mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

44mobilecast #81: iPhone 6s a Xperia Z5 Compact v redakci
To už je opět pátek? O čem bychom se tentokrát tak mohli bavit? Co třeba o prvních dojmech z iPhonu 6s a 3D Touch? Budeme ho mít přímo před kamerou, takže se budete moci ptát. A co dál? Třeba Xperia Z5 Compact v redakci. A svůj prostor by si mohly zasloužit i hodinky s nejtlustším rámečkem, Pebble Time Round. Nastavte si upomínku na 16:00 a buďte u toho s námi.
39mobilecast #79: Apple iPad Pro a iPhone 6s
Ve středu se uskutečnil další velký jablečný svátek, když Apple na své akci představil vše, co jsme očekávali. Konečně jsme se dočkali obrovského iPadu Pro, nové Apple TV a především iPhonů 6s a 6s Plus. To vše a mnohem více rozebereme v pátečním mobilecastu živě ve tradičním složení od 16:00 hodin.
4Sony představilo tři Xperie Z5: sledovali jsme on-line
vydáno |
Jan Pospíšil
| článek
Sony se chystá ukrást si veletrh IFA pro sebe a přiváží špičkové nové mobilní telefony řady Xperia. Novinky s označením Z5 představují to nejlepší, co Sony dokáže nabídnout. Buďte součástí tiskové konference a sledujte ji on-line skrze náš přenos přímo v tomto článku.
22mobilecast #76: Samsung Galaxy Note 5 a S6 edge+ a změny v Googlu
Po dvou týdnech je tu další žhavé letní vydání mobilecastu. Nasbírali jsme si opět snůšku zajímavých témat, která v pátek od půl šesté odpoledne společně s vámi, Honzou a Vojtou rozebereme živě. Budeme se bavit o dojmech z nového Samsungu Galaxy S6 edge+, o tom, proč se k nám nedostane Note 5 nebo například o nečekané restrukturalizaci Googlu. Máte se na co těšit...

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Mě jde přehrát / stáhnout bez problémů. V jakém zařízení / prohlížeči to zkoušíte? Případně zkuste nějakou podcastovou aplikaci.
Ano, říkal jsem to hodně zobecněně. Hlavní výhoda je vyšší přenosová rychlost. Ale díky vyššímu zarušení 2,4GHz pásma, může někdy 5GHz znamenat i lepší pokrytí ve výsledku.
Když ho zmíním dnes, co k tomu přidáte ještě? :)
1) Hodně si zakládáme na tom, aby reklamy otravné nebyly. Věřte, že je to dost těžké. Tedy věřím, že většina lidí by nás neopustila.

2) Z návštěvníka, který má AdBlock stejně nemáme žádné příjmy a pouze tak zatěžuje server. Tedy žádná výrazná finanční ztráta.

3) Je to vlastně princip volného trhu. Pokud provozuji web, kde je nadmíru reklam a lidi ho přestanou používat, buď zaniknu, nebo přehodnotím strategii. Pokud se ale na jedné straně používá AdBlock, tak je to dle mého názoru pokrytecké (krádeží to nazývat nebudu) a na druhé straně na to nejde reagovat jinak, než zvyšováním počtu otravných reklam a dlouhodobě opět k snížení kvality obsahu (dobrý obsah něco stojí). Tedy nikdy to s AdBlockem nesměřuje k pozitivnímu výsledku.

Otázka je, jestli za 5 let stejně všichni nebudou konzumovat obsah skrze Facebook nebo Apple News nebo jejich budoucí obdobu, ale AdBlock a klasický web s reklamami se stane minoritní záležitostí :)
Neoslovuji přímo vás, ale obecně všechny, kteří zde vyjádřili svůj nesouhlasný názor. Už vůbec nikoho nenazývám ovcí. Proč si to vztahujete k sobě?

Asi máme jiné zkušenosti a známé. Asi nemá cenu přít se o to, čí zkušenosti jsou pravdivější. Já pro zajímavost poskytnu například tento průzkum: http://tools.subtraction.com/brainstorming.html

Rozhodně nemám patent pravdu a nemá zapotřebí zde vést afektované diskuze. iPad Pro bude jistě skvělým nástrojem a čas a skutečné zkušenosti ukážou, k čemu a jak moc bude vůbec užitečný. Jen si jednoduše stojím za svou pochybností, kterou jsem během vysílání směrem k iPadu vznesl. Třeba až si iPad vyzkouším na vlastní ruce, změním názor. A třeba taky bude iPad Pro jen obyčejným větším iPadem se stylusem, který budou lidé ztrácet... :)
(upraveno )
mobilecast #79: Apple iPad Pro a iPhone 6s
Tím rozhodně neříkám, že nikdy žádný designér neocení iPad Pro a vymakaný Pencil, ale zatím jsem prostě nepřišel na to, v čem bude iPad opravdu tak důležitý pro větší část obyvatel, že si ho koupí navíc ke svým profesionálním nástrojům, které už dnes používá.

Na druhou stranu nepochybuji o tom, že si ho koupí hodně lidí... :)

PS: Nebo vidíte skutečný profesionální průlom v umělém zvětšování úsměvů modelek? :)
Vidím, že jsme pohoršili spoustu fanoušků Apple, což mě mrzí. Nepovedlo se nám asi dostatečně důrazně vyvážit každý neobjektivní vtípek, tím, že bychom dostatečně jasně uvedli, že se jedná o nadsázku.

Ti, kteří sledovali pozorně si určitě všimli, že i například ten tolikrát zmiňovaný stylus, jsme následně uváděli do kontextu roku 2007.

Každopádně, co se týče zaměření iPadu Pro, vycházím z toho, co nám Apple ukazoval na konferenci. A tím mě osobně nijak zvlášť nepřesvědčil o tom, že to výrazně ocení velká část uživatelů.

Hodně se tu zmiňují architekti, grafici a designéři. Naprostá většina s z nich ale v úvodních fázích návrhu (brainstorming, wireframy, prototypy) pracuje s papírem. V následných fázích se zase pracuje s opravdu s přesnými a profesionálními nástroji (myš + klávesnice nebo profesionální tablet) na desktopu. Kde mě napadá, že by mohl mít velký iPad výhodu, je prezentace a spolupráce někde v terénu, kde si nemůžu dovolit pracovat s fyzickými prototypy.
V redakci používáme několik různých chytrých hodinek dlouhodobě a to i na aktivní sport, po kterém považuji za normální hodinky opláchnout pod tekoucí vodou a problémy jsme zatím nezaznamenali.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.