Nokia odstranila své HERE mapy z obchodu AppStore

8

Finská Nokia je známa nejen svými telefony, ale také kvalitní mapovou aplikací HERE. Tu nabízí nejen pro své modely, ale i na konkurenční operační systémy. Dnes se však rozhodla, že aplikaci pro iOS smaže z obchodu.

Uživatelé produktů Apple mohli spoléhat buď na mapy od Applu, které se však především v počátcích potýkali s velkými problémy, nebo na konkurenci od Googlu či Nokie. Nyní se jim nabídka mapových aplikací smrskla, neboť k odchodu zavelela sama Nokia. Důvodem má být nový operační systém iOS 7. „Rozhodli jsme se odstranit naše HERE Mapy z obchodu Apple AppStore, protože nový systém iOS 7 nepřispívá k pohodlnému užívání aplikace“, uvedla Nokia ve svém prohlášení, kde dodává, že uživatelé s iOS mohou i nadále využívat mapy HERE přes webový prohlížeč a adresu m.here.com.

Smazaná aplikace Nokia HERE Maps pro iOS

Zda-li jde o pravý důvod nebo se jen Nokia chce soustředit na operační systém Windows Phone, je otázkou. V každém případě již nyní aplikace HERE Mapy nelze v obchodě AppStore najít. Alternativou pro mapy Applu tak zůstávají například Google Mapy.

Zdroje: indianexpress.com

Diskuze ke článku
Pavel
Nokia ma nejlepsi mapy tak at si ji pekne necha pro windows phone :)
Adam Skamrala
Adam Skamrala
"Nepřispívá k pohodlnému užívání aplikace" nebo jinými slovy se jim "nechtělo" dělat redesign celé aplikace. Ale přidávám se k ostatním, že dodnes jsem o HERE verzi pro iOS neslyšel, takže se ani nic tak strašného nestalo :)
:D
Pro všechny uživatele iOS 7 je to velká ztráta. Škoda jen, že jsem o této vynikající aplikaci slyšel dnes poprvé. Ani ji nebudu moct vyzkoušet. Možná by stálo za to, jet si koupit nějakou Nokii.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze