Během posledních dvou týdnů měřil Google vstupy uživatelů do online obchodu Market a zjistil, že celých 24,3% uživatelů přešlo již na verzi 2.3 Gingerbread, prozatím nejnovější na mobilních zařízeních. To je sice úctyhodné, ale verze 2.2 Froyo má stále to nejvyšší postavení s podílem až 55,9% všech uživatelů. Ačkoliv je znát, že se přechod na novější verzi uskutečnil rychleji, než tomu bylo předtím, nejedná se o přechod dostatečně rychlý.
Podíváme-li se na využití systému v období od února do srpna roku 2011, zjistíme, že se Gingerbread začal prosazovat až někdy v květnu, zatímco uživatelská základna verze Froyo zůstává téměř nezměněná. Řada telefonů (včetně například nejnovějších smartphonů) LG používá právě stále ještě verzi 2.2. Update se však chystá již velmi brzy a podíl verze 2.2 by měl tak i díky updatům dalších výrobců a samozřejmě prodeji novinek klesat stále rychleji.
Zabrousíme-li do vod tabletové trojkové verze Honeycomb zjistíme, že jeho podíl se drží na mizivé hranici 1,3%, což mluví za vše. I přesto, že je k dispozici již něco přes půl roku, stále se jedná o velmi slabého zastupitele Androidu na trhu. V létě a začátkem podzimu se však začínají prodávat klíčové novinky silných hráčů (Samsung a jeho Galaxy Tab, LG a jeho Optimus Pad a další) a podíl by se tak měl zvyšovat.
TIP: Více se o systému Honeycomb 3.0 dozvíte z našeho článku.
Mezi další zajímavou statistiku patří uživatelé a nejpopulárnější displeje. V období sedmi dnů, které končilo 1. sprnem, se na Android Market přihlásilo celých 74,5% majitelů přístroje s normálním hdpi displejem. Tím je myšlen displej o velikosti 3.0 až 5.0 palců a hdpi kdekoliv v rozmezí 180 až 280 dpi. To samozřejmě není nečekané, jelikož většina nejpopulárnějších mobilů má čtyřpalcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. Tím nejslabším členem této statistiky jsou tabletové displeje s úhlopříčkou velikosti sedmi palců.
Zdroje: gsmarena.com, developer.android.com, developer.android.com