mobilenet.cz před 5 lety: revoluce od O2 a Mega telefony od Samsungu

mobilenet.cz před 5 lety: revoluce od O2 a Mega telefony od Samsungu
1
  • O2 představilo své revoluční tarify FREE s neomezeným voláním a SMS
  • Samsung zkusil zaujmout přerostlými telefony řady Mega
  • HTC se naopak spojilo s Facebookem a vznikl model First

Flatové tarify

Čas letí neúprosně kupředu a uběhlo již pět let od doby, kdy se čeští operátoři na malý moment probudili a dohlédli dále než na špičku svého nosu. O2 představilo flatový tarif FREE s neomezeným voláním a SMS zprávami do všech sítí, k čemuž operátor přihodil 1,5 GB dat. Na tuto do té doby v našich končinách veřejně nevídanou nabídku záhy reagoval také Vodafone. Smutnou skutečností budiž fakt, že od té doby se nabídky operátorů opět víceméně zasekly a kromě drobných úprav, kdy došlo například k navýšení datových limitů, jsme se výraznějších změn nedočkali.

O2 FREE

Windows Phone s cenou při zemi

Po nástupu systému Windows Phone 8 vypadalo vše růžově a telefony s prostředím od Microsoftu se začaly objevovat u vícero výrobců a především i v nižších cenových patrech. V redakci jsme otestovali zajímavý Huawei Ascend W1, který nás potěšil skvělou výdrží na jedno nabití, kvalitním zpracováním a přívětivou cenou. Naopak nás limitoval pomalý fotoaparát či nepříliš dostatečná velikost interní paměti.

Huawei Ascend W1

Obři od Samsungu

V dubnu roku 2013 se Samsung pokusil naskočit na narůstající oblibu skutečně velkých zařízení. Premiéru si odbyly modely Galaxy Mega 5.8 a Galaxy Mega 6.3. Čísla v názvech samozřejmě evokovala velikost samotných displejů. Výbavou šlo o slušně vybavené přístroje spadající do vyšší střední třídy.

Samsung Galaxy Mega 5.8 a Galaxy Mega 6.3

První Facebook telefon

O popularitě sociální sítě není pochyb. Před lety se někteří výrobci například rozhodli, že svéří prostředí do rukou Facebooku. Tchajwanské HTC představilo model First, který nabízel prostředí Facebook Home. V základu však šlo o telefon střední třídy, který se prodával jen na omezeném počtu trhů a ve výsledku platforma Facebooku nijak zásadně neprorazila.

HTC First
Diskuze ke článku
Aleš
Před 5 lety obři, dnes normální velikost. Jsem zvědav, kdy se ta posedlost velikostí zařízení zarazí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze