mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
reklama
reklama
reklama

Update telefonů s Windows Phone 7 na WP8 nejistý (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Nehledě na absenci oficiálních informací si podle některých zdrojů z Microsoftu můžeme být jisti, že se nejnovější verze operačního systému Windows Phone 8 (Apollo) dostane na všechny přístroje s verzí současnou, tedy Windows Phone 7.5 Mango.

Update je opět nejistý - Aktualizováno 22. 4. 2012

V průběhu týdne světem proběhla zpráva o jistém updatu na Windows Phone 8 pro telefony s WP7, kterou vypustil Nuno Silva, spolupracovník Microsoftu. Ten ale vzal své prohlášení nyní zpět s tím, že si spletl kompatibilitu aplikací a upgrade systému jako takového. Zatímco tedy je jisté, že aplikace pro Windows Phone 7 poběží i na Windows Phone 8, update na novou verzi pro stávající telefony jistý není. Některé zdroje říkají, že updatu se nedočkáme, některé naopak, že ano. Na oficiální vyjádření Microsoftu si budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat.

Původní informace z 18. 4. 2012

Update potvrdil Nuno Silva, blízký spolupracovník Microsoftu v rozhovoru pro portugalské mobilní fórum Zwame, a to už před nějakou dobou.

Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Microsoft představil Windows Phone 7: podívejte se, jak vypadá Windows Phone Marketplace

Na otázku, jaké přístroje se mohou těšit na novou verzi operačního systému Windows Phone, Silva odpověděl, že se upgradu dočkají všechny přístroje se systémem Windows Phone. Na novou verzi tedy přejdou všechny starší Samsungy a LG, tedy i smartphony z první vlny - z roku 2010 a 2011.

Na druhou stranu některé zdroje blízké Microsoftu naopak prozrazují, že první a druhá vlna telefonů s Windows Phone 7 na příští verzi updatována nebude. Microsoft zatím nic oficiálně nepotvrdil a vypadá to, že je stále ve fázi rozhodování, zda update přínést, či ne.

Doufejme, že se brzy dočkáme oficiálního oznámení od Microsoftu, zatím ale můžeme být relativně v klidu s vědomím, že se updatu opravdu dočkáme.

Zdroje: wmpoweruser.com, theverge.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Microsoft zvedá limit stahování ze Storu přes mobilní sítě na 50 MB | vydáno
19
Microsoft v dalších reklamách srovnává Cortanu a Siri | vydáno
8
Nokia Lumia 930 dostává aktualizaci na WP 8.1 update 1 | vydáno
23
reklama

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak nějak mi to žíly netrhá. damianx
A nebo taky nedostanou ;) http://www.theverge.com/2012/4/17/2956439/windows-phone-8-apollo-no-upgrade Nithro

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 2 příspěvky

právě vyšlo na mobilenet.cz

3Podívejte se, jak fotí nový Galaxy Note 4 (srovnání s Note 3)
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
V pražském sídle českého Samsungu jsme si mohli podruhé vyzkoušet nejnovější tabletofon z dílen tohoto korejského výrobce. Zatímco celkově jsme si mohli telefon podrobně vyzkoušet už na IFA v Berlíně, jednu věc jsme ještě neznali. Jak novinka fotí? Na to jsme se dnes zaměřili a zde jsou výsledky, porovnané s předchozím Notem 3.
Nové LG F60: 4,5palcový displej a LTE pod 4 000 Kč
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Nástup rychlých dat LTE je patrný po celém světě. Vědomo si toho je také jihokorejské LG, které modelům, jenž podporují rychlá data vyhradilo řadu F. Novinka F60 přináší LTE do nížší střední třídy. Kromě něj nabízí 4,5palcový displej, nejnovější Android 4.4 KitKat nebo 5megapixelový fotoaparát.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a x-store.cz.reklama