mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Update telefonů s Windows Phone 7 na WP8 nejistý (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Nehledě na absenci oficiálních informací si podle některých zdrojů z Microsoftu můžeme být jisti, že se nejnovější verze operačního systému Windows Phone 8 (Apollo) dostane na všechny přístroje s verzí současnou, tedy Windows Phone 7.5 Mango.

Update je opět nejistý - Aktualizováno 22. 4. 2012

V průběhu týdne světem proběhla zpráva o jistém updatu na Windows Phone 8 pro telefony s WP7, kterou vypustil Nuno Silva, spolupracovník Microsoftu. Ten ale vzal své prohlášení nyní zpět s tím, že si spletl kompatibilitu aplikací a upgrade systému jako takového. Zatímco tedy je jisté, že aplikace pro Windows Phone 7 poběží i na Windows Phone 8, update na novou verzi pro stávající telefony jistý není. Některé zdroje říkají, že updatu se nedočkáme, některé naopak, že ano. Na oficiální vyjádření Microsoftu si budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat.

Původní informace z 18. 4. 2012

Update potvrdil Nuno Silva, blízký spolupracovník Microsoftu v rozhovoru pro portugalské mobilní fórum Zwame, a to už před nějakou dobou.

Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Windows Phone Marketplace

Na otázku, jaké přístroje se mohou těšit na novou verzi operačního systému Windows Phone, Silva odpověděl, že se upgradu dočkají všechny přístroje se systémem Windows Phone. Na novou verzi tedy přejdou všechny starší Samsungy a LG, tedy i smartphony z první vlny - z roku 2010 a 2011.

Na druhou stranu některé zdroje blízké Microsoftu naopak prozrazují, že první a druhá vlna telefonů s Windows Phone 7 na příští verzi updatována nebude. Microsoft zatím nic oficiálně nepotvrdil a vypadá to, že je stále ve fázi rozhodování, zda update přínést, či ne.

Doufejme, že se brzy dočkáme oficiálního oznámení od Microsoftu, zatím ale můžeme být relativně v klidu s vědomím, že se updatu opravdu dočkáme.

Zdroje: wmpoweruser.com, theverge.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Microsoft zvedá limit stahování ze Storu přes mobilní sítě na 50 MB | vydáno
19
Nové Lumie 532 a 435 naživo: levný základ míří do Česka | vydáno
51
Recenze Microsoft Lumia 535: vyvážená premiéra | vydáno
156

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak nějak mi to žíly netrhá. damianx
A nebo taky nedostanou ;) http://www.theverge.com/2012/4/17/2956439/windows-phone-8-apollo-no-upgrade Nithro

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze hry Epic War TD 2: věžovka pro fajnšmekry
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Výbuchy, dým a trosky rozstříleného města vás budou v této hře obklopovat. Ulicemi pochodují nepřátelské armády a je jen vaším úkolem je zastavit. Postavte silné věže s různým arzenálem a udělejte z těch pochodujících tousterů hromádku šrotu. Tato hra je opravdovou výzvou, která vás připoutá na dlouhé hodiny.
13Microsoft oficiálně představil konvertibilní tablet Surface 3
vydáno |
Ondřej Pohl
| článek
Jak bude vypadat nový konvertibilní tablet od Microsoftu? Na světlo světa nyní přicházejí oficiální podrobnosti. Známe tak například ceny, které budou startovat na pěti stech dolarech a také datum zahájení prodeje, což bude úterý 5. května. Na trh se dostanou celkem čytři varianty, ty dražší zaujmou i podporou LTE.
6Na tuzemský trh vstupuje Samart I-Mobile, na co se můžeme těšit?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Společnost, respektive výrobce Samart I-Mobile je pro našince povětšinou neznámá, na domácím asijském trhu se však jedná o poměrně zavedenou značku s širokou paletou mobilních telefonů napříč celým spektrem. A právě v těchto dnech společnost I-Mobile expanduje také na tuzemský trh. A na co se těšit? S jistotou na mnoho novinek a zajímavé funkce.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.