Hodinky od Samsungu už dokáží změřit krevní tlak, v plánu je i EKG

1
Hodinky od Samsungu už dokáží změřit krevní tlak, v plánu je i EKG
Fotografie: Samsung
  • Měření krevního tlaku umožňuje nová aplikace Health Monitor
  • Před použitím je nutné hodinky kalibrovat pomocí klasického tlakoměru
  • Do konce roku by měla přibýt i funkce měření EKG

Samsung na oficiálních stránkách informuje o uvedení nové aplikace Health Monitor, pomocí které mohou uživatelé chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active2 měřit krevní tlak. Samotné měření bude probíhat výhradně skrze hodinky, pouze je nutné je na to nejprve připravit formou kalibrace za pomoci klasického tlakoměru. Počáteční nastavení údajně bude nutné provést třikrát pro maximální přesnost. Proces Samsung doporučuje opakovat jednou měsíčně.

Samsung Health

Pokud již nadšeně hledáte onu aplikaci, budeme vás muset zklamat. Prozatím je dostupná výhradně uživatelům v Jižní Koreji. Důvod je vcelku prostý – pouze na jihokorejském trhu Samsung získal veškerá potřebná povolení od patřičných orgánů. Je však nasnadě, že se Samsung bude snažit o postupné rozšiřování. Všechny nezbytná povolení však musí na každém trhu získat znovu, což chvíli potrvá.

Samsung Health

V nové aplikaci Health Monitor by se ještě do konce roku 2020 měla objevit další důležitá funkce, kterou bude měření EKG. Opět však platí, že i v tomto případě je nutné získat povolení a certifikáty pro provoz takového měření na chytrých hodinkách.

Související články
Diskuze ke článku
Absolut NoFak
Řekl bych, že uživatelé Samsungu budou mít pěkně vysoký tlak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze