mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

8mobilecast #93: Peníze!
Dnešní mobilecast má pořadové číslo 93, což ho jasně předurčuje k rozmanitým tématům. Podíváme se na zoubek ziskům Google z Androidu, zpomalující Xiaomi, zpožděné Windows 10 Mobile, hodinky Pebble v ČR nebo třeba na to, jaká bude budoucnost bez mobilních telefonu. To vše a ještě mnohem více jako vždy od 16:00 živě na mobilenet.cz.
26mobilecast #92: Jablečný chrám 2016
Rok 2016 je u nás ve znamení pravidelnosti. Už podruhé v tomto roce vychází díl mobilecastu bez vynechaného týdnu. To samo o sobě stojí zato být u toho. Pokud by vám jen to nestačilo, tak vězte, že dnes to bude především o Applu a jeho plánech do budoucna. Kromě Martina a Honzy si na to vezmeme i odborníka na slovo vzatého, Filipa Brože. Začínáme opět od 16:00!
20mobilecast #91: CES 2016, Netflix v ČR a konec Motoroly
Ani v šesnáctém roce v pořadí tohoto tisíciletí nepříjdete o naše živě vysílané mobilecasty. Začneme hned dnes, tentorkát v 15 hodin. Probírat budeme logicky především dění a trendy, které přinesl pomalu končící veletrh CES v Las Vegas. Podíváme se ale i na jiná témata. Do Česka a Slovenska totiž konečně přišel Netflix a Lenovo se dnes rozhodlo pohřbít značku Motorola.
23mobilecast #90: (ne)vánoční bilancování roku 2015
Nepravidelné dostaveníčko jménem mobilecast si v letošním roce dáme ještě jednou. Tentokrát se ve značně rozšířené sestavě ohlédneme za právě končícím rokem 2015, který byl bohatý na novinky ze všech segmentů mobilních zařízení. Současně je také ideální čas nahlédnout do věštecké koule a tipnout si, v jakém duchu se ponese rok 2016. Nenechte si proto náš speciál dnes od 16:00 ujít.
91mobilecast #89: jaká jsou Windows 10 na Lumiích 950?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Jsme zpět. V mobilecastu s pořadovým číslem 89 probereme zkušenosti z reálného používání finálních Windows 10 Mobile na Lumii 950 XL. Jak moc se vlastně povedlo Microsoftu vše dotáhnout do konce? Podíváme se ale také na konec Firefox OS, pokusy Facebooku s živým vysíláním videa a podrbeme také trochu Apple. To vše, opět živě, od 16 hodin.
2mobilecast #88: Apple iPad Pro
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
,
Lukáš Sál
| článek
Minule jsme si vzali na paškál nové BlackBerry PRIV, které dokázalo rozčeřit stojaté vody stejně vypadajících mobilních telefonů a i dnes se na jedno podobné zařízení podíváme, ovšem v kategorii tabletů. Apple totiž začal prodávat svůj iPad Pro, který v redakci testujeme. Přesvědčí nás o svém místě na stolech profesionálů, nebo je to jen nafouknutý iPad? Uvidíte dnes, v 16:00.
28mobilecast #87: BlackBerry PRIV
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Vojtěch Dalekorej
| článek
Ne nebojte, nezapomněli jsme na vás. Výjimečný přesun živého vysílání z pátku na sobotu má jeden prostý důvod. Čekáme na sobotní dodávku modelu BlackBerry PRIV, který hned z letiště poputuje do redakce před kameru. Náplň dnešního dílu je tak jasná. Kromě BlackBerry se ale určitě dostane i na jiná témata.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

mobilecast #93: Peníze!
Díky.

To je už potom klasický problém práce s infomracemi, který řešíme, jak zmiňujete, i dnes. Tedy práce se zdroji a jejich ověřování a především jejich konfrontaci s vlastními znalostmi a rozumem. Každopádně, pokud opravdu budeme schopni pouhou myšlenkou brouzdat po síti, předpokládám, že nebude problém si dostatečně podrobnou rešerši udělat v rámci milisekund.

Navíc je potřeba rozlišovat mezi tím, když si potřebuju najít konkrétní jednoduchou informaci, kterou použiji v činnosti, kterou ovládám (například Grom51 zmiňoval příklad: jsem programátor a potřebuju si najít specifikaci API) vs. učení se novým věcem nebo oborům.
mobilecast #93: Peníze!
Samozřejmě jsme to rozebírali hodně zjednodušeně. Je bez diskuze, že se nějaké penzum informací bude vždy výhodné mít přímo v hlavě.

Každopádně jsem vycházel především z premisy, že bychom opravdu měli v hlavně "nějaký čip" a hledání infomrací na internetu by bylo opravdu jen otázkou zamyšlení se. Tedy kdyz to přeženu, tak buď dělám vyhledávání v mém organickém mozku nebo pomocí digitálního rozhraní na síti. Pokud někdy dojdeme do této fáze, tak opravdu myslím bude na místě totálně změnit přítup ke způsobu učení :)
(upraveno )
mobilecast #92: Jablečný chrám 2016
Já jsem si to užíval. Jen se tam ve 3 sedí trochu méně pohodlně :)
Šlo právě spíše o ten koncept. Ne jestli tento konkrténí Alcatel má výkon na něco více. Ovldát netouchové aplikace na 8" tabletu je samozřejmě nesmysl, proto jsem mluvil o universálních aplikacích. V těch by uživatel trávil všechen čas. Ale mohl by použít třeba dvě universální aplikace najednou na displeji nebo spustit Win32 aplikaci optimalizovanou pro touch... Takhle je to prostě jen ještě větší tabletofon. Nic jiného.
(upraveno )
Vybíráme nejlepší tabletofon, aneb velikost displeje neznamená vše
Díky za upozornění. Opravdu se nám tam objevila chyba a na některých zařízeních se nebylo možné pro nepřihlášené uživatele odesílat příspěvky. Nyní už by mělo vše běžět v pořádku.
Recenze HTC One E9+: umíme to i s plastem
Dobrý den, myslím, že se bude jednat o nějaký planý poplach. mobilenet mimo jiné stahuje několik JS knihoven ze serveru Googlu, kteréí používají Google API. Jedno z těchto volání (přímo na server Googlu) označuje AVG za trojského koně. Tedy u nás to nijak neovlivníme a je dost nepravděpodobné, že by se skutečně jednalo o škodlivý kód.
(upraveno )
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Já tohle přesně chápu a pokud se chcete z videa dozvědět jen prosté fakty ve svižné formě, tak pro to rozhodně mobilecast nemá ideální formu. Je to trochu alibistické, ale mobilecast není jen o tom cíli (výsledné sdělené informace), ale také o té cestě k nim.

Tedy chápu to tak, že vy byste chtěl, abychom si sedli spolu hodinu před vysíláním a vybraná témata spolu probrali soukromě a závěry, na které přijdeme, potom sdělili ve videu v 15 minutách. Našim záměrem ale je, aby divák byl u té samotné první diskuze. Ideálně do ní i nějakou měrou přispěl.

Je pravda, že půlka tohoto dílu by se dala charakterizovat, jako seznámení se s konkrétním zařízením, což by se rozhodně dalo pojmou stručnější formou. Většina mobilecastů je ale obsahově jiná a tomu je také přizpůsobena jeho forma.
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Díky, přesně o to se snažíme.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.