mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
reklama
reklama

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

54mobilecast #42: vodotěsné HTC, dotykové Adobe a pozdrav z Miami
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Týden se s týdnem sešel a ačkoliv se v tom uplynulém neudálo mnoho zásadních novinek, připravili jsem pro vás i tak něco zajímavého. Na natáčení mobilecastu jsme vyrazili do Miami. Budeme se bavit o WhatsApp, nových dotykových vylepšeních ve Photoshopu, selfie telefonu od HTC, modelu Desire Eye, a kamerce RE, nových tabletech od Lenova a dojde i na otázky od diváků.
recenze260Recenze Sony Xperia Z3 Compact: vybroušeno k dokonalosti
vydáno |
Martin Fajmon
,
Jan Pospíšil
| recenze
Nová Xperia Z3 Compact se bez nadsázky dá považovat za jednoho z nejočekávanějších nástupců povedené předlohy. Tou máme samozřejmě na mysli Xperii Z1 Compact, královnu mezi kompaktními smartphony. Nebudeme vás napínat, novinka je opět skvěle vybavená a nárůst úhlopříčky displeje je stále v mezích snadného ovládání jednou rukou. Máme před sebou opět ideál?
20mobilecast #39: iPhone v prodeji, Android One a budoucnost Sony
Apple a jeho iPhony jsou vděčné téma a popovídáme si o nich i v tomto mobilecastu. Ještě předtím se ale zastavíme u spuštění projektu Android One a nákupu vývojářů Minecraftu Microsoftem. Probereme také špatné finanční vyhlídky mobilní divize Sony a nové Xperie Z3 a Z3 Compact. Závěrem se také podíváme na to, jak na tom je Apple s NFC a jaký je nový iOS 8 v praxi.
10:57Sony Xperia Z3 Compact: nejlepší kompaktní Android? (video)
vydáno |
Jan Pospíšil
| video
Ve světě tabletofonů, které už jsou doménou i nižší třídy, je pro určitou sortu uživatelů uvedení špičkově vybaveného telefonu s úhlopříčkou pod 4,7 palců malým svátkem. Na veletrhu IFA byl jeden takový smartphone pod názvem Sony Xperia Z3 Compact představen. Stane se králem kompaktních telefonů?

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

(upraveno )
mobilecast #41: Windows 10, Photoshop v Chrome a #BendGate
Chromebooky rozhodně nejsou zdaleka pro každého. To jsme rozebírali už několikrát. Pro většinu lidí opravdu především dnes nemají smysl. Představují ale budoucnost a věřím, že až na podobný koncept nalepí svá jména ti správní dodavatelé sytému, změní mnoho lidí názor.

Pokud bych měl reagovat alespoň na některou z narážek, tak doporučuji příště lépe poslouchat. Mluvil jsem o problému Adobe CC a Chrome. Vychvalovaní Chromebooků jsme věnovali už v předešlých dílech ;)

Ještě jednou si dovoluji zopakovat můj závěr: nevěřím, že toto konkrétní řešení bude extra použitelné a bude se jednat spíše o nouzové řešení, jak upravit nějaký složitý projekt i v Chrome. Je to ale důležitý první krok k tomu, aby jednou řešení na podobném principu bylo plnohodnotně použitelné kdekoliv...
(upraveno )
mobilecast #41: Windows 10, Photoshop v Chrome a #BendGate
Upravovat příspěvky mohou přihlášení čtenáři. Bez registrace to moc spolehlivě nejde :)
Vizuálně magnetický konektor vypadá totožně jako na Z1 compact, takže kabely by měly být kompatibilní. Co se týče docků, tam už asi může být problém kvůli tloušťce. Ale nic z toho jsme ještě neměli možnost vyzkoušet.
BlackBerry Passport jsme se věnovali již ve dvou dřívějších dílech a samostatné první dojmy jsou už také dlouho venku. Tedy z našeho pohledu se k němu nemáme nyní důvod vracet. Žádné nové informace ani poznatky nemáme.
Máte pravdu, na čísla nemám paměť. Proto je mám všechna většinou v telefonu. Velice často, ale dojde na témata a myšlenky, které si dopředu přeroste všechny připravit nejde.
Díky, alespoň jsem trefil Kalifornii :)
Ano problém je především v tom, že se karty často neberou vůbec. Bezkontaktní terminál považuji již téměř za synonymum platebního terminálu obecně :)
To samozřejmě víme. Pokud jsem to ve videu neřekl celé, tak se omlouvám. Občas tam člověk v té rychlosti a záplavě telefonu řekne i větší blbost. :) Třeba 4GHz procesor :) Díky za upozornění.
reklama
reklama
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama