Acer Switch Alpha 12
recenze

Acer Switch Alpha 12

Tichý jako myška
8

Acer Switch Alpha 12 bychom dle parametrů mohli zařadit mezi nejlepší zařízení 2v1: pasivní chlazení, výkonné procesory Core i3, i5 nebo dokonce i7 Skylake, jemný displej s možností použití pera, podsvícená klávesnice nebo celkově kompaktní provedení. Nevypadá to vše krásně? Vypadá, ale zda to tak bude i fungovat, jsme ověřili v naší recenzi s videopohledem.

Displej: krásná podívaná

12palcový IPS displej s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2 160 × 1 440 pixelů nabízí krásnou podívanou ze všech úhlů. Jemnost 215 PPI, není co dodat. Navíc se zařízení zcela jistě cítí za všech světelných podmínek a přebytek i nedostatek světla mu nevadí.

Acer Switch Alpha 12

Co by ale mohlo uživatelům vadit, to je absence stylusu, respektive speciálního pera, v běžném balení, i když někteří prodejci jej nabízejí v sadě. Při výběru si tak dávejte pozor a nekoukejte jen na cenu. Ušetřit pár stovek a následně dokupovat pero za více než tisícovku se nevyplatí. Pero je ovšem spíše na zábavu, profesionálové potřebují větší přesnost a ocení více než 256 úrovní tlaku – například Surface 4 nabídne čtyřikrát více úrovní.

Líbilo se nám:

  • vysoké rozlišení
  • věrné podání barev
  • vysoký jas a dobré pozorovací úhly

Nelíbilo se nám:

  • pero nebývá součástí balení a zvládne „jen“ 256 úrovní tlaku

Zvuk: průměr neurazí

Zvuk sice vysloveně nenadchne, ale rozhodně ani nezklame. Zvuková složka je zcela průměrná a na sledování videí zcela dostačuje. Výhodou jsou i dva reproduktory směřující směrem k uživateli. Pokud vyžaduje basovou složku a chcete opravdu kvalitní zvuk, pak použijte sluchátka, kde je zvuk skvělý, anebo externí reproduktory.

Líbilo se nám:

  • reproduktory hrají hlasitě
  • reproduktory jsou na přední straně

Nelíbilo se nám:

  • horší basy

Webkamera a fotoaparát: nenadchne, ale stačí

Přední 2Mpx snímač je hodně závislý na okolním světle. Pokud je ho dostatek, tak zcela postačuje, ale již při šeru kvalita začíná klesat. Ostatně s tímto problémem se potýká mnoho výrobců. Na videohovor kvalita postačí a s podobným zařízením si selfie dělat nebudete. I když výsledek nijak neoslní, lze jej považovat za dostatečný.

Zadní kamera s 5 Mpx je na tom o poznání lépe, ale ani zde nelze čekat zázraky. Je to spíše nouzovka a lépe vám poslouží fotoaparát v ledajakém v telefonu. Ani za dobrých světelných podmínek nedostanete slušné snímky, ale na základní ofocení dokumentu a nouzové zachycení okamžiku stačí. Za nás tedy účel splňuje a více ani nepožadujeme. Testovací snímky a jejich kvalitu můžete posoudit sami níže.

Zadní kamera zvládne natáčet Full HD video s 30 snímky za vteřinu. K němu bychom dodali téměř to stejné, co jsme již napsali o fotografiích. Pokud nemáte po ruce nic lepšího a je dobré světlo, Acer nezklame. Většina telefonů ale strčí Switch Alpha 12 hravě do kapsy.

Acer Switch Alpha 12 – testovací video, 1080p, 30 FPS

Líbilo se nám:

  • dostačuje na práci (ofocení, zdokumentování a podobně)

Nelíbilo se nám:

  • nízká kvalita
Diskuze ke článku
Jirka
Pěkné, ale pořád to není úplně ono. Chyby které jsou popsány v článku jsou celkem zásadní a když bych vzal dražší konfiguraci, tak tam je to neomluvitelné. Tohle se mi líbí víc než Surface a věřím, že jěště model, dva a budu si moci koupit konečně 2v1.
Petr
Porad mi unika smysl 2v1, pro solidní práci to ma maly displej, na hry to ma slaby výkon a jako tablet je to moc tezky :-(
Martin K.
Skutečně je touchpad tak strašný, jak se píše v recenzi?
Martin Čihák
Martin Čihák
Taky by mne to zajímalo. To s tím TouchPadem. Chci něco do školy, co bude i suplovat nějaký ten výkon. Mobilita tohoto zařízení se hodí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze