mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
reklama

Update telefonů s Windows Phone 7 na WP8 nejistý (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Nehledě na absenci oficiálních informací si podle některých zdrojů z Microsoftu můžeme být jisti, že se nejnovější verze operačního systému Windows Phone 8 (Apollo) dostane na všechny přístroje s verzí současnou, tedy Windows Phone 7.5 Mango.

Update je opět nejistý - Aktualizováno 22. 4. 2012

V průběhu týdne světem proběhla zpráva o jistém updatu na Windows Phone 8 pro telefony s WP7, kterou vypustil Nuno Silva, spolupracovník Microsoftu. Ten ale vzal své prohlášení nyní zpět s tím, že si spletl kompatibilitu aplikací a upgrade systému jako takového. Zatímco tedy je jisté, že aplikace pro Windows Phone 7 poběží i na Windows Phone 8, update na novou verzi pro stávající telefony jistý není. Některé zdroje říkají, že updatu se nedočkáme, některé naopak, že ano. Na oficiální vyjádření Microsoftu si budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat.

Původní informace z 18. 4. 2012

Update potvrdil Nuno Silva, blízký spolupracovník Microsoftu v rozhovoru pro portugalské mobilní fórum Zwame, a to už před nějakou dobou.

Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Windows Phone Marketplace

Na otázku, jaké přístroje se mohou těšit na novou verzi operačního systému Windows Phone, Silva odpověděl, že se upgradu dočkají všechny přístroje se systémem Windows Phone. Na novou verzi tedy přejdou všechny starší Samsungy a LG, tedy i smartphony z první vlny - z roku 2010 a 2011.

Na druhou stranu některé zdroje blízké Microsoftu naopak prozrazují, že první a druhá vlna telefonů s Windows Phone 7 na příští verzi updatována nebude. Microsoft zatím nic oficiálně nepotvrdil a vypadá to, že je stále ve fázi rozhodování, zda update přínést, či ne.

Doufejme, že se brzy dočkáme oficiálního oznámení od Microsoftu, zatím ale můžeme být relativně v klidu s vědomím, že se updatu opravdu dočkáme.

Zdroje: wmpoweruser.com, theverge.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Microsoft zvedá limit stahování ze Storu přes mobilní sítě na 50 MB | vydáno
19
Microsoft vydal Minecraft pro Windows Phone | vydáno
19
#LumiaMegaTest: díl 10. – multimédia | vydáno
24
reklama

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak nějak mi to žíly netrhá. damianx
A nebo taky nedostanou ;) http://www.theverge.com/2012/4/17/2956439/windows-phone-8-apollo-no-upgrade Nithro

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

právě vyšlo na mobilenet.cz

recenzeRecenze Acer Chromebook 13: ten se zeleným srdcem
vydáno |
Pavel Štrobl
| recenze
Zatímco ve světě jsou Chromebooky celkem populární, u nás jsou přijaty spíše vlažněji a jejich podpora ze strany uživatelů není zrovna největší. Není se čemu divit, však Google zde svůj Chrome OS příliš nepropaguje a jeho práci musí zastat sami výrobci notebooků, respektive Acer, který k nám Chromebooky začal oficiálně dovážet. My jsme pro vás otestovali většího z dostupných modelů, a jaký na nás udělal dojem, se dozvíte v naší recenzi.
2mobilecast #49: BlackBerry, malý zisk Xiaomi a LTE
Dnešní mobilecast v méně tradičním složení vykopneme nejvyhledávanějšími technologickými novinkami na Googlu za rok 2014. Poté se zastavíme u BlackBerry a jeho modelů Classic a Passport. Třetí v řadě na přetřes přijde čínské Xiaomi, jemuž se podíváme na zoubek tentokrát z finanční stránky. Závěr předvánočního dílu potom věnujeme levným Lumiím 435 a 335.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama