Acer Predator 8 GT-810
recenze

Acer Predator 8 GT-810

Stvořen pro hráče

Kvalitních mobilních her vychází čím dál více, ale ryze herních tabletů je jako šafránu. Pokud pro vás tablet představuje především zařízení pro zábavu, či přímo speciálně na hry, tak rozhodně zbystřete. V dnešní recenzi totiž otestujeme Acer Predator 8 GT-810, který je od základu stvořen pro hraní a maximální zábavu. Jak si tento tablet povede v našem testu a jak zvládne další úlohy?

Organizační funkce a zprávy: funkční základ

Také Acer se drží dnešního trendu a organizační funkce nijak nekomplikuje. Především kalendář je maximálně jednoduchý a funkční. Pro uživatele je to jedině dobře. Maximální pohodlí vám zaručí i aplikace OfficeSuite, která nabízí práci s MS Office dokumenty. Můžete je nejen otevírat, ale i vytvářet a editovat.

Acer Predator nabídne 8palcovou úhlopříčku a díky tomu se na tabletu velmi dobře píše. Ergonomie na výšku sice není perfektní, ale i tak je psaní mnohem pohodlnější než na telefonu. Rychle budete odpovídat na e-maily, k nimž se dostanete pomocí předinstalované aplikace Gmail. Ta zvládne pracovat se všemi běžnými účty, například i s těmi českými od Seznamu nebo Atlasu. Obdobně lze využít i aplikaci E-Mail.

Líbilo se nám:
  • Rychlé a přehledné

Navigace a GPS: rychlá a přesná

Acer neponechal nic náhodě a fix polohy pomocí GPS je rychlý. Běžně proběhne do 10 vteřin, a to i za pohybu nebo v okolí zástavby. V zařízení jsou sice předinstalované mapy od Googlu, ale k jejich plnohodnotnému využití je zapotřebí být online. Pokud chcete mapy offline, doporučujeme Mapy.cz, kde máte i turistické značení. V případě navigace po tuzemsku i v zahraničí se nám zase ověřily Here Maps. Obě tyto aplikace jsou zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

Stáhnout HERE WeGo

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Líbilo se nám:
  • Rychlý fix polohy

Datové funkce a konektivita

K připojení k internetu můžete využít Wi-Fi 802.11a/b/g/n. Pro připojení dalších zařízení lze použít Bluetooth 4.0. Bezdrátové technologie fungují dobře. Chybí ale například NFC. K přístupu na internet můžete využít předinstalovaný Google Chrome, který zvládne synchronizovat záložky s desktopovou verzí. Škoda, že se nenabízí i LTE verze.

Nelíbilo se nám:
  • Chybí NFC i infraport
Diskuze ke článku
Martin
Srovnání s K1 je Acer absolutně bez šance.
Jirka.S
Nikdy, ale nikdy to nemůže být herní přenosné zařízení pokud to nemá HW tlačítka!!! Jasně, jde k tomu připojit příslušenství, ale pak to ztrácí výhodu skladnosti a přenositelnost, takže ne opravdu to není herní zařízení sakra, ale lidi z oboru elektroniky tohle vědět můžou!
mrtvá žížala
nVidia Shield prevalcuje tento bazmek vsema deseti. Mel sem v ruce uz par tablet s cenou okolo 5kk ale shield je raketa, extremni vykon, plynulost, vsechny hry jedou jak z praku. tendle Acer se potapi uz jen kombinaci silny cpu + slaboulinka baterie a navrch pomale nabijeni. Podobna kombinace je Lenovo S8-50, cpu dobry ale baterie slabota. To skutecne umi dat poradnou ale tim myslim poradnou baterii jen Apple ? i blbý iPad 2 ma 6930mAh, iPad Pro 10300mAh, to je skutecne uz velky prkno, ale adekvatne vybavene. Pamatuju jak se nabizely tabletky mensich znacek s 8" / 2048x1536 a taky myvaly okolo 10000mAh baterku. Kde je ta doba...
Petr
Vyloženě herní tablet postrádá valného smyslu jelikož vývojáři prostě tvoří hry, aby šly bez problému hrát i na průměrném tabletu. Mám Windows tablet s Core M o kterém nikdo netvrdil, že je herní a v pohodě mi tam jede ze Store vše co není vyloženě určené pro dedikovanou grafiku. Co se mi ale líbí tak jsou ty Acer laptopy, tam je vynikající poměr cena/výkon.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze