Alcatel One Touch 810 GLAM
recenze

Alcatel One Touch 810 GLAM

Stylová pudřenka
26

Dnešní telefon pochází z dílen společnosti Alcatel. Ta se rozhodla nesoupeřit s dnešním modelem na poli chytrých telefonů, vše vsadila na styl, eleganci a nízkou cenu. Hledáte-li telefon pro dceru, přítelkyni či manželku, pak s modelem One Touch 810 rozhodně neděláte chybu.

Baterie

S výdrží telefonu si rozhodně nemusíte dělat vrásky. Výrobce ho vybavil Li-ion baterií s nadprůměrnou kapacitou 1300 mAh, která vydrží až 600 hodin v pohotovosti či 600 minut při hovoru. V reálném provozu budete nabíjet jednou týdně, a to ještě nemusíte telefon nijak šetřit. Není ale problém se dostat na ještě vyšší reálnou pohotovostní výdrž, stačí si snížit intenzitu podsvícení displeje, nevyužívat multimédia a podobně.

Nabíjení probíhá skrze microUSB konektor, který se nachází v pravém spodním rohu telefonu, schovaný pod bílou plastovou krytkou.

Zvuk

Dodávaná sluchátka už od pohledu patří k těm levnějším, pecky do uší jsou rozměrově dosti velké a dlouhé. Jsou kombinovaná s mikrofonem, slouží tedy zároveň jako headset pro telefonování. Kvalitou zvuku vás nijak nenadchnou, pro častější poslech vám rozhodně doporučuji koupi nějakých lepších.

Kvalita samotného zvukového výstupu telefonu je velmi dobrá, nevyluzuje během přehrávání žádné rušivé pazvuky, jak tomu u některých low-end telefonů bývá. Frekvenční pásmo tíhne spíše ke středových frekvencím, zvuk je ale docela „živý“. Osobně jsem čekal že zvukové podání bude ploché, telefon ale překvapil.

Během přehrávání hudby můžete zvuk dobarvit za pomocí osmi režimů ekvalizéru.

Telefon se nemusí stydět ani za hlasitý reproduktor, který umí zvuk reprodukovat nahlas a bez zkreslení.

Ke kvalitě zvuku během telefonování taktéž nemám žádných výhrad, neměl jsem s poslechem volajícího žádné problémy, dobře slyšel i on mě.

Uživatelské prostředí

Alcatel One Touch 810 nepoužívá žádný běžný mobilní operační systém, běží na svém vlastním, proprietárním. Po týdenním testování se mi na něm líbila jeho svižnost a okamžité reakce. Kdejaký levný telefon s Androidem by mohl závidět.

Prostředí systému se skládá klasicky z pohotovostní obrazovky a menu. Na pohotovostní obrazovce jsou umístěny hodiny a čas, mimo to si tam můžete přidat až pět ikonek vámi oblíbených či nejpoužívanějších aplikací a funkcí. Některé z ikonek umí zobrazit ve svém rohu číslo v červeném kolečku (podobně jako iOS), u ikonky e-mailu značí například počet nových zpráv.

Nechybí ani možnost přidání obrázku na pozadí, přičemž tento obrázek zaplňuje celou plochu displeje. V horní části plochy jsou indikátory baterie, síly signálu a podobně, ve spodní části jsou vypsány funkce dvou funkčních kláves. Standardně slouží levá klávesa pro vstup do menu a pravá pro přizpůsobení této pohotovostní obrazovky.

Mimo stisku levé funkční klávesy se do menu můžete dostat ještě stiskem joypadu. Menu je tvořeno ikonami, kde na jeden řádek se vejdou čtyři, najednou můžou být zobrazeny řádky tři. Dvanáct ikonek by ale bylo málo, k dalším se dostanete posouváním směrem dolů. Celkem jich tu je 33, což je docela dost. Prostředí telefonu totiž neumožňuje vytvářet vlastní složky, vše je, podobně jako u Windows Phone, na jedné „hromadě“. Jak jsem ale psal, pohyb v prostředí je velmi svižný, takže v reálném používání mi časté scrollování nijak moc nevadilo.

U každé z ikonek je zobrazen i textový popis. Pořadí ikonek si můžete přizpůsobit dle svých požadavků, ty nejpoužívanější doporučuji umístit co nejvíce nahoru. Hodně se mi líbí možnost vypnout zobrazení těch ikonek, které jsou pro vás zbytečné.

Diskuze ke článku
Michal
Recenze se povedla, stejně tak bych řekl, že jde o hodně vydařený mobil.
hanes
Já myslím, že ten foťák dĕlá dobré fotky na to kolik má Mpx
marek
Moje přítelkyně má už rok předchůdce tohoto mobilu (OT808 - dovoz z Anglie) a je z něj stále úplně nadšená. Zpracování všech částí je opravdu prvotřídní a rychlost i výdrž skvělá. Jak už jsem říkal, jedná se o starší typ, který má např. jen jeden konektor - miniUSB, který používá jak pro sluchátka, tak pro nabíjení i komunikaci s PC, hůře fotí i hůře nahrává video. Kdežto OT810Glam má jak standardní microUSB konektor, tak standardní jack pro sluchátka, má i o dost silnější baterii (ta slabší vydržela týden!!!), takže si myslím, že se jedná o mimořádně povedený mobil (samozřejmě, že pro ženy) a ta cena je opravdu neuvěřitelná. Vždycky mě Alcatel překvapí, za jak nízkou cenu je možné kvalitně zpracovat mobil. Kdyby jim aspoň trochu fungoval marketing, byli by úplně někde jinde. Holt někdo chce slyšet kvalitní kecy a někdo chce kvalitní mobil.
Naecken
A videopohled nebude?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze