Nokia v 1. čtvrtletí dodala 13 miliónů telefonů. Těch chytrých však bylo minimum

Nokia v 1. čtvrtletí dodala 13 miliónů telefonů. Těch chytrých však bylo minimum
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Chytrých telefonů Nokia dodala pouze 2 milióny
  • Meziročně se jedná o minimální změnu
  • Nokia je 11. největším výrobcem telefonů na světě

Doby, kdy Nokia kralovala prodejům mobilních telefonů, jsou nenávratně pryč. Nyní se finská společnost HMD Global, která značku Nokia pro mobilní telefony vlastní, musí spokojit s mnohem skromnějšími čísly. Nejnovější statistika od Counterpoint zveřejněná nokiamob.net udává, že během 1. čtvrtletí roku 2021 se celosvětově dodalo 13 miliónů telefonů Nokia.

Nokia

Z tohoto počtu však bylo 11 miliónů obyčejných tlačítkových telefonů, což pro výrobce není vůbec dobré, neboť se jedná o ty nejlevnější modely. Smartphonů Nokia se tak během tří měsíců celosvětově dodaly jen 2 milióny. Není se však čemu divit, neboť se výrobci absolutně nedaří uvádět zajímavé novinky. Zlepšení situace navíc nenaznačuje ani letošek.

V meziročním srovnání se dodávky chytrých telefonů příliš nemění, během 1. čtvrtletí 2020 dosáhly na 1,7 miliónů kusů, letos zmíněné 2 milióny. O něco lépe se daří tlačítkovým telefonům Nokia, kdy dodávky během prvního čtvrtletí vzrostly z 8,7 miliónů kusů v roce 2020 na 11 miliónů letos.

Nokia
Dodávky chytrých telefonů Nokia od roku 2017

V globálním měřítku vypadla Nokia z TOP 10 největších výrobců a aktuálně jí patří 11. pozice co do celkového počtu dodaných telefonů. Pakliže bychom se zaměřili pouze na chytré telefony, opět došlo k poklesu o jednu příčku a Nokii patří až 18. místo.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze