Na první pohled nejde o nic neobvyklého: běžná konstrukce typu slider s displejem s úhlopříčkou 2,9 palce a cena v přepočtu kolem deseti tisíc. To by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, až na jednu položku ve výbavě, které se jinak příliš pozornosti nevěnuje – na čelní kameru.
Ta je totiž citlivá na infračervenou část spektra, takže s ní lze pořizovat snímky a hlavně provádět videohovory i v naprosté tmě. Jen je pak potřeba překousnout, že výsledný obraz je černobílý.
Můžeme jen spekulovat, proč se tato technologie neuchytila. Možná je až příliš výstřední, anebo nebyla příliš kvalitní. Nicméně je to zajímavá myšlenka. Uvítali byste něco podobného i na svém mobilu?
Zdroje: phonearena.com
Takže taková výroba je pro výrobce triviální. Jen je potom standardní obraz pro denní vidění zkreslený, protože schází ten daný filtr. Používá se to třeba u hlídacích kamer.
Ale neplést si toto s termokamerou. Ty pracují na úplně jiném principu a je to to známé terminátorské vidění tepla. To se využívá např. v odhalení tepelných mostů u staveb.
Pak nechápu proč při honbě za "zdravotními funkcemi" nedávají do mobilů měřák tělesného tlaku, což uměly hodinky CASIO už před dvaceti lety. Zrovna věc, která by se taky občas hodila - narozdíl od měření tepu v mobilu - znáte někoho, kdo to používá?