Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Acer Predator 8 GT-810
recenze

Acer Predator 8 GT-810

Stvořen pro hráče

Kvalitních mobilních her vychází čím dál více, ale ryze herních tabletů je jako šafránu. Pokud pro vás tablet představuje především zařízení pro zábavu, či přímo speciálně na hry, tak rozhodně zbystřete. V dnešní recenzi totiž otestujeme Acer Predator 8 GT-810, který je od základu stvořen pro hraní a maximální zábavu. Jak si tento tablet povede v našem testu a jak zvládne další úlohy?

Operační systém a uživatelské prostředí: Android 5.1 a Acer

Predator 8 vsadil na Android 5.1 Lollipop a nadstavbu Aceru. Prostředí se nezadrhává, ale již po samotném spuštění si zabere polovinu RAM. To ale nijak nevadí, plynulost je výborná i při chodu více aplikací. V prostředí vás určitě zaujme trochu jiný design ikonek, ale rychle si zvyknete. Důležitější jsou některé aplikace od Aceru. Například MediaMaster vám dává možnost upravit profily nastavení zvukového a obrazového výstupu.

Potěšit by vás také mohla aplikace pro kreslení nebo poznámky, probuzení gestem – položením pěti prstů na obrazovku, plovoucí aplikace nebo multitasking, při kterém běží dvě aplikace na jedné obrazovce a vy si můžete libovolně upravovat kolik místa má jednotlivá aplikace zabírat. Acer toho nabídne skutečně hodně a rozhodně neurazí i při běžném používání, nejenom při hraní her. Přece jenom jsou ale hry na prvním místě a tak vás asi nepřekvapí, že výrobce předinstaloval Asphalt 8, kde navíc máte kredit 320 tisíc pro in-game nákupy. To odpovídá zhruba 1 200 Kč.

Líbilo se nám:
  • Možnosti nastavení
  • Předinstalovaní Asphalt 8 s bonusem
  • Chod dvou aplikací na jedné ploše
  • Ovládání gesty včetně probuzení tabletu
  • Plovoucí aplikace

Fotoaparát a videokamera: tablety se nefotí

Acer Predator 8 nabídne 5megapixelový fotoaparát bez přisvětlení. Pochlubí se dotykovým i automatickým fokusem a především širokou škálou nastavení. Upravit si můžete ostřící body nebo expozici. Samozřejmě nechybí ani režim panorama. Samotná aplikace vás také potěší celkovou přehledností a rychlostí.

Fotky ze zadního fotoaparátu ale nejsou nejlepší. Hodně šumu, celková ostrost a i další nedostatky určitě najdete, ale je si třeba uvědomit, k čemu jsou tablety určeny. Tablety obecně prostě nefotí dobře a už rozhodně ne památky či jiné jedinečné okamžiky. Na ofocení QR kódu, dokumentu nebo pro rozšířenou realitu u her fotoaparát Aceru postačí a víc od něj ani nechceme. Ostatně to stejné platí i pro přední 2Mpx fotoaparát.

Podobně je na tom i video u zadního fotoaparátu, které zvládne natáčet až ve Full HD rozlišení s 30 snímky za vteřinu a ukládá se do mp4.

Acer Predator 8 GT-810 – testovací video, exteriér, 1080p, 30 FPS

Líbilo se nám:
  • Jednoduchá a rychlá aplikace
  • Nadstandardní modifikace
  • Na ofocení dokumentu stačí
Nelíbilo se nám:
  • Nízká kvalita fotografií i videa
Diskuze ke článku
Martin
Srovnání s K1 je Acer absolutně bez šance.
Jirka.S
Nikdy, ale nikdy to nemůže být herní přenosné zařízení pokud to nemá HW tlačítka!!! Jasně, jde k tomu připojit příslušenství, ale pak to ztrácí výhodu skladnosti a přenositelnost, takže ne opravdu to není herní zařízení sakra, ale lidi z oboru elektroniky tohle vědět můžou!
mrtvá žížala
nVidia Shield prevalcuje tento bazmek vsema deseti. Mel sem v ruce uz par tablet s cenou okolo 5kk ale shield je raketa, extremni vykon, plynulost, vsechny hry jedou jak z praku. tendle Acer se potapi uz jen kombinaci silny cpu + slaboulinka baterie a navrch pomale nabijeni. Podobna kombinace je Lenovo S8-50, cpu dobry ale baterie slabota. To skutecne umi dat poradnou ale tim myslim poradnou baterii jen Apple ? i blbý iPad 2 ma 6930mAh, iPad Pro 10300mAh, to je skutecne uz velky prkno, ale adekvatne vybavene. Pamatuju jak se nabizely tabletky mensich znacek s 8" / 2048x1536 a taky myvaly okolo 10000mAh baterku. Kde je ta doba...
Petr
Vyloženě herní tablet postrádá valného smyslu jelikož vývojáři prostě tvoří hry, aby šly bez problému hrát i na průměrném tabletu. Mám Windows tablet s Core M o kterém nikdo netvrdil, že je herní a v pohodě mi tam jede ze Store vše co není vyloženě určené pro dedikovanou grafiku. Co se mi ale líbí tak jsou ty Acer laptopy, tam je vynikající poměr cena/výkon.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze