Acer Zest Plus
recenze

Acer Zest Plus

černý kůň nižší třídy
12

Zdá se, že bitva velkých telefonů za málo peněz letos stále ještě nekončí. Už jsme si zrecenzovali kousky jako Alcatel POP 4S nebo Huawei Y6 II a nyní se nám dostal do rukou i nový velikán od Aceru. Ten si v ničem nezadá se svými protivníky a navíc utočí celkem mocnou zbraní v podobě baterie s mamutí kapacitou 5 000 mAh. Pojďme se tedy podívat, jak si tento kousek vedl v naší recenzi.

Závěrečné zhodnocení: pořádné překvapení

Acer Zest Plus se stal nakonec skutečně velkým překvapením. Za cenu pod 5 tisíc korun nabízí krásně plynulé prostředí s dostatkem výkonu, velký displej, kvalitní zvuk, dobrou konstrukci a skutečně obří baterii. To je vcelku vražedná kombinace, na kterou se konkurenci jen těžko odpovídá. Pro Acer mohlo být snadné vsadit pouze na velkou baterii, kterou mnoho telefonů nemá, a zbytek moc neřešit, ale nestalo se tak.

Acer Liquid Zest Plus

Někoho možná zklame tichý reproduktor a fakt, že tu není Full HD displej nebo čtečka otisků prstů, ale to jsou vcelku malé ústupky za jinak opravdu vydařený celek. Jedná se zkrátka o velmi dobrý kousek, který by vám určitě neměl chybět ve výběru velkých telefonů pod 6 tisíc korun.

Konkurence

Konkurenti to sice nemají jednoduché, ale přeci jen nějací jsou. Třeba takový Alcatel POP 4S, který sice vyjde o nějakých 500 korun dráž, ale dostanete s ním stejně velký Full HD displej, čtečku otisků prstů, hlasitější reproduktor a srovnatelnou hardwarovou výbavu. Nemá však tak robustní konstrukci a kapacitou baterie se s Acerem nemůže měřit, což ostatně platí pro všechny alternativy.

Alcatel POP 4S

Dalším konkurentem může být i Huawei Y6 II za totožnou cenu. Ten se po všech stránkách Zestu velmi podobá a nenabízí žádné vlastnosti navíc. Zaujmout tak může zejména ty z vás, kterým se líbí prostředí EMUI.

Huawei Y6 II

Pokud nechcete Android, ale přesto požadujete velký displej, je tu pro vás 5,7palcová Lumia 640 XL. Ta si sice papírově vede hůře než Acer, ale zase přináší pro někoho možná lákavou změnu v podobě Windows 10 Mobile.

Lumia 640 XL

Zmíním i nadupané Xiaomi Redmi Note 3 v globální verzi, která nyní nově podporuje i 800MHz pásmo LTE a po všech směrech lepší hardware. Konstrukce je navíc z kovu, máme tu i Full HD displej, čtečku otisků a stále velkou baterii, která přesahuje 4 tisíce mAh. Za to si ovšem připlatíte o celých 1 500 korun více, což rozhodně není málo.

Xiaomi Redmi Note 3

Z našeho výčtu konkurence je nyní ještě patrnější, jak dobře si Acer vlastně vede. Podařilo se mu vyrobit skutečně přesvědčivý model, který má rozhodně spoustu dobrého k nabídnutí a navíc nemá za danou cenu ani mnoho nedostatků. Jde zkrátka o trefu do černého.

acer-liquid-zest-plus
Klady
 • robustní konstrukce
 • výborná výdrž baterie
 • velmi rychlé nabíjení
 • plynulé prostředí
 • pěkný displej
 • nadprůměrný fotoaparát
 • kvalitní zvukový výstup
 • kompletní LTE
Zápory
 • zbytečně velká brada telefonu
 • stand-by režim moc energie neušetří
 • nízká hlasitost reproduktoru
 • spousta zbytečných aplikací navíc
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
K té vysoké spotřebě v pohotovostním režimu asi tolik: podle mě za to může právě ten MTK. Stejný mám v pracovním telefonu a ten žere v pohotovosti baterku neskutečným tempem...
Corleone
Jak funguje GPS? Presnost?
Chuan Perverez
Nevím jestli se to zdá jen mě ale proč jsou letos všechny telefony tak ošklivý a stejný? Jediný dva co se mi líbili byl Honor 7 lite a Honor 8. Jinak absolutně žádnej nápad. I S7 je stejná jako byla v loni. A tenhle Acer by mohl taky v odpornosti kralovat.
Pesedm
Pěkně napsaná recenze co se nebojí i kritiky (sluchátka), to oceňuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze