Foldables se prodávají skoro stejně dobře jako řada Note, uvedl prezident Samsungu

2
Foldables se prodávají skoro stejně dobře jako řada Note, uvedl prezident Samsungu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • TM Roh se o tuto informaci podělil v rámci rozhovoru pro CNET
  • Smartphonů Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 hodlá Samsung vyexpedovat přes 12 milionů kusů

Společnost Samsung, která je matadorem v oblasti ohebných telefonů a zároveň i nejpopulárnějším výrobcem produktů kategorie foldables, se rozhodla ukončit populární řadu Galaxy Note dva roky před nástupem prvního Foldu. Ačkoliv byli tehdy mnozí fanoušci smartphonů s integrovaným perem S Pen z tohoto kroku zklamáni, zdá se, že se jednalo o správné rozhodnutí.

Samsung Galaxy Z Flip5 – první dojmy

To svým způsobem potvrdil i prezident mobilní divize jihokorejského výrobce, TM Roh, v rozhovoru pro CNET. Nechal se totiž slyšet, že smartphony řady Galaxy Z se prodávají stejně dobře jako dříve Galaxy Note. Uvedl rovněž, že očekávají, že prodají kombinovaně více kusů Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 než telefonů řady Galaxy Note20, kterých se mezi zákazníky vyexpedovalo zhruba 12 milionů kusů.

Podle všeho jde o relativně dosažitelný milník, neboť se jedná o segment s omezenou konkurencí, která navíc zpravidla nenabízí ani přednosti telefonů od Samsungu, jako je třeba odolnost dle IPX8 či dlouhá softwarová podpora, která hraje u prémiových produktů rovněž nezanedbatelnou roli. U letošní generace pak bylo zapracováno na oblasti pantu, který je menší, v oblasti ohybu tak již není takřka žádný „prázdný“ prostor díky kapkovitému rozprostření ohebného panelu. TM Roh rovněž zmínil, že v blízké budoucnosti se výrobci zřejmě nepodaří nabízet (nový) ohebný model za méně než 1 000 dolarů (zhruba 26 tisíc korun v přepočtu i s daní), ale budou se snažit tohoto mezníku dosáhnout. S využitím nejrůznějších předobjednávkových akcí na druhou stranu není obtížné se pod udávanou cenu dostat ani nyní.