Příval informací o Nokii X6: Finové si zkusí výřez v displeji

Příval informací o Nokii X6: Finové si zkusí výřez v displeji
10
  • Pozítří Nokia představí model X6 s velkým displejem majícím výřez v horní části
  • Výrobce hodlá využít procesory MediaTek i Snapdragon
  • Dojde na duální fotoaparát či Android 8.1

Aktualizováno 25. 4. 2018

Máme zde přísun nových informací o nadcházející Nokii. V prvé řadě již víme, že se bude jmenovat Nokia X6. Jistě si vzpomenete, že totožný název už historie pamatuje. S tehdejším symbianovým modelem však novinka nebude mít nic společného. Její vzhled vychází spíše z povedené Nokie 7 Plus, avšak tentokrát si finská společnost HMD Global vyzkouší výřez v displeji. Ten bude mít úhlopříčku 5,8 palce a poměr stran 19:9. Rámečky budou minimální. Patrný bude snad jen pod displejem, kam výrobce umístí své logo. Pod kapotou má tepat procesor MediaTek Helio P60 společně se 4GB RAM. Má však existovat i lepší verze se Snapdragonem 636 a 6GB RAM. V každém případě počítejte s duálním fotoaparátem či Androidem 8.1 Oreo. Nokia X6 se má představit pozítří v Číně, přičemž startovací cena se má pohybovat kolem 210 eur (přibližně 6,5 tisíc korun s daní).

Nokia X6
Nokia X6

Aktualizováno 23. 4. 2018

Chystaná Nokia X prošla certifikací pro čínský trh, která odhalila, že nepůjde o špičkově vybavený přístroj. Naznačila to dodávaná nabíječka s výkonem 10 W. Ten je zcela běžný a moderní telefony s rychlým nabíjením mají výkonnější nabíječky. Je tak aktuálně pravděpodobné, že Nokia X bude spíše levnější zástupce, který by nepřímo mohl navázat na shodně pojmenovaný přístroj z let minulých.

Nokia X

Původní informace z 16. 4. 2018

Finská společnost HMD Global dle všeho chystá další rozšíření svého portfólia. Doposud si vystačila pouze s číslicemi, tentokrát by měla sáhnout po písmenu, případně římských číslech. Z Číny dorazily spekulace, že se chystá premiéra doposud neznámého telefonu. Na billboardech se objevuje nejen logo Nokie, ale také velké písmeno X. Na reklamě je také uvedeno datum 27. dubna 2018. To je však vše, co lze nyní s alespoň nějakou jistotou říci.

Další spekulace naznačují, že by nová Nokia X mohla být k dispozici ve dvou verzích, které se budou lišit nejen procesorem (MediaTek a Snapdragon), ale také velikostí pamětí. Vyšší verze má mít 6 GB RAM a 64GB úložiště, nižší si vystačí se 4GB operační pamětí a 64 GB interní paměti. Na další informace si budeme muset ještě počkat. Je však zřejmé, že nepůjde o reinkarnaci čtyři roky staré Nokie X, která vznikla ještě pod taktovkou Microsoftu.

Zdroj: tieba.baidu.com, nokiamob.net, webdata.cqccms.com, digi.tech.qq, weibo.com

Diskuze ke článku
ROX
Původně jsem myslel, že je to fotka mobilu :D než mi došlo, že je to billboard :)

Ale zachvilku to bude zase změť modelů. 1,2,3,5,6,6.1,7,7+,8,8S,X, 3310(2G,3G,4G), banán :D Radči bych vyděl kompaktnější nabídku s kvalitníma telefonama co se nabídkově nepřekrývají.
Blue Sun
Blue Sun
No jasně... všichni teď budeme X... Jako nedávno všechno muselo být Plus...
Tetřev
Tak já nevím... Začíná být v tom množství modelů docela bordel. Na to, že nejsou schopni softwarově odladit ani to, co už je na trhu...
Blue Sun
Blue Sun
5V/2A mi tedy zrovna jako slabá nabíječka nepřijde... Když si vezmu, že Sony či Apple dávají ke svým zařízením i slabší a ty rychlé si člověk musí dokoupit...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze