mobilenet.cz
mobilenet.cz
Soutěž o Samsung Galaxy Note 4
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Update telefonů s Windows Phone 7 na WP8 nejistý (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Nehledě na absenci oficiálních informací si podle některých zdrojů z Microsoftu můžeme být jisti, že se nejnovější verze operačního systému Windows Phone 8 (Apollo) dostane na všechny přístroje s verzí současnou, tedy Windows Phone 7.5 Mango.

Update je opět nejistý - Aktualizováno 22. 4. 2012

V průběhu týdne světem proběhla zpráva o jistém updatu na Windows Phone 8 pro telefony s WP7, kterou vypustil Nuno Silva, spolupracovník Microsoftu. Ten ale vzal své prohlášení nyní zpět s tím, že si spletl kompatibilitu aplikací a upgrade systému jako takového. Zatímco tedy je jisté, že aplikace pro Windows Phone 7 poběží i na Windows Phone 8, update na novou verzi pro stávající telefony jistý není. Některé zdroje říkají, že updatu se nedočkáme, některé naopak, že ano. Na oficiální vyjádření Microsoftu si budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat.

Původní informace z 18. 4. 2012

Update potvrdil Nuno Silva, blízký spolupracovník Microsoftu v rozhovoru pro portugalské mobilní fórum Zwame, a to už před nějakou dobou.

Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Windows Phone Marketplace

Na otázku, jaké přístroje se mohou těšit na novou verzi operačního systému Windows Phone, Silva odpověděl, že se upgradu dočkají všechny přístroje se systémem Windows Phone. Na novou verzi tedy přejdou všechny starší Samsungy a LG, tedy i smartphony z první vlny - z roku 2010 a 2011.

Na druhou stranu některé zdroje blízké Microsoftu naopak prozrazují, že první a druhá vlna telefonů s Windows Phone 7 na příští verzi updatována nebude. Microsoft zatím nic oficiálně nepotvrdil a vypadá to, že je stále ve fázi rozhodování, zda update přínést, či ne.

Doufejme, že se brzy dočkáme oficiálního oznámení od Microsoftu, zatím ale můžeme být relativně v klidu s vědomím, že se updatu opravdu dočkáme.

Zdroje: wmpoweruser.com, theverge.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Microsoft zvedá limit stahování ze Storu přes mobilní sítě na 50 MB | vydáno
19
#LumiaMegaTest: díl 8. – čas cloudu | vydáno
23
#LumiaMegaTest: díl 7. – systém Windows Phone 8.1 | vydáno
38
reklama

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak nějak mi to žíly netrhá. damianx
A nebo taky nedostanou ;) http://www.theverge.com/2012/4/17/2956439/windows-phone-8-apollo-no-upgrade Nithro

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

právě vyšlo na mobilenet.cz

22Jolla dál vybírá peníze na tablet, chce přidat funkce (aktualizováno)
vydáno |
Ondřej Pohl
| článek
Komunitní financování už se postaralo o to, že nový tablet se značkou Jolla a operačním systémem Sailfish se začne vyrábět. Peníze se ale dál shánějí na to, aby se tablet dočkal pokročilejších funkcí. Téměř jistá je už podpora paměťových karet, nad mobilním připojením stále visí otazník. Cena by přitom měla zůstat stále velmi zajímavá.
3Sony připravuje chytré hodinky z e-papíru (aktualizováno)
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Trh s chytrými hodinkami se rozrůstá a potencionální zákazníci začínají mít slušný výběr napříč značkami i cenovými relacemi. V příštím roce by se mohl výběr ještě více zpestřit. Unikají informace o tom, že japonské Sony hodlá představit stylové hodinky, které budou celé vyrobeny z e-papíru. Jak by mohly vypadat, si můžete prohlédnout i na videu.
Life Tracker Pro+ využívá funkce SensorCore ve vaší Lumii a monitoruje fyzickou činnost. Za mě bez problému! #LumiaMegaTest
reklama
reklama
reklama
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama