mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4
reklama

články uživatele Jan Pospíšil

35mobilecast #48: mobilní Intel, Meizu MX4 a Android Wear 5.0
Intel se nehodlá spokojit pouze s trhem počítačových čipů a chce opět zkusit prorazit i s těmi mobilními, tentokrát přes wearables. Kromě toho přichází také s úsporným procesorem Core M, který jsme si měli možnost proklepnout. Zastavíme se ale také u YotaPhonů a příštího Fire Phonu od Amazonu. V rychlosti se pobavíme také o Meizu MX4, který právě dorazil do redakce a závěrem shrneme své dojmy z nové aktualizace Android Wear na verzi 5.0 Lollipop.
12:52Video: HTC One, LG G3, Samsung Galaxy S5 a Sony Xperia Z3
vydáno |
Jan Pospíšil
| video
Už jste si mysleli, že jsme na vás tento rok zapomněli? Nebojte, jen jsme si letošní srovnání nechali až na vánoční období. V jaké kondici jsou letos tedy HTC, LG, Samsung a Sony se svými vlajkovými loděmi? Podíváme se na to nejlepší v kategorii telefonů s Androidem za letošní rok s displejem těsně nad 5 palců.
32mobilecast #47: další „číny“, NVIDIA Grid a Chromebooky oficiálně
Do Česka vtrhli další asijští výrobci. Nováček Doogee a také vlastně starý známý BenQ. Zabrousíme ale i do Německa, kde se zastavíme u rozporuplného Linshof i8. Zpátky do budoucnosti se potom podíváme s novými kompletně e-ink hodinkami od Sony. Probereme současnou streamovací platformu NVIDIA Grid a to, kam by mohla směřovat, charitativní akci Apple a vše zakončíme zprávou o oficiálním příchodu Chromebooků do ČR.
32mobilecast #46: Nokia N1, Jolla, Nexus 9 a YouTube Music Key
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Dnešní cestování s mobilecastem začneme ve Finsku. Probereme kontroverzní rozhodnutí Nokie licencovat svojí značku a zároveň i uvedení tabletu N1. Následně se přesuneme vedle do Jolly, která vybrala peníze na svůj tablet. V Česku se zastavíme u vánoční nabídky Vodafonu, v Tchaj-wanu u HTC na Desire Eye a Nexus 9 a v Kalifornii potom na Google Messenger a hudební službu YouTube Music Key.
11:14Motorola Moto 360 – videopohled
vydáno |
Jan Pospíšil
| video
Chytré hodinky Motorola Moto 360 jsou pojem. Jejich hlavní předností je totiž unikátní kruhový displej, který jim pomáhá vystoupit z davu. Ve spojení s Android Wear jde o v současnosti nejžhavější a nejžádanější hodinky na trhu. To, jak se povedly a jaké s nimi máme zkušenosti, se dozvíte v recenzi.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Hlasový příkaz se týká pouze hodinek Android Wear. Ve článku jsme tuto informaci upřesnili.
Nikde přece netvrdíme opak. Ano, máte samozřejmě pravdu v tom, že najdete hodně sítí, které nesou označení 3G a pravděpodobně by nestačily. Stejně tak je možné narazit na takovou LTE síť, WiFi síť a podobně.

Rozebírali jsme čistě to, zda je možné streamovat hraní přes mobilní sítě a došli k tomu, že hlavní překážkou není rychlost, ale latence, která se překonat nedá. Naopak ve městě HSPA+ běžně najdete a pokud není přetížené, tak přenosová rychlost dostačuje.

Mimochodem latence při běžném hraní CS a streamování her přes Grid je trochu něco jiného. Když to zjednodušíme, tak u CS jste zpomalený "jen" proti ostatním hráčům na serveru. V případě moc vysoké latence u Gridu máte zakomponovaný přímo input lag do ovládání a nezahrajete si ani single player... Samozřejmě latence je špatná v obou případech, ale zde má mnohem výraznější projevy.
Ano, je to stejně absurdní, jako prodávat k Chromebooku Office pro Windows na DVD :) Proto jsme to oboje zmiňovali.
Nikdo přece neříkal, že streamovaní poběží perfektně za každé situace. Často na to nemusí stačit ani LTE, protože je ve městě příliš vytížené. Kvalitní připojení je vždy základ, bez kterého se neobejdete, ať už jste na optickém drátu nebo na mobilním připojení... Jde především o to, že za běžné situace není problém u mobilního připojení rychlost, ale především latence.
Dobrý den, pokud jste vše provedl standardně, tak ano. Otázka ovšem je, proč znovu čekáte na 5.0, když jste se z něj právě vrátil na KitKat? :)
Ten druhý případ.
Proto na začátku recenze píši: "Neslyšel jsem od nikoho, kdo je viděl na živo, že by se nelíbily.". Tedy není to jen můj pocit. Samozřejmě na světě neexistuje nic, co se líbí úplně každému. To je přece přirozené...
Podobných drobností, které by bylo dobré zmínit, je nekonečně. Všechny se bohužel do recenze nevešly. Snad uspokojím odpovědí alespoň zde.

Při ztrátě spojení se na displeji zobrazí malá ikonka s přeškrtnutým mráčkem. Hodinky na to nijak aktivně neupozorňují. Ve výchozím stavu hodinky nenabízí možnost prozvonit mobil, ale na Play Storu je takových aplikací hned několik.
reklama
reklama
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama