Microsoft Lumia Novinky
mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
Microsoft Lumia Novinky
Microsoft Lumia Novinky

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

2mobilecast #88: Apple iPad Pro
Minule jsme si vzali na paškál nové BlackBerry PRIV, které dokázalo rozčeřit stojaté vody stejně vypadajících mobilních telefonů a i dnes se na jedno podobné zařízení podíváme, ovšem v kategorii tabletů. Apple totiž začal prodávat svůj iPad Pro, který v redakci testujeme. Přesvědčí nás o svém místě na stolech profesionálů, nebo je to jen nafouknutý iPad? Uvidíte dnes, v 16:00.
28mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Ne nebojte, nezapomněli jsme na vás. Výjimečný přesun živého vysílání z pátku na sobotu má jeden prostý důvod. Čekáme na sobotní dodávku modelu BlackBerry PRIV, který hned z letiště poputuje do redakce před kameru. Náplň dnešního dílu je tak jasná. Kromě BlackBerry se ale určitě dostane i na jiná témata.
9mobilecast #86: Cloud First?, Apple TV a hry
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Petr Vojtěch
| článek
Pořád samé mobily, tablety, služby, operátoři... Co takhle něco zábavného? Co třeba hry! Po delším čase se v dnešním mobilecastu před kameru opět podívá i Petr a kromě pár klasických témat si dnes uděláme i herní koutek. Máte se na to těšit. Začínáme klasicky v 16:00, živě.
29mobilecast #85: Nové Lumie naživo a konec roamingu?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Dnešní mobilecast bude plný čísel. Nejen, že se budeme bavit o dojmech z Lumií 950, 950 XL a 550, ale projdeme si také finanční výsledky výrobců. S kým to jde stále z kopce a komu se naopak daří? A jak je to vlastně se zrušením Roamingu v rámci EU? Kolik ušetříme? S OnePlus si dokonce procvičíme i rovnice. 1 + X = 249 €. To vše živě dnes od 16:00.
6#mobileDrink 6 v Českých Budějovicích: jak jsme se bavili?
Šestý #mobileDrink, který jsme opět pořádali ve spolupráci s Vodafonem, za vámi dorazil do Českých Budějovic, do města, kde by chtěl žít každý. Na akci opět panovala výborná nálada, kterou vytvářeli přednášející, dobré jídlo a samozřejmě spousta telefonů, tabletů a wearable k vyzkoušení. Nechyběla ani virtuální realita Samsung Gear VR. Podívejte se na video a fotogalerii z akce.
12mobilecast #84: HTC One A9 a nekonečný příběh Windows Phone
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Po včerejším #mobileDrinku pro vás dnes chystáme i nový díl mobilecastu. Pořadová číslovka 84 nás zavede především k novému HTC One A9, které vzbuzuje silné emoce, především kvůli svému designu. A stejně jako minule se dostaneme také k Microsoftu, avšak tentokrát půjde o prodejní výsledky, které potěšující nejsou. Nalaďte si nás opět od 16:00.
16mobilecast #83: Microsoft smršť
Podzim je pro mobilecast jako stvořený. Jedna velká tiskovka střídá druhou a každý si postupně přijde na své. Z hlavní trojice tak v tomto týdnu přispěchal po Applu a Googlu také Microsoft a představil opravdu pěknou řádku nových zařízení. Rozebereme tedy nové přístroje Surface, Lumie i náramek Band. A dostane se i na další okenní zařízení. Nové notebooky totiž představil i Dell.
12mobilecast #82: Google Nexus 5X a 6P, Chromecasty a LG V10
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Opět pátek, opět 16:00. Tato kombinace neznamená nic jiného, než další mobilecast. Opět se můžete těšit na živé vysílání, ve kterém rozebereme novinky Googlu a zejména nové Nexusy nebo Chromecasty. Nezapomeneme také na nový super telefon a hodinky od LG. A samozřejmě bude opět prostor pro vaše dotazy, názory a komentáře.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

(upraveno )
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Já tohle přesně chápu a pokud se chcete z videa dozvědět jen prosté fakty ve svižné formě, tak pro to rozhodně mobilecast nemá ideální formu. Je to trochu alibistické, ale mobilecast není jen o tom cíli (výsledné sdělené informace), ale také o té cestě k nim.

Tedy chápu to tak, že vy byste chtěl, abychom si sedli spolu hodinu před vysíláním a vybraná témata spolu probrali soukromě a závěry, na které přijdeme, potom sdělili ve videu v 15 minutách. Našim záměrem ale je, aby divák byl u té samotné první diskuze. Ideálně do ní i nějakou měrou přispěl.

Je pravda, že půlka tohoto dílu by se dala charakterizovat, jako seznámení se s konkrétním zařízením, což by se rozhodně dalo pojmou stručnější formou. Většina mobilecastů je ale obsahově jiná a tomu je také přizpůsobena jeho forma.
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Díky, přesně o to se snažíme.
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Je normální. Dá se skrýt odhozením dolů.
mobilecast #87: BlackBerry PRIV
Chápu, že ne každý má čas sledovat hodinové video plné plkání. mobilecast není pro každého. My se snažíme v mobilecastu přinést k vybraným tématům něco navíc, co v článku nebylo, případně i témata, na která se vůbec nedostalo.

Nevidím žádný přínos v tom, dělat pořad v totožném formátu, jako Mobilmania. Dělat něco stejně, jako někdo druhý, mi přijde zbytečné.
Neboli chtěli ušetřit. :) Vměstnání větší součástky je jen otázka náročnějšího designu a případně výroby.
Ahoj, mikrofon musí být z principu blízko ústům. S větším odstupem klesá kvalita. Tedy mimo záběr ho asi nedostaneme.
Chromecast by měl FLAC podporovat. Tady záleží na aplikaci, jestli bude umět bezztrátový formát posílat. Například 7digital by to mělo umět. Co se týče kvality D/A převodníku, to opravdu nevím, ale u zařízení za $35 nejde čekat úplně Hi-Fi zážitek. Jedná se o levné zařízení pro streamování hudby z internetu, takže audiofilové určitě sáhnou jinam. Ale pro snadné streamování jakékoliv hudby pro běžné poslouchání to myslím poslouží dostatečně.
Mě jde přehrát / stáhnout bez problémů. V jakém zařízení / prohlížeči to zkoušíte? Případně zkuste nějakou podcastovou aplikaci.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.