mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
reklama
reklama

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

24mobilecast #53: Microsoft Windows 10 a HoloLens
Sledovali jste ve středu tiskovou konferenci Microsoftu ohledně Windows 10? O tomto momentu se bezpochyby bude mluvit ještě dlouho. Většina 53. dílu mobilecastu je tak věnována právě tématům, které zde Microsoft uvedl. Kromě těch nejzajímavějších částí Windows 10, jsme probrali asi největší překvapení v podobě HoloLens. Microsoft se pevně ujal role inovátora a ukázal nám svou představu brýlí s rozšířenou realitou.
43mobilecast #52: dojmy z CESu, nové telefony a Sony v problémech
mobilecast k tomu směřoval už od začátku. Ovšem teprve s překročením padesátky jsme nasbírali odvahu a řekli si, že na to už konečně máme věk. Ano, 52. mobilecast byl opět vysílaný živě a nyní poprvé také s obrazem. Začátek byl věnovaný Martinovým dojmům z CESu, ale dostalo se i na spoustu aktuálních témat. Probrali jsme nové telefony od Samsungu, Microsoftu a Xiaomi, problémy Sony, Vodafone i příští prohlížeč ve Windows.
25mobilecast #51: CES 2015 za námi
Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas je vždy skvělým startem do nového roku ve světě technologií. Ve velké míře totiž napoví, kam se v začínajícím roce bude celý trh ubírat a kromě trendů se vždy dočkáme nových produktů a nepočítaně dalších hraček, o kterých pravděpodobně za půl roku už nikdy neuslyšíte. Jiné ale na druhou stranu mnohdy dokážou měnit svět a vytvářet nová odvětví. Co nás z letošního CESu zaujalo nebo naopak zklamalo nejvíce?
24mobilecast #50: jaký byl rok 2014 a jaký bude 2015?
Vítejte v novém roce, v novém mobilecastu, nově s pětkou na začátku! Ačkoliv se na tento jubilejní díl nyní díváte klasicky ze záznamu, trochu potají jsme dnes poprvé experimentovali také s živým přenosem, což je koncept, se kterým mobilecast už na začátku vznikal. Tematicky jsme dnes s Honzou, Petrem a Vojtou zabrousili do toho nejzajímavějšího z roku 2014 a toho, na co se nejvíce těšíme v roce právě začínajícím.
71Srovnání: One (M8) vs. G3 vs. Galaxy S5 vs. Xperia Z3 (Finále)
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Vyvrcholení našeho letošního srovnání TOP Androidů přichází přesně na Štědrý den. Dnes se celá čtveřice utká v dalších čtyřech kolech a rozdělí si poslední body. Udrží Xperia Z3 svůj náskok? A co Samsung Galaxy S5, dokáže ještě zabojovat a opustit nelichotivou poslední příčku? Na tyto otázky odpoví právě začínající druhý díl srovnání.
35mobilecast #48: mobilní Intel, Meizu MX4 a Android Wear 5.0
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
,
Alexej Perunov
| článek
Intel se nehodlá spokojit pouze s trhem počítačových čipů a chce opět zkusit prorazit i s těmi mobilními, tentokrát přes wearables. Kromě toho přichází také s úsporným procesorem Core M, který jsme si měli možnost proklepnout. Zastavíme se ale také u YotaPhonů a příštího Fire Phonu od Amazonu. V rychlosti se pobavíme také o Meizu MX4, který právě dorazil do redakce a závěrem shrneme své dojmy z nové aktualizace Android Wear na verzi 5.0 Lollipop.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

On-line diskuze bude opět probíhat na YouTube. Kolega nám z ní bude vybírat zajímavé příspěvky. Bohužel není proveditelné se zároveň věnovat diskuzi před kamerou a pročítání stovek komentářů. Proto to musí být zprostředkovaně.
Nastavil jsem špatné datum na YouTube. Začínáme opravdu v pátek. Díky za uzpozornění :)
Pokud vím, tak naopak Windows 10 (coz je nastupce WP) byl jedinym tematem, ktery se tykal primo OS. Kazdopadne temata nevybirame podle toho, abychom spravedlive pokryli vsechny platformy, nebo abychom se nekomu zavdecili. Primarni meritko je vzdy zajimavost konkretniho tematu (dle naseho nazoru).
Určitě se to budeme snažit směřovat spíše na pozdější hodiny, pokud to bude možné. Tentokrát to bohužel jinak nešlo.
Já Tebe taky ;)
Dobrý den, takové řešení bohužel není použitelné pro pravidelné delší streamování v kvalitě a podobě, kterou si představujeme. Ale díky za návrh :)
S novými to Xperiemi to vypadá spíše klasicky na MWC.
Nevím o tom, že bychom v tomto díle chtěli po někom dotazy nebo někde inzerovali, že na ně budeme odpovídat. Konkrétně zde byl zájem zapojit názory diváků k tématu do diskuze. Snažili jsem se, aby měli takovou možnost přímo připojením do vysílání.
reklama
reklama
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama