mobilenet.cz
mobilenet.cz
Soutěž o Microsoft Lumia 640 XL
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

27mobilecast #74: Microsoft odepisuje Nokii a Google aktualizuje Android M
V pohodové a ležérní prázdninové kadenci přichází další díl mobilecastu, který s trpělivostí a precizností starého hodináře sbíral témata za posledních 14 dní, aby mohl ve složení Honza a Martin opět nabídnout to nejzajímavější. Zajímá vás podstata vesmíru? Vytvoří všechny redakční telefony společně první singularitu? A jakou orientaci má CEO Microsoftu? Laďte frekvenci mobilenet.cz v 16:00!
5mobilecast #73: zkušenosti s Apple Watch a hudební revoluce
Ačkoliv jsou prázdniny doslova za dveřmi, v mobilním světě se za poslední týden událo hned několik zajímavých věcí, na které se v dnešním mobilecastu zaměříme. Určitě nevynecháme nový smartphone od Vodafonu, který rozčeří segment střední třídy, řeč bude také o novinkách v rámci Google Play Music a stranou nezůstanou ani hodinky Apple Watch, které testujeme a podělíme se o první dojmy z používání.
24mobilecast #72: herní speciál o E3
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Petr Vojtěch
| článek
Tento týden byl ve znamení E3, což je, pro neznalé, nejvýznamnější konference o hrách. V Los Angeles, kde se celá akce koná, se představují novinky jak ze světa počítačových a konzolových her, tak také hry mobilní a nyní také pro virtuální realitu. Dnešní díl mobilecastu tedy bude zaměřen především na herní témata. A u toho samozřejmě nesmí chybět Petr Vojtěch před kamerou!
recenze6Recenze Dell XPS 13 (2015): elegantní pracant bez rámečků
V záplavě dnešních notebooků je velmi těžké se odlišit. Společnost Dell na to jde po svém a v lednu tohoto roku představil model XPS 13. Ten má, mimo elegantního designu, zaujmout především minimálními rámečky okolo displeje, které z něj dělají nejmenší 13palcový notebook na světě. Přes své rozměry má ale dostatečný výkon, který mu zajišťují nízkonapěťové procesory Intel.
18mobilecast #70: Computex, WWDC, Google I/O a Fallout 4
Je tu další týden a tedy i čas na další mobilecast. Martin je na Computexu, což je skvělá příležitost dát ve studiu prostor někomu novému. S čerstvou redakční posilou, Jarkou Pšeničkovou, tak budeme probírat novinky z uplynulého týdne. Zastavíme je ještě u ambiciózních projektů z Google I/O, podíváme se novinky z Computexu a závěr bude věnovaný výhledu na pondělní WWDC.
13Nejzásadnější novinky v Androidu M (video)
vydáno |
Jan Pospíšil
| článek |
Google ve čtvrtek na úvodní keynote konference I/O představil příští očekávanou verzi Androidu, zatím známou pouze pod označením M. Na první pohled není změn mnoho, ovšem mnoho z nich se odehrává pod povrchem a některé z nich nám Google na prezentaci ani neukázal. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější z nich.
14mobilecast #69: Android M a Google I/O
Google I/O je nejvýznamnější akcí celého roku tohoto giganta z Mountain View. Očekáváme mnoho novinek, mezi nimiž nechybí ani nová verze s kódovým označením Android M. Ten a cokoliv dalšího zajímavého nejen z této akce probereme v tradičním živě vysílaném mobilecastu v pátek, tentokrát však trochu dříve. Začínat budeme už ve 13:30. Tak si nás nezapomeňte naladit.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Pro dobrý pocit můžete na Google Play nahrávat FLAC nebo WAV. Zpátky to poleze vždy 320 kbps. Absolutní řešení ovšem neexistuje. Tedy pokud je vám 320 kbps mp3 málo.

Stále nechápu to míchání poslouchání bezztrátové hudby a nějakých playlistů z YouTube nebo Soundcloudu. Obě služby k tomu mají hodně daleko. Především na YouTube nikdy člověk neví, co mu přijde ... Tedy buď se tu bavíme o nějaké póze poslouchání bezztrátově komprimované hudby nebo o poslouchání běžných internetových streamů z YT a SC. Potom ale nechápu ten problém s 320kb písničkou z libovolné streamovací služby.
Pro streamování s bezztrátovou kompresí je například služba Tidal. Jinak nevím, co myslíte tou komprimovaně komprimovanou hudbou? :)
Každý má o komfortu asi jiné představy :)

K rádiu v předchozím dílu: samozřejmě šlo o hyperbolu... ;)
S Ubuntu bych u nás nepočítal. Konkrétní informace ale nemáme.

UK Amazon jen přesně ten příklad neoficiální distribuce, která je drahá. Za tuhle cenu je to opravdu jen pro velké nadšence značky.
V Chrome to u mě vypadá OK. Nepoužíváte náhodou AdBlock?
Chceme. On nechce :)
Jestli na to bude prostor, tak možná pustím svůj Periscope. Budeme mít dnes jednu novinku technickou.
Žádný systém nemůže být bez chyb. Ale jak jsem v podcastu zmiňoval, například 3 roky starý Nexus 4 je v prostředí mnohem konzizentnejsi v plynulosti. Tedy možné to je. Ale málo kdo to umí.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.