Cube1 G503
recenze

Cube1 G503

Výkonný jedináček za pár tisíc
77

Trh s low-endy je sice nasycen všemi možnými výrobci, ale na první pohled z nich vyčnívá Cube1 G503. Velký displej, vysoký výkon a výborná cenovka z něj dělají magnet na zákazníky. Podařilo se tomuto telefonu s částečně českým rodokmenem splnit papírová očekávání a měli byste si ho pořídit? Napoví vám naše recenze.

Zhodnocení: nadějná prvotina

Cube1 G503 se i přes své nedostatky nedá nazvat jinak, než velmi příjemným překvapením. Za cenu 2 990 korun bychom nečekali, že se v telefonu může objevit dobře odladěný téměř čistý Android ve verzi 4.4.2, navíc ještě doprovázený 4jádrovým procesorem, který se výkonem přibližuje například Nexusu 4, jenž je sice už celkem starý, ale stále se jedná o výkonný a oblíbený telefon. Potěší i vcelku slušný vzhled.

Cube1 G503

Trochu nás naopak zklamala výdrž baterie při záteži, nebo delší prodleva mezi stiskem zapínacího tlačítka a rozsvícením displeje.

Telefon ale překvapivě potěší hráče a fanoušky náročnějších aplikací, protože si díky výkonnému procesoru poradí i s 3D hrami a rozhodně vám hraní nebude znepříjemňovat. Největší 3D pecky na plné detaily od něj nečekejte, ovšem méně až středně nároční hráči si přijdou na své. Zamrzí, že si kvůli nemožnosti instalovat aplikace na kartu moc her neužijete. Díky 1 GB paměti RAM si ale můžete dokonce spouštět i více aplikací najednou a multitasking není problém, což v dané cenové kategorii není vždy standardem. Telefon se tak jakožto prvotina celkem povedl a dobrý poměr ceny a výbavy je i přes některé nedostatky převeden i do praxe. Proti konkurenci zaujme zejména velkým displejem a vysokým výkonem.

Konkurence: low-endů je mnoho, ale ne tak výkonných

V cenové hladině kolem tří tisíc korun můžeme zmínit například LG L70, které sice není tak výkonné, ale je kompaktnější a má větší baterii. S G503 sdílí chybějící LTE nebo malou interní paměť. LG L70 vás vyjde na přibližně 3 600 Kč.

LG L70

Za cenu 2 300 Kč také seženete Huawei Ascend Y330, který sice nedosahuje takového výkonu jako G503, ale je menší, lehčí a právě o necelou tisícikorunu levnější. G503 vyhrává na všech výkonnostních frontách a má také větší displej, ale za příplatek.

Huawei Ascend Y330

Sony Xperia E1 je pak dalším konkurentem. Opět se s G503 nemůže měřit po výkonnostní stránce, ale je mnohem kompaktnější díky 4" displeji, je o 600 korun levnější a nabídne mnohem lepší zvukové vlastnosti.

Sony Xperia E1

Nokia Lumia 630 stojí kolem 3 600 Kč. Za tuto cenu získáte jeden z nejnižších modelů s Windows Phone, ale nabídne krásné zpracování, výborně odladěný systém a menší rozměry. Sice je porovnávání mezi platformami ošemetné, ale G503 opět vítězí z pohledu výkonu.

Nokia Lumia 630

Prestigio MultiPhone PAP8500DUO je druhým telefonem s Windows Phone, který by mohl zaujmout. Stojí přibližně 4 300 korun a za tuto cenu nabídne obdobný výkon a celkovou výbavu jako G503. Sdílejí například stejně velký displej, nebo podporu microSD karet.

Prestigio MultiPhone 8500 DUO
cube1-g503
Klady
  • nízká cena
  • notifikační LED a senzor okolního světla
  • rychlý Android
  • obstojný fotoaparát
  • vysoký výkon
Zápory
  • horší reprodukce zvuku při nejvyšší hlasitosti
  • prodleva zapnutí displeje
  • nepodsvícená tlačítka pod displejem
  • výdrž na jedno nabití při zátěži
Diskuze ke článku
Petr Šilhan
Petr Šilhan
Přemýšlel jsem o něm, ale ten modrý nádech displeje mě celkem odrazuje...
Mirek
Telefon jsem si pořídil jako druhý - do "nepohody" - a za tu cenu jsem s ním naprosto spokojen a téměř všem se ztotožňuji s recenzí.. např. ale fix satelitu v lese a GPS mně naopak mile překvapila.. Měl jsem na tom spuštěný SportsTracker Pro a asi po třech hodinách ubylo z baterie jen asi 10%.. ale faktem je, že pak to mělo exponenciální průběh směrem dolů..:-( Co mne ovšem zajímá, jestli výrobce, či distributor, nabídnou nějakým způsobem možnost aktualizace firmware, protože v sytému telefonu tato možnost není...
lupenyk
Prestigio 8500 neni v parametrech srovnatelné,ale lepší...HD displej,lepší přední fotoaparát,větší baterie
Firma
Skoda, ze nema 3G na 900MHz

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze