Verbatim 2.5
mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

31mobilecast #57: vlajkové lodě pro rok 2015 a konec „One Sony“
Napětí před veletrhem MWC v Barceloně narůstá. Ticho před bouří, kterou předznamenávají pouze hojné naplaveniny v podobě více či méně záměrných úniků chystaných produktů rozčeřilo pouze Sony, které konečně ukončilo všechny spekulace ohledně jeho dalšího směřování. Kromě velkého bloku, ve kterém postupně probereme většinu vlajkových lodí pro rok 2015, nás čeká i blok menších témat o smart watch.
35mobilecast #56: Windows 10, tajný NVIDIA projekt a sociální sítě
Jsme zpět. Opět po týdnu. Opět živě a opět se zajímavým obsahem. A to i napříč tomu, že se v uplynulém týdnu mnoho věcí neudálo. Na začátku si připomeneme zveřejnění Windows 10 Technical Preview pro telefony, strategii Sony se záměrem ušetřit na čipsetech a nové naději na levné a kvalitní výrobky Xiaomi v srdci Evropy. Zaspekulujeme si také o tom, co pro nás NVIDIA chystá za herní překvapení a závěr bude věnovaný sociálním sítím.
22Přidejte se k nám: hledáme šikovné vývojáře a grafiky
vydáno |
Jan Pospíšil
| článek
Server mobilenet.cz už znáte. Pravděpodobně znáte i naše sesterské weby tabletnet.cz a nearfield.cz nebo další spřátelené projekty jako FandímeFilmu.cz a BlackBerryCzech.cz. Společnost 24net, která za mobilenet.cz stojí, ale není jen vydavatelstvím. Zabýváme se i mnoha dalšími zajímavými projekty a právě pro ty nejnovější hledáme šikovné posily i z vašich řad.
33mobilecast #55: Galaxy S6, výsledky Sony a HTC a expanze Xiaomi
Přinášíme vám další dávku pravidelné pátečně večerní rodinné zábavy. V dnešním mobilecastu s Honzou a Vojtou ještě navážeme na předchozí díl a probereme prodejní a finanční úspěšnost Sony, Motoroly a HTC. Zastavíme se také u blížící se expanze Xiaomi mimo Asii, popovídáme si krátce o zkušenostech s BlackBerry Classic a všechno zakončíme spekulacemi o chystaných modelech Samsungu Galaxy S6 a Edge.
30mobilecast #54: nudná čísla, rozpačité wearables a záhadné zkratky
Uplynulý týden byl především ve znamení oznamování finančních a prodejních výsledků většiny výrobců. Na první pohled to může znít jako nudná statistika, ale v dnešním složení Honza Pospíšil, Martin Pultzner a Petr Vojtěch se i přes to urodil velice zajímavý mobilecast. Kromě toho jsme navíc zabrousili také ke Google Glass a Apple Watch, investici Microsoftu do Cyanogenu a na závěr nechybí ani herní okénko o Witcher Battle Arena.
24mobilecast #53: Microsoft Windows 10 a HoloLens
Sledovali jste ve středu tiskovou konferenci Microsoftu ohledně Windows 10? O tomto momentu se bezpochyby bude mluvit ještě dlouho. Většina 53. dílu mobilecastu je tak věnována právě tématům, které zde Microsoft uvedl. Kromě těch nejzajímavějších částí Windows 10, jsme probrali asi největší překvapení v podobě HoloLens. Microsoft se pevně ujal role inovátora a ukázal nám svou představu brýlí s rozšířenou realitou.
43mobilecast #52: dojmy z CESu, nové telefony a Sony v problémech
mobilecast k tomu směřoval už od začátku. Ovšem teprve s překročením padesátky jsme nasbírali odvahu a řekli si, že na to už konečně máme věk. Ano, 52. mobilecast byl opět vysílaný živě a nyní poprvé také s obrazem. Začátek byl věnovaný Martinovým dojmům z CESu, ale dostalo se i na spoustu aktuálních témat. Probrali jsme nové telefony od Samsungu, Microsoftu a Xiaomi, problémy Sony, Vodafone i příští prohlížeč ve Windows.
25mobilecast #51: CES 2015 za námi
Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas je vždy skvělým startem do nového roku ve světě technologií. Ve velké míře totiž napoví, kam se v začínajícím roce bude celý trh ubírat a kromě trendů se vždy dočkáme nových produktů a nepočítaně dalších hraček, o kterých pravděpodobně za půl roku už nikdy neuslyšíte. Jiné ale na druhou stranu mnohdy dokážou měnit svět a vytvářet nová odvětví. Co nás z letošního CESu zaujalo nebo naopak zklamalo nejvíce?

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Stále se můžete přihlásit.
Stream má vždy proti reálnému času zpozdění zhruba půl až celou minutu, takže po této stránce žádné překvapení :) Bohužel ze záznamu nějakou chybou vypadla právě část, kdy to Martinovi vysvětluji :)
Sony s telefony přece nekončí. To jsme několikrát zdůrazňovali. Pouze už nebude součástí základní strategie Sony a do budoucna není vyloučené, že se této divize Sony zbaví. Podpora tedy v nejbližší době určitě nekončí. Z dlouhodobějšího hlediska je samozřejmě otázka, jak moc moc se změní její kvalita...
Vaše přání je nám rozkazem. Petr tedy bude :)
Vždy těsně před začátkem přeosu a potom v 8 hodin večer v pátek vždy vydáváme článek a upozorňujeme na sociálních sítích. Já jsem se tedy spíše obával opačného dojmu, že by přemíra upozorňování na mobilecast mohla někomu vadit :)
Konkrétně zde se jedná o dlouhodobý projekt, kdy je samozřejmě nyní nejdůležitější fáze prvotního vývoje a spuštění pilotního provozu, který více napoví o dalším směřování. Máme ale plány produkt nadále rozvíjet a udržovat.

Jak už jsem naznačoval, jiná práce, včetně té na vývoji mobilenetu se vždy najde, pokud budou spokojené obě strany.

Takže pokud za 5 let ještě budeme existovat, tak na vás budeme myslet :D
Ideální je Praha nebo okolí, abychom se mohli často a pravidelně vídat. Z toho tedy vyplývá, že oceníme především OSVČ. Časová náročnost záleží hodně od konkrétní pozice. Back-end vývojáři budou mít spoustu práce na pár měsíců a dlouhodobě potom už spíše mírněji. Stěžejní pozice potom jsou ještě pozice grafiků a návrhářů rozhraní, frontenďáků (web) a vývojářů mobilních nativních aplikací. Především iOS. Zbylé pozice jsou pro nás neméně důležité, ale zkušenosti těchto lidí budeme potřebovat spíše jednorázově na konkrétní úkony.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.