektrální analyzér. Ten se zobrazí na chvíli i na vnějším displeji, když během přehrávání telefon zavřete.

Omrzí-li vás vaše hudba, je tu záchrana v podobě FM rádia. Pro jeho poslech musíte mít připojena sluchátka, která slouží jako anténa. Pokud chcete rádio poslouchat ne ve sluchátkách, ale nahlas, není to problém, stačí v menu aktivovat hlasitý odposlech. Stanice lze vyhledat automaticky nebo manuálně. Během poslechu stanice se na displeji zobrazí textové RDS informace, pokud je stanice vysílá. RDS informaci o názvu stanice umí aplikace využít pro její pojmenování v seznamu.

V menu FM rádia najdete ještě jednu funkci, která se vidí málokdy, a tou je nahrávání toho, co aktuálně v rádiu slyšíte. Nastavení kvality a formátu souboru je společné s funkcí diktafonu, který najdete v menu telefonu pod položkou Hlasové poznámky.

Fotoaparát a videokamera

Telefon je vybaven fotoaparátem s rozlišením 2 MPx, čočka se nachází na horním odklápěcím krytu. S tímto fotoaparátem lze fotit pouze za dobrých světelných podmínek, jelikož není přítomna přisvětlující dioda, zastupující blesk. Dle očekávání v této cenové hladině fotoaparát ani neumí automatické zaostřování (autofocus).

Kvalita fotografií je spíše horší, dobrý záběr se vám povede málokdy. Fotky jsou většinou ne moc ostré, barvy mdlé, více mi ale vadí použitá vysoká míra komprese, kvůli které se do sebe slévají okolní plochy. V nastavení najdete tři možné stupně kvality, (ne)kvalita fotografií mi ale přišla u všech stejná.

Video umí telefon nahrávat v rozlišení 320 x 240 při 15 snímcích za sekundu. To se následně uloží ve formátu 3GP. Dívat se na něj dá posléze docela bez problémů, jen ho na počítači nezkoušejte kvůli nízkému rozlišení zvětšovat na celou plochu displeje.

Alcatel One Touch 810 GLAM (testovací video) – 240p

Diskuze ke článku
Michal
Recenze se povedla, stejně tak bych řekl, že jde o hodně vydařený mobil.
hanes
Já myslím, že ten foťák dĕlá dobré fotky na to kolik má Mpx
marek
Moje přítelkyně má už rok předchůdce tohoto mobilu (OT808 - dovoz z Anglie) a je z něj stále úplně nadšená. Zpracování všech částí je opravdu prvotřídní a rychlost i výdrž skvělá. Jak už jsem říkal, jedná se o starší typ, který má např. jen jeden konektor - miniUSB, který používá jak pro sluchátka, tak pro nabíjení i komunikaci s PC, hůře fotí i hůře nahrává video. Kdežto OT810Glam má jak standardní microUSB konektor, tak standardní jack pro sluchátka, má i o dost silnější baterii (ta slabší vydržela týden!!!), takže si myslím, že se jedná o mimořádně povedený mobil (samozřejmě, že pro ženy) a ta cena je opravdu neuvěřitelná. Vždycky mě Alcatel překvapí, za jak nízkou cenu je možné kvalitně zpracovat mobil. Kdyby jim aspoň trochu fungoval marketing, byli by úplně někde jinde. Holt někdo chce slyšet kvalitní kecy a někdo chce kvalitní mobil.
Naecken
A videopohled nebude?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze