Texet TM-7854
recenze

Texet TM-7854

Hliníkový tablet za pár korun
14

V našem testovacím hledáčku tentokrát uvízl tablet opravdu neznámého výrobce. To však neznamená, že by mu měla být upřena pozornost. Hliníkový přístroj se 7,85palcovým displeje se snaží konkurovat iPadu mini. Nabízí čtyřjádrový procesor, Android 4.2, bohatou konektorovou nabídku a jeho cena se pohybuje pod pěti tisíci.

Fotoaparát

Integrovaný fotoaparát je v tomto tabletu spíše jen do počtu. Nabízí mizerné rozlišení 2 megapixely a ačkoliv můžete využít opravdu bohaté nastavení, nikdy nedocílíte kvalitního snímku. Ty trpí neostrostí a nevěrným podáním barev. Zároveň je celá scéna rozmazaná, ať se snažíte sebevíc. Vše pak podtrhuje fakt, že je celé prostředí anglicky, výrobce aplikaci fotoaparátu jednoduše nepřeložil do češtiny. Totéž platí také o aplikaci Galerie, která není lokalizována do češtiny.

Prostředí fotoaparátu

Ukázkové fotografie

Ukázkové fotografie

Tablet dokáže také zaznamenat video, avšak snad ještě v horší kvalitě než samotné fotografie. Rozlišení ještě tak tragicky nevypadá, jde o neobvyklých 960 x 720 pixelů. Nicméně plynulost 9 snímků za vteřinu dělá z videa spíše jen trhanou animaci. Však posuďte sami z ukázky.

Texet TM-7854 (testovací video

Zhodnocení a konkurence

Po testování na nás tablet Texet TM-7854 zanechal vcelku dobrý dojem. V prvé řadě jde o poctivý přístroj, kdy výrobce sáhl po kvalitních materiálech, kterým vévodí hliníkové tělo. Příkladné je rovněž konstrukční zpracování. Potěšilo nás také bohaté příslušenství, především pak pouzdro a redukce na klasické USB. K plusu tabletu lze připočíst skvěle odladěný Android 4.2 nebo například micro HDMI konektor, který je velkou vzácností.

Displej se pak nachází na pomezí. Zamrzí slabší rozlišení, avšak jinak jde o displej s dostatečnou velikostí i kvalitou. Zvuková stránka nepatří mezi to nejlepší, co tablet dokáže nabídnout, avšak vyložená katastrofa to také není.

Nad jistými nedostatky však lze přimhouřit oko, neboť cena Texetu TM-7854 aktuálně činí 4 300 Kč a to je zajímavá nabídka. Co na to konkurence?

Velkým konkurentem je Acer Iconia Tab A1 se 7,9palcovým displejem, který nabízí shodné rozlišení jako Texet. Dostanete však lepší fotoaparát a silnější baterii. Na druhou stranu je Acer ještě o něco těžší. Cenově pak Acer vychází velmi podobně jako Texet.

Acer Iconia Tab A1

Konkurentem je také Asus MeMoPad HD 7. Displej je sice menší, za to však mnohem kvalitnější. Hodí se také GPS či Bluetooth, které Texetu chybí. Potěší i nižší hmotnost a pro někoho by roli mohla hrát i zavedená značka. Cenově vychází Asusu o pár set korun levněji než Texet.

Asus MeMo Pad HD 7

Velmi podobným tabletem je Prestigio MultiPad4 Diamond 7.85, který nabízí shodný displej jako Texet. Přidává však praktické Bluetooth nebo silnější baterii.

Za zapůjčení tabletu Texet TM-7854 děkujeme e-shopu Sunnysoft.

texet-tm-7854
Klady
 • bohaté základní balení
 • podporuje USB OTG
 • nízká cena
 • mini HDMI konektor
 • Android 4.2 Jelly Bean
 • dobře optimalizované prostředí
 • výkonný procesor
 • hliníkové konstrukce
 • zdařilý vzhled
Zápory
 • některé části systému v angličtině
 • displej má hrubší rastr
 • chybí NFC, Bluetooth a GPS
 • velmi špatný fotoaparát a záznam videa
Diskuze ke článku
Martin
Vypadá dobře ale já si raději připlatil 3k a muám iPad Mini 16GB Wifi
henryk
Tablet za 4 300 Kč bez možnosti mobiního připojení, bez GPS, s pochybným chipsetem a mizerným foťákem. Oujé, to se nepovedlo!
Detailista
V této cenové relaci bez BT a GPS? Smutné. :(
johny
Ainol Numy 3G za 3790 na 2x simky neni lepsi nahodou ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze