Meizu 16: limuzína za cenu rodinného auta

Meizu 16: limuzína za cenu rodinného auta

I když nedokončíte střední školu, můžete v životě dokázat něco úžasného. Třeba vyrobit smartphone, který bude patřit k nejprodávanějším na světě. Řeč je teď o Jacku Wongovi, zakladateli značky MEIZU, která na trh právě teď uvádí model 16. Jeho hlavní zbraní je fantastický poměr atraktivní cena/vysoký výkon. Dokáže se zařadit k nejprodávanějším telefonům?

Je pravdou, že cena pro český trh ještě nebyla stanovena. MEIZU je ovšem známé tím, že technologické parametry jeho telefonů výrazně převyšují stanovené ceny. Jako kdybyste kupovali limuzínu za cenu rodinného auta.

Novinka čínského výrobce bude k dostání ve dvou kapacitních variantách: 6 GB + 64 GB a 6 GB + 128 GB. Zvolit si budete moci mezi třemi barevnými variantami: černou, bílou a zlatou. S rozměry 73,5 x 151 x 7,5 mm velmi příjemně padne do ruky, ve které ho navíc téměř neucítíte. Vždyť MEIZU 16 váží jen 154 gramů, což je výrazně méně než v případě konkurenčních telefonů stejné kategorie.

Meizu 16

První věc, která vás na MEIZU 16 ohromí, je vzhled. Elegantní. Luxusní. Bez problému obstojí i v nejpřísnějším hodnocení náročných designérů. Jeho dominantou je šestipalcový displej Samsung AMOLED s rozlišením 2160 x 1080. Má plnou laminaci a jen minimální rámečky, a tak vás při hraní her zcela snadno vtáhne do virtuální reality. Videa jsou ostrá, čitelnost bezvadná. Není co vytknout.

MEIZU navíc vybavilo displej čtečkou otisku prstu, která reaguje v řádech milisekund. Její integrace do displeje umožnila zeštíhlit tělo telefonu na pouhých 7,5 milimetru.

Obyčejné selfie? Ne, udělejte dokonalý portrét

Jediné narušení přední strany telefonu představuje fotoaparát. Ovšem ten stojí za to! Disponuje rozlišením 20 MP, světelností f/2.0, pěti čočkami, inteligentním bokeh módem a algoritmem ArcSoft, který udělá z vašich selfie dokonalé portréty!

Meizu 16

Ještě zajímavější foto výbavu najdete na zadní straně. Duální fotoaparát je nabitý možná tím nejlepším, co je momentálně k dostání: snímači SONY IMX350 a IMX380, rozlišením 12 MP + 20 MP, čtyř-osou stabilizací OIS, portrétním bokeh módem, světelností f/1.8 a f/2.6, kombinací šesti a pěti čoček a minimálně za zmínku stojí také blesk se šesti (!) diodami.

MEIZU pálí ostrými

MEIZU tasí v boji s konkurencí mimořádně silné zbraně. Jednou z nich je mobilní čipset Qualcomm Snapdragon 710. Neukrývá v sobě jen brutální sílu, ale také chytrost. Osmijádrový procesor se dvěma jádry o frekvenci 2,2 GHz a šesti jádry 1,7 GHz je ukázkou toho, že i telefon spadající cenově do střední třídy může disponovat velmi kvalitní technologií. Vybaven je také čipem Hexagon 685 AI, který je centrem umělé inteligence využívající neuronových sítí. A do kolonky operační paměť si může MEIZU 16 zapsat údaj 6 GB.

Meizu 16

Stejně jako vyšší model 16th je i MEIZU 16 vybaveno působivou funkcí Super mBack, která umožňuje odstranit z displeje ikony pro základní navigaci v telefonu. Nahradila je jednoduchá gesta, kterými se přesunete na domovskou obrazovku nebo do režimu s více okny.

Zpět k otázce z úvodu: může se MEIZU 16 zařadit k nejprodávanějším telefonům na trhu? Není důvod, proč by nemohlo. Kombinace atraktivní ceny a velmi kvalitní výbavy z něj právem dělá hodně ambiciózního hráče.