mobilenet.cz
mobilenet.cz
Soutěž o Samsung Galaxy S6
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

3mobilecast #63: prodej Apple Watch a podpora Android Wear na iOS
Nač si užívat krásné páteční počasí jen tak? Vezměte si s sebou na procházku třeba mobil nebo zůstaňte rovnou doma, ať můžete od 17:00 hodin sledovat další živý mobilecast. Opět budeme s Honzou a Martinem rozebírat ty nejzajímavější novinky a události poslední doby. Bavit se budeme například o Android Wear na iOS, vylepšeném HTC One M9+ nebo třeba chystané službě od YouTube.
16mobilecast #62: Chrome, BlackBerry, Surface, LTE a sociální sítě
Vítejte zpět. Čeká nás další mobilecast s Honzou a Martinem o tom nejzajímavějším z poslední doby. Dnes začneme ASUSem Chromebit a Chromebookem Flip a probereme i nový Gmail a Inbox pro Google Apps. Pokračovat budeme finančními výsledky BlackBerry a navážeme novým Surfacem 3 od Microsoftu. Podíváme se také na LTE v Pražském metru, novinky od Facebooku a novou sít Periscope. Závěr bude věnovaný AMD a Samsungu.
15mobilecast #61: Windows 10, HTC One M9 a luxusní Android Wear
Další pracovní týden za námi. To znamená, že už nás čekají jen samé příjemné věci. Třeba nový mobilecast. Dnes bylo velké téma Windows 10. Dozvěděli jsme se spoustu podrobností a zajímavostí ohledně vydání a funkcí. Kromě toho jsem rozebrali také začátek spolupráce Googlu, TAG Heuer a Intelu na nových luxusních hodinkách. Zastavili jsme se také u nové sociální sítě Meerkat a závěrem i u zkušeností s HTC One M9, která nám dorazilo do redakce.
28mobilecast #60: Apple Macbook, Watch a další wearables
Po Barcelonské přestávce jsme opět pěkně spořádaně v pražském studiu, takže si dnešní 60. mobilecast můžeme střihnout zase živě. A témata? Nikoho asi nepřekvapí, že pozornost budeme věnovat novinkám od Applu, jmenovitě novému MacBooku a hodinkám Watch. Dostane se ale i na konkurenční produkty s USB Type C a další zajímavá témata, jako Pebble Time a nebo update Android Wear. Navíc pro vás máme jedno malé vylepšení.
19Natočili jsme exotické Ubuntu na Meizu MX4. Stále je složité
Společnost Canonical, která stojí za vývojem operačního systému Ubuntu, na veletrh MWC v Barceloně přivezla první telefon se svým Ubuntu OS, který má na svědomí známý výrobce telefonů. Jde o zajímavé Meizu MX4, které pouze Android vyměnilo za nové Ubuntu. Ve videu jsme se zaměřili především na to, jak se systém Ubuntu OS posunul a jak moc je použitelný.
9První dojmy z Motoroly Moto E (2015): čistě a levně
vydáno |
Jiří Vencl
,
Jan Pospíšil
| článek
Motorola nadchla nejedno zájemce o levný a funkční telefon. Na MWC 2015 v Barceloně jsme mohli vyzkoušet již druhou generaci modelu Moto E, který se za minimum peněz snaží nabídnout maximum. Nově nám nechybí například LTE, vylepšeno toho bylo ale mnohem víc. Bude Motorola Moto E nový bestseller a dostane se oficiálně do ČR?

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Michal ma alergii na kameru. Nemuze pred ni sedet dele, nez par minut :)
Nasadili jsme záznam z kamery se synchronizovaným zvukem. Bohužel rychlost původního videa a audia se průběžně měnila v průběhu celého vysílání, takže nebylo možné to jednoduše opravit. V novém záznamu jsme tak bohužel přišli o prostřihy. Za komplikace se omlouváme.
Máme redakční Snapchat účet mobilenetcz. Z WP samozřejmě není možné ho používat.
Tak ho k tomu musíte přemluvit :)
Abych to završil a možná jsem to měl říct přímo ve videu. Já bych samozřejmě zbožňoval mít lehoučký notebook s dlouhou výdrží a nemuset řešit jakékoliv kabely nebo typy konektorů. Ale to je v praxi zatím pouhý sen. Proto pokud hodnotím zařízení, hodnotím ho dnes, ne jak bude použitelné za 5 let. Obdivuji Apple a především jeho zákazníky, že cestu k téhle budoucnosti jsou ochotní vyšlapávat. Já se raději svezu komfortnější cestou bez omezení.
Díky za konstruktivní diskuzi.

1) Apple produkty jsou ale přece přesnou definicí masovek. Vlastnit iPhone, iPad, MacBook přece není nijak unikátní (v zahraničí ještě více). A Apple Watch budou to samé (kromě "edition" samozřejmě). Tedy Apple dokáže prodat desítky milionů zařízení, která jsou o hodně dražší než konkurence a za to mu tleskáme.

2) Důvod proč to řešíme je, že rozdíl není v hodinách, ale dnech. 1 den vs. 10 dní u Pebble Time Steel je už docela rozdíl, nemyslíte? Samozřejmě rozdíl mezi 1 dnem a 1,5 dnem hrotit nijak nebudu. Na druhou stranu pro náročnějšího uživatele to může znamenat už rozdíl mezi tím, zda mu hodinky vydrží do večera nebo ne...

3) Ano, ale i těch 90% uživatelů to jednou za delší čas bude potřebovat udělat a tím spíš se potom ocitne v nesnázích. Tady jde jednoduše o cool pocit "funguju jen s jedním konektorem" vs. praktickým "občas ocením i další konektor". Já zatím patřím jednoduše do té skupiny.

Ano, na domácí hub do teď sloužil Thunderbolt konektor. To USB-C zastane předpokládám také skvěle. To, s čím máme problém, je především použitelnost při přenášení, k čemuž je 12" notebook s dlouhou výdrží určen především. Opravdu s sebou budete takový hub chtít nosit každý den? Pokud se shodneme, že se teoreticky dá přes den při mobilním použití vyžít s jedním konektorem, stále narážím na to, že USB-C zatím nemají žádné periferie. Když chcete někde ukázat prezentaci, stále jste rád za HDMI. Cestu do budoucna samozřejmě musí někdo vyšlapat a budou to především - stále-shánějící redukci - uživatelé MacBooku. Dle mého je prostě lepší pozvolná cesta ala Chromebook Pixel, kde jsou dva USB-C i starší konektory. Apple by je do MacBooku mohl také vměstnat, kdyby opravdu chtěl. Každopádně i nový MacBook bude mít své zákazníky, kterým to bude vyhovovat. Každý očekává něco jiného.
To je samozřejmě pravda. Ale přesto se na Yogu vešlo kromě dvou velkých USB konektorů i mnoho dalšího a mimochodem také konvertibilní konstrukce a dotykový displej.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.