mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

15mobilecast #61: Windows 10, HTC One M9 a luxusní Android Wear
Další pracovní týden za námi. To znamená, že už nás čekají jen samé příjemné věci. Třeba nový mobilecast. Dnes bylo velké téma Windows 10. Dozvěděli jsme se spoustu podrobností a zajímavostí ohledně vydání a funkcí. Kromě toho jsem rozebrali také začátek spolupráce Googlu, TAG Heuer a Intelu na nových luxusních hodinkách. Zastavili jsme se také u nové sociální sítě Meerkat a závěrem i u zkušeností s HTC One M9, která nám dorazilo do redakce.
28mobilecast #60: Apple Macbook, Watch a další wearables
Po Barcelonské přestávce jsme opět pěkně spořádaně v pražském studiu, takže si dnešní 60. mobilecast můžeme střihnout zase živě. A témata? Nikoho asi nepřekvapí, že pozornost budeme věnovat novinkám od Applu, jmenovitě novému MacBooku a hodinkám Watch. Dostane se ale i na konkurenční produkty s USB Type C a další zajímavá témata, jako Pebble Time a nebo update Android Wear. Navíc pro vás máme jedno malé vylepšení.
19Natočili jsme exotické Ubuntu na Meizu MX4. Stále je složité
Společnost Canonical, která stojí za vývojem operačního systému Ubuntu, na veletrh MWC v Barceloně přivezla první telefon se svým Ubuntu OS, který má na svědomí známý výrobce telefonů. Jde o zajímavé Meizu MX4, které pouze Android vyměnilo za nové Ubuntu. Ve videu jsme se zaměřili především na to, jak se systém Ubuntu OS posunul a jak moc je použitelný.
9První dojmy z Motoroly Moto E (2015): čistě a levně
vydáno |
Jiří Vencl
,
Jan Pospíšil
| článek
Motorola nadchla nejedno zájemce o levný a funkční telefon. Na MWC 2015 v Barceloně jsme mohli vyzkoušet již druhou generaci modelu Moto E, který se za minimum peněz snaží nabídnout maximum. Nově nám nechybí například LTE, vylepšeno toho bylo ale mnohem víc. Bude Motorola Moto E nový bestseller a dostane se oficiálně do ČR?
19První dojmy ze Sony Xperie E4g: LTE a NFC pro každého
vydáno |
Jiří Vencl
,
Jan Pospíšil
| článek
Japonské Sony ještě před veletrhem MWC 2015 v Barceloně představilo Sony Xperii E4. Tímto modelem mnohé zklamalo, protože hned v několika technických specifikací udělalo značné ústupky. Dohnat se to pokusilo modelem Xperia E4g, který za málo peněz nabídne hodně muziky. V repertoáru mu nechybí ani často vyhledávaná podpora LTE či NFC. Podívejte se na první dojmy přímo z Barcelony.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Máme redakční Snapchat účet mobilenetcz. Z WP samozřejmě není možné ho používat.
Tak ho k tomu musíte přemluvit :)
Abych to završil a možná jsem to měl říct přímo ve videu. Já bych samozřejmě zbožňoval mít lehoučký notebook s dlouhou výdrží a nemuset řešit jakékoliv kabely nebo typy konektorů. Ale to je v praxi zatím pouhý sen. Proto pokud hodnotím zařízení, hodnotím ho dnes, ne jak bude použitelné za 5 let. Obdivuji Apple a především jeho zákazníky, že cestu k téhle budoucnosti jsou ochotní vyšlapávat. Já se raději svezu komfortnější cestou bez omezení.
Díky za konstruktivní diskuzi.

1) Apple produkty jsou ale přece přesnou definicí masovek. Vlastnit iPhone, iPad, MacBook přece není nijak unikátní (v zahraničí ještě více). A Apple Watch budou to samé (kromě "edition" samozřejmě). Tedy Apple dokáže prodat desítky milionů zařízení, která jsou o hodně dražší než konkurence a za to mu tleskáme.

2) Důvod proč to řešíme je, že rozdíl není v hodinách, ale dnech. 1 den vs. 10 dní u Pebble Time Steel je už docela rozdíl, nemyslíte? Samozřejmě rozdíl mezi 1 dnem a 1,5 dnem hrotit nijak nebudu. Na druhou stranu pro náročnějšího uživatele to může znamenat už rozdíl mezi tím, zda mu hodinky vydrží do večera nebo ne...

3) Ano, ale i těch 90% uživatelů to jednou za delší čas bude potřebovat udělat a tím spíš se potom ocitne v nesnázích. Tady jde jednoduše o cool pocit "funguju jen s jedním konektorem" vs. praktickým "občas ocením i další konektor". Já zatím patřím jednoduše do té skupiny.

Ano, na domácí hub do teď sloužil Thunderbolt konektor. To USB-C zastane předpokládám také skvěle. To, s čím máme problém, je především použitelnost při přenášení, k čemuž je 12" notebook s dlouhou výdrží určen především. Opravdu s sebou budete takový hub chtít nosit každý den? Pokud se shodneme, že se teoreticky dá přes den při mobilním použití vyžít s jedním konektorem, stále narážím na to, že USB-C zatím nemají žádné periferie. Když chcete někde ukázat prezentaci, stále jste rád za HDMI. Cestu do budoucna samozřejmě musí někdo vyšlapat a budou to především - stále-shánějící redukci - uživatelé MacBooku. Dle mého je prostě lepší pozvolná cesta ala Chromebook Pixel, kde jsou dva USB-C i starší konektory. Apple by je do MacBooku mohl také vměstnat, kdyby opravdu chtěl. Každopádně i nový MacBook bude mít své zákazníky, kterým to bude vyhovovat. Každý očekává něco jiného.
To je samozřejmě pravda. Ale přesto se na Yogu vešlo kromě dvou velkých USB konektorů i mnoho dalšího a mimochodem také konvertibilní konstrukce a dotykový displej.
Kam jste dotaz pokládal? Jestli na YouTube, tak se mohlo nedopatřením stát, že to Michal přehlédl. Za to se omlouváme. To byl asi opravdu jediný příspěvek celkem k tématu.
Jak už jsme psal, protože design a protože Samsung. :) Máloco na světe je fér. Píšeme o tom, co čtenáře zajímá (znovu zdůrazňuji Sony jsme rozhodně nevynechali, ačkoliv se samo Sony tak trochu snažilo o opak).
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.