Apple začne uživatelům servírovat reklamy formou push notifikací

30
Apple začne uživatelům servírovat reklamy formou push notifikací
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Vývojáři musí dát uživatelům možnost se z odběru reklamních sdělení odhlásit
  • Od 30. dubna musí všechny aplikace využívat novou sadu vývojových nástrojů s podporou tmavého režimu

Na stránkách developer.apple.com určených pro vývojáře aplikací pro telefony a tablety s logem nakousnutého jablka byly dnes zveřejněny nové pokyny, které přináší jednu nemilou zprávu pro uživatele. Mezi hlavní novinku totiž patří zobrazování reklam skrze push notifikace. Vývojáři naštěstí musí v takovém případě dát uživatelům možnost se z odběru reklamních sdělení odhlásit.

Mezi další změny patří povinnost využít u všech nových aplikací iOS 13 SDK (software development kit neboli sadu vývojových nástrojů), a to počínaje 30. dubnem 2020. Nové aplikace musí být kompatibilní s tmavým režimem, sadou ARKit 3 pro rozšířenou realitu, Core ML3 pro strojové učení a dalšími. Aplikace musí být rovněž plně kompatibilní s poslední generací iPhonů 11 a 7. generací iPadů.

Po 30. dubnu budou aplikace, které nabízí možnost alternativního přihlášení skrze Facebook nebo Google, muset nabízet rovněž možnost přihlásit se skrze Apple ID. Apple pro tyto účely zveřejnil novou API (rozhraní pro programování aplikací). Stejně tak mají být odstraněny veškeré aplikace určené k hledání partnerů, jestliže uživatelům neposkytnou „vysoce kvalitní zážitek“. Kompletní popis změn si můžete přečíst na stránkách Applu.

Diskuze ke článku
End
:D looool tak to je gól, a to se idioti smáli Xiaomi a spol že používají reklamy, a hle.. Apple.
Covername
Opravdu má tohle výrobce "prémiových" mobilu zapotřebí?
htcjirka
htcjirka
Není nad to, si za reklamo/systém připlatit. 😂
Ano, lze to vypnout, ale jednou už to tam je.
Offečka Jablečna
Pozor vlna tsunami s příspěvky od géniů s Androidem, kde jim může libovolná aplikace házet reklamy přes celý displej, za 3, 2, 1....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze