Ericsson nadále pokračuje ve vývoji nových sítí 5G

1

Vývoj mobilních sítí jde stále kupředu. Ačkoliv by se mohlo zdát, že dosavadní síť LTE již musí stačit každému, čekají nás v budoucnu ještě vyšší rychlosti s 5G sítěmi. Švédský Ericsson nadále pokračuje v jejich vývoji, aktuálně zaměřeném na konkrétní parametry sítí. Činí tak v rámci nového projektu Evropské unie METIS-II

Ericsson pokračuje v inovacích a vývoji 5G sítí koordinátor nového projektu Evropské unie METIS-II. Jeho cílem je vyvinout kompletní 5G rádiový systém. Ericsson do projektu přinese i doporučení v oblasti 5G standardizace.

Na strategické úrovni poskytne METIS-II platformu pro spolupráci v rámci partnerství 5G-PPP (5G-PPP – Infrastructure Public Private Partnership). Cílem bude společně zhodnotit koncepty 5G rádiového přístupu do sítí a doporučit budoucí vývoj 5G spektra. Iniciativa METIS-II má také za úlohu připravovat společný postup vůči standardizačním a regulačním orgánům.

Připomeňte si: Nokia a Samsung testují připojení 5G

Projekt vyrůstá okolo silného mezinárodního konsorcia. To se skládá z 23 partnerů všech regionů se silnými výzkumnými a vývojářskými ambicemi v oblasti 5G technologií (Čína, EU, Japonsko, Jižní Korea a USA). Iniciativa zahrnuje většinu velkých mezinárodních dodavatelů, významných operátorů a klíčové vědecko-výzkumné organizace.

Díky tomu METIS-II získá unikátní schopnost dovést společnost ke shodě na globální úrovni, stejně jako definovat obraz o našich pracovních a soukromých potřebách v oblasti mobility. S výsledky bude seznamovat relevantní orgány, fóra či standardizační skupiny v rámci regionů. Tento projekt je spolufinancovaný Evropskou unií a jejím výzkumným programem H2020. Rozpočet je 8 milionů euro.

Kromě toho se Ericsson stane technickým koordinátorem projektu mmMAGIC (Millimetre-Wave Based Mobile Radio Access Network for Fifth-Generation Integrated Communications). Tato iniciativa vyvíjí nové koncepty mobilních rádiových technologií pro nasazení v pásmu 6-100 GHz.

Zdroj: Tisková zpráva