Lenovo VIBE P1m
mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
Lenovo VIBE P1m
Lenovo VIBE P1m

Update telefonů s Windows Phone 7 na WP8 nejistý (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Nehledě na absenci oficiálních informací si podle některých zdrojů z Microsoftu můžeme být jisti, že se nejnovější verze operačního systému Windows Phone 8 (Apollo) dostane na všechny přístroje s verzí současnou, tedy Windows Phone 7.5 Mango.

Update je opět nejistý - Aktualizováno 22. 4. 2012

V průběhu týdne světem proběhla zpráva o jistém updatu na Windows Phone 8 pro telefony s WP7, kterou vypustil Nuno Silva, spolupracovník Microsoftu. Ten ale vzal své prohlášení nyní zpět s tím, že si spletl kompatibilitu aplikací a upgrade systému jako takového. Zatímco tedy je jisté, že aplikace pro Windows Phone 7 poběží i na Windows Phone 8, update na novou verzi pro stávající telefony jistý není. Některé zdroje říkají, že updatu se nedočkáme, některé naopak, že ano. Na oficiální vyjádření Microsoftu si budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat.

Původní informace z 18. 4. 2012

Update potvrdil Nuno Silva, blízký spolupracovník Microsoftu v rozhovoru pro portugalské mobilní fórum Zwame, a to už před nějakou dobou.

Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Windows Phone Marketplace

Na otázku, jaké přístroje se mohou těšit na novou verzi operačního systému Windows Phone, Silva odpověděl, že se upgradu dočkají všechny přístroje se systémem Windows Phone. Na novou verzi tedy přejdou všechny starší Samsungy a LG, tedy i smartphony z první vlny - z roku 2010 a 2011.

Na druhou stranu některé zdroje blízké Microsoftu naopak prozrazují, že první a druhá vlna telefonů s Windows Phone 7 na příští verzi updatována nebude. Microsoft zatím nic oficiálně nepotvrdil a vypadá to, že je stále ve fázi rozhodování, zda update přínést, či ne.

Doufejme, že se brzy dočkáme oficiálního oznámení od Microsoftu, zatím ale můžeme být relativně v klidu s vědomím, že se updatu opravdu dočkáme.

Zdroje: wmpoweruser.com, theverge.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Microsoft zvedá limit stahování ze Storu přes mobilní sítě na 50 MB | vydáno
19
Microsoft provádí čistku v exkluzivních aplikacích pro Lumie | vydáno
41
Minirecenze Microsoft Lumia 640: střední třída s Windows Phone | vydáno
52

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak nějak mi to žíly netrhá. damianx
A nebo taky nedostanou ;) http://www.theverge.com/2012/4/17/2956439/windows-phone-8-apollo-no-upgrade Nithro

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

Vyhrajte Lenovo Vibe Shot a zaznamenejte si vaše vzpomínky
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Podzim se blíží ke svému závěru, avšak venkovní scenérie stále nabízejí překrásný pohled. Navíc, s blížícími se Vánoci by jistě nejednoho fotografického fanouška potěšil dárek v podobě stylového fotomobilu od Lenova, konkrétně model Vibe Shot. Právě o ten soutěžíme v naší další soutěži. Jeden z vás si tak může nadělit špičkový vánoční dárek.
recenzeRecenze Lenovo IdeaPad Yoga 500 (14"): jogín s výkonem
vydáno |
Jarka Pšeničková
| recenze
Konvertibilní notebooky najdeme i v oblasti větších zařízení. Jedním takovým je Lenovo IdeaPad Yoga 500, který nabídne 14palcový displej, jenž můžete díky chytré konstrukci s dvojitým kloubem volně přetočit do režimu velkého tabletu, stanu, stojanu anebo klasického notebooku na práci. Společně s nadprůměrným výkonem tvoří ideální dárek pod vánoční stromeček.
GadgetMix: sdílení srdečného tepu pro zamilované a svítilna pro drsňáky
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu vám představíme gadget, který zaujme všechny zamilované. V reálném čase jím umožní sdílet srdeční rytmus s jejich milovanou osobou, i když jsou od sebe odloučeni klidně přes půlku světa. Druhým gadgetem je vodotěsná svítilna, která nejen posvítí, ale i dobije smartphone nebo nastartuje auto s vybitým akumulátorem.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.