Xiaomi Redmi Note
recenze

Xiaomi Redmi Note

Málem králem
27

Redmi Note je očekávané zařízení střední třídy s velkým displejem a brutálním výkonem. Čínské telefony jsou u nás však brány stále trochu s rezervou. Spolu s prostředím MIUI se jedná o velmi zajímavé zařízení a my se podíváme na to, jestli se Xiaomi podařilo nás přesvědčit o tom, že i čínské telefony se mohou měřit s kvalitou ostatních značek.

Zhodnocení: k dokonalosti chybí drobnosti

Xiaomi Redmi Note měl našlápnuto opravdu dobře. Na jednu stranu nekompromisní hardware a slušná cena, na druhou stranu ne zcela zvládnutá optimalizace systému. Některé aplikace padají a systém je v některých sekcích příliš pomalý. Nejde sice o žádné velké problémy, ale určitě vás nepotěší, když vám bude nějaká oblíbená aplikace padat a budete muset čekat na záplatu.

Xiaomi Redmi Note

Jinak je však Redmi Note opravdu povedený a komu nevadí větší rozměry a hmotnost, tak dostane do rukou velmi silné zařízení za slušné peníze. Displej je také velmi povedený a stejně tak i celé zpracování telefonu je na překvapivě dobré úrovni. Prostředí MIUI je velmi jednoduché, ale možná trochu podivné pro uživatele, kteří jsou zvyklí na „klasický“ vzhled Androidu, protože MIUI připomíná spíše iOS. Podpora dvou SIM karet je pak třešničkou na dortu a ocení jí zejména ti, kteří mají například pracovní a osobní SIM a nechtějí používat dva telefony. Za cenu kolem 6 500 Kč se však jedná o velmi silného konkurenta a své fanoušky si určitě najde.

Konkurence: moc jí není, ale je tvrdá

Za cenu kolem 9 000 korun seženete HTC Desire 816, které se v naší recenzi dočkalo vesměs kladného hodnocení a nabídne zaběhlý systém se známou nadstavbou Sense. Sice není tak výkonný jako Redmi Note, ale provoz HTC 816 bude určitě méně problémový, než byl u Redmi Note.

HTC Desire 816

Kolem 7 500 korun se pohybuje cena Lenova K900, které je sice už staršího data vydání, ale se svým 5,5" displejem a Intelem Atom Z2580 na frekvenci 2 GHz se může směle měřit i s novějšími modely. Nabídne také větší integrovanou paměť na vaše data, kompaktnější rozměry a o 50 gramů nižší hmotnost.

Lenovo IdeaPhone K900

Trochu zcestné se může zdát srovnání se Samsungem Galaxy Note 3 Neo, ale to se dá u některých prodejců sehnat i za cenu 9 000 Kč (běžná cena kolem 12 000 Kč) a je tak hodnotným soupeřem. Note 3 Neo je slabší verzí Note 3 ,což se podepsalo také na výkonu, který v některých případech nedostačuje, ale nabídne pero S Pen a k tomu přizpůsobený software, jenž by mohl být pro leckoho rozhodující.

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Zajímavou alternativou je i dnešní fenomén, který si nezadá s vlajkovými loděmi. Řeč je samozřejmě o OnePlus One, které se svým 5,5" displejem a cenou bude zájemce o Redmi Note také zajímat. OnePlus One má nespornou výhodu v perfektně odladěném systému a nekompromisní výbavě, která je ještě lepší, než u Redmi Note. Problém může být v dostupnosti a ceně na českém trhu.

OnePlus One

Z telefonů se systémem Windows Phone se nabízí Nokia Lumia 1320, která má dokonce ještě větší displej, než Redmi Note. Ten je u Lumie 1320 totiž 6" s HD rozlišením. Jinak je na tom Nokie výkonnostně o něco hůř, než Redmi Note, ale u systému Windows Phone není tak silný hardware potřeba. Navíc potěší nadprůměrná výdrž na baterii a cena kolem 7 000 korun.

Nokia Lumia 1320

Nasnadě je také přirovnání k Asusu FonePad Note 6, který nabídne 6" FullHD displej, 2 GB RAM a dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560. V testu baterie vyšel jako nadprůměrný telefon a celkově jsme ho v recenzi vychválili.

Asus FonePad Note 6
xiaomi-redmi-note
Klady
  • hezký displej
  • dobré zpracování
  • vysoký hrubý výkon
  • vzhled prostředí
  • jednoduchost
Zápory
  • rozměry a hmotnost
  • neodladěné prostředí
  • padající aplikace a problémy s aktualizacemi
  • baterie při zátěži
  • chybějící LTE
Diskuze ke článku
lte
Chybejici podpora LTE tento mobil degraduje na uroven elektroodpadu.
stary_mudrc
- neodladěné prostředí
- padající aplikace a problémy s aktualizacemi

Tohle jsou podle mě důvody, proč je tenhle telefon elektroodpad.
mamoto
Po 2 měsících užívání jsem nezaznamenal problém s aktualizacemi, neodladěnost systému je jen fáma, za kterou by ostatní byli velice rádi, LTE bude aktuální až příští rok, takže za mne v současnosti výborný pracovní nástroj s bezkonkurenční cenou.
x
Co by jste chteli v cine se prodava za 3200 a ma to byt lowend, u nas se za tu cenu proste nevyplati.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze