Facebook se chystá na velkou změnu designu a funkcí

Facebook se chystá na velkou změnu designu a funkcí
4
  • Sociální síť bude klást větší důraz na skupiny a události
  • Chystá se i kompletní změna vzhledu
  • Novinky se dostanou i do Messengeru

Facebook na vývojářské konferenci F8 ohlásil mnoho novinek, ale největší pozornost na sebe bezesporu strhla vylepšení, která čekají na samotnou sociální síť. Soudě dle prvních ochutnávek půjde o nejvýraznější změnu v celé její historii, kterou navíc doprovodí i výrazná změna filozofie fungování. Facebook se nově zaměří interakci mezi skutečnými lidmi, takže upřednostní skupiny a události na úkor hlavního feedu, který bývá zahlcen reklamními a jinak nezajímavými příspěvky.

Facebook
Nový vzhled Facebooku v počítači...

Důraz na skupiny ovšem není jediným rysem zbrusu nového designu. Ikonická modrá barva se prakticky vytratila, namísto ní nyní Facebook sází na bílou a mnohem kompaktnější vzhled. Jako první se dočkají uživatelé aplikací pro mobilní telefony, kde je proměna plánována v řádu dnů, webové rozhraní se pak dočká v řádu týdnů až měsíců.

...a v mobilu.

Jednotlivé části Facebooku, které jsou nyní spíše doplňkové, se nově dočkají dalších funkcí a silnější integrace do hlavního proudu. Týká se to například tržiště Marketplace, seznamky Facebook Dating nebo aplikací pro hraní her a sledování videa. Vše bude více provázané s vaším členstvím ve skupinách, a měl by se vám tak nabídnout ještě lépe cílený obsah.

Velké změny čekají i samostatně stojící Messenger. Ten dostane zbrusu novou architekturu, takže bude rychlejší, stabilnější a méně náročný na zdroje. Chystají se i aplikace pro desktopy s Windows a macOS. Přibudou i nové funkce jako sdílení videa v reálném čase mezi více uživateli.

Nezapomnělo se ani na Messenger.

Vším se jako tenká červená nit vine slib většího důrazu na uživatelovo soukromí a bezpečnost. Otázkou je, nakolik to po mnoha skandálech není jen prázdná fráze. Největší sociální síť sice redesign funkcí i vzhledu nutně potřebuje, otázkou je, nakolik ji skousnou konzervativní uživatelé.

Stáhnout Facebook

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) BlackBerry World (zdarma)

Diskuze ke článku
skacelp
Jen ať chystá!
Michael Hovorka
Michael Hovorka
Už mám ten nový design na mobilu a musím říct, že je to strašný a nepřehledný...
Vojta Vilímec
Vojta Vilímec
Nelíbí se mi to. K Facebooku patří modrá.
Xwert Is
Xwert Is
Aplikáciu nemám v mobile už dva roky. Messenger používam Lite.
Mne by úplne stačilo keby do Lite dali Dark mode a je to vybavené.
Pochybujem, že tá ich nová appka bude siahať verzii Lite čo i len po päty.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze