Cube1 G44
recenze

Cube1 G44

Povedená kompaktní cihlička
48

Jednou za čas se objeví telefon, který vystupuje z davu. Cube1 G44 je jedním z nich a v době 5palcových monster působí jako trpaslík na castingu obrů. Má totiž kompaktní tělo a 4palcový displej, což je sen mnoha uživatelů, kteří nepotřebují žádné pádlo. Přičtěte k tomu povedenou konstrukci, cenu kolem 2 400 korun a máme zaděláno na vánoční dárek.

Zhodnocení: velmi povedený kompakt

Cube1 G44 zanechal vesměs velmi pozitivní dojmy. Za 2 400 korun dostanete velmi dobře vybavený smartphone s kompaktními rozměry, které jsou dnes spíše výjimkou. Telefon uspokojí jak uživatele začátečníka, tak i náruživého hráče, který nemůže přespříliš utrácet, a to hlavně díky 4jádrovému procesoru. Kladné body si telefon zaslouží rozhodně za kvalitu konstrukce, která je příkladná a telefonu byste tipovali vyšší cenovku.

Cube1 G44

Vyloženě špatná je ale výdrž na jedno nabití, která se řadí mezi to nejhorší, co je na trhu k dispozici. Fyzika se bohužel oklamat nedá a do těla se větší akumulátor prostě nevešel. O něco málo lepší mohl být také displej, ale to už doopravdy hledám na telefonu chyby. Softwarových chyb je sice škoda, ale nikde není psáno, že v budoucnu nebudou opraveny. Pokud bych tedy něco zlepšil, je to doladění softwaru a přidání úsporného režimu, který by životnost telefonu o nějakou tu hodinu prodloužil.

Cube1 G44

Na konec lze dodat asi jen jediné – zkuste se zbavit předsudků vůči nové značce a dejte jí šanci. Cube1 G44 se vám odvděčí dobrou službou, velmi příjemnými rozměry a bonusovými prvky, kterými jsou například silná notifikační dioda nebo automatická regulace jasu.

Konkurence

V cenové hladině kolem 2 500 korun můžeme zmínit například Op3n dott phone, který má 4,5palcový displej s vyšším rozlišením, stejný čipset a celkově velmi podobnou výbavu. Mezi telefony moc rozdílů není, snad jen ve velikosti.

Op3n dott phone

Za příplatek 1 000 korun si můžete pořídit novinku v podobě modelu Huawei Ascend Y550. Povedený zástupce nižší třídy od tohoto výrobce disponuje novým 64bitovým čipstem od Qualcommu a rozhodně lepší výdrží na baterii. Kde má však Ascend Y550 navrch je podpora LTE. Opět je však o něco větší, a pokud jsou pro vás 4 palce naprosto dostatečná úhlopříčka, není příliš argumentů pro příplatek.

Huawei Ascend Y550

Pokud chcete větší displej, mohlo by se vám zamlouvat i THL T6s, které s cenou kolem 3 000 korun nabídne 5palcový displej a téměř totožnou výbavu, jakou disponuje G44. T6s i přes svoji slabou baterii vydrží na jedno nabití více, než novinka od Cube1.

THL T6s

Nokia Lumia 520 stojí kolem 2 450 Kč. Za tuto cenu získáte jeden z nejnižších modelů s Windows Phone, ale nabídne krásné zpracování, výborně odladěný systém a menší rozměry i přes to, že sdílejí úhlopříčku displeje. Sice je porovnávání mezi platformami ošemetné, ale G44 opět vítězí z pohledu výkonu.

Nokia Lumia 520
cube1-g44
Klady
  • plynulý chod systému
  • velmi silná notifikační dioda
  • automatická regulace jasu
  • povedený displej
  • kompaktní rozměry
Zápory
  • občas podivné chování systému
  • slabá přibalená fólie
  • fotoaparát je spíše doplněk
  • nepodsvícená tlačítka
  • ošemetná výdrž baterie
Diskuze ke článku
x)
1400 baterka? ehm nejak malo ne ? jak to vydrzi nabity dlouho ? :D 12hod. (16) :D
Martin Š
Dobrý deň, chcem len dodať, že vo videu hovoríte o 5 megaixelovom símači fotoaarátu, no v ísaných parametroch uvádzate 8 megapixelový snímač. Recenzia inak výborná :) .
Lukáš Pavelka
Lukáš Pavelka
To radši Ice Cuba než tenhle paskvil:-)
Dominik
Nemá být v androidu 4.4 už indikátor baterie a signálu Bílý? co to tam ti ťamani zkouší?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze