mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

videoredaktor mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4

články uživatele Jan Pospíšil

5mobilecast #73: zkušenosti s Apple Watch a hudební revoluce
Ačkoliv jsou prázdniny doslova za dveřmi, v mobilním světě se za poslední týden událo hned několik zajímavých věcí, na které se v dnešním mobilecastu zaměříme. Určitě nevynecháme nový smartphone od Vodafonu, který rozčeří segment střední třídy, řeč bude také o novinkách v rámci Google Play Music a stranou nezůstanou ani hodinky Apple Watch, které testujeme a podělíme se o první dojmy z používání.
24mobilecast #72: herní speciál o E3
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Petr Vojtěch
| článek
Tento týden byl ve znamení E3, což je, pro neznalé, nejvýznamnější konference o hrách. V Los Angeles, kde se celá akce koná, se představují novinky jak ze světa počítačových a konzolových her, tak také hry mobilní a nyní také pro virtuální realitu. Dnešní díl mobilecastu tedy bude zaměřen především na herní témata. A u toho samozřejmě nesmí chybět Petr Vojtěch před kamerou!
recenze6Recenze Dell XPS 13 (2015): elegantní pracant bez rámečků
V záplavě dnešních notebooků je velmi těžké se odlišit. Společnost Dell na to jde po svém a v lednu tohoto roku představil model XPS 13. Ten má, mimo elegantního designu, zaujmout především minimálními rámečky okolo displeje, které z něj dělají nejmenší 13palcový notebook na světě. Přes své rozměry má ale dostatečný výkon, který mu zajišťují nízkonapěťové procesory Intel.
18mobilecast #70: Computex, WWDC, Google I/O a Fallout 4
Je tu další týden a tedy i čas na další mobilecast. Martin je na Computexu, což je skvělá příležitost dát ve studiu prostor někomu novému. S čerstvou redakční posilou, Jarkou Pšeničkovou, tak budeme probírat novinky z uplynulého týdne. Zastavíme je ještě u ambiciózních projektů z Google I/O, podíváme se novinky z Computexu a závěr bude věnovaný výhledu na pondělní WWDC.
13Nejzásadnější novinky v Androidu M (video)
vydáno |
Jan Pospíšil
| článek |
Google ve čtvrtek na úvodní keynote konference I/O představil příští očekávanou verzi Androidu, zatím známou pouze pod označením M. Na první pohled není změn mnoho, ovšem mnoho z nich se odehrává pod povrchem a některé z nich nám Google na prezentaci ani neukázal. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější z nich.
14mobilecast #69: Android M a Google I/O
Google I/O je nejvýznamnější akcí celého roku tohoto giganta z Mountain View. Očekáváme mnoho novinek, mezi nimiž nechybí ani nová verze s kódovým označením Android M. Ten a cokoliv dalšího zajímavého nejen z této akce probereme v tradičním živě vysílaném mobilecastu v pátek, tentokrát však trochu dříve. Začínat budeme už ve 13:30. Tak si nás nezapomeňte naladit.
18Sledujte s námi živě hlavní keynote z Google I/O od 18:30
vydáno |
Jan Pospíšil
| článek |
Ačkoliv je každoroční konference Google I/O akcí především pro vývojáře, na hlavní keynote vždy Google představuje především zásadní novinky pro následující rok, které se týkají hlavně běžných spotřebitelů. Pojďte s námi v přímém přenosu sledovat, co Sundar Pichai dnes večer světu představí. Vysílání by mělo začít v 18:30 středoevropského času.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

V Chrome to u mě vypadá OK. Nepoužíváte náhodou AdBlock?
Chceme. On nechce :)
Jestli na to bude prostor, tak možná pustím svůj Periscope. Budeme mít dnes jednu novinku technickou.
Žádný systém nemůže být bez chyb. Ale jak jsem v podcastu zmiňoval, například 3 roky starý Nexus 4 je v prostředí mnohem konzizentnejsi v plynulosti. Tedy možné to je. Ale málo kdo to umí.
Čistě subjektivně se dá říci, že na tom je Sony lépe, než jiná především korejská a čínská konkurence, ale 100% ideální to není.
Klasicky, jako mnohé jiné telefony s upraveným Androidem se s časem, používání zpomalují a prostředí reaguje pomaleji, často se musí znovu-načítat launcher atd. U Xperie zatím stačí telefon restartovat a běží chvíli zase použitelně.

Není to o výkonu, ale optimalizaci SW.
Video je povolené ve všech zemích, kde je možné vysílat živě. Pokud Vám to nejde, tak se snad spokojite s audio verzí, která je přímo na našem serveru.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.