Royal Revolt 2
recenze

Royal Revolt 2

Hladové pokračování
9

V prvním dílu této hry musel mladý princ znovu dobýt své právoplatné království. Nyní sedí na trůnu a začal se nudit. Tak se rozhodl svou říši rozšiřovat a šikanovat u toho své sousedy. Také plní pokladnici zlatem svých protivníků. Hratelnost prvního dílu byla ale rozšířena o prvky strategie, takže se jedná o skoro novou hru. Jak dopadla?

Royal Revolt jsme si ukázali ve FreeBoxu, kde jsme hru představili jako velmi hezkou a povedenou převrácenou věžovku. Příběh se točil okolo dědice království, který byl ale vypuzen chamtivými příbuznými. Na cestě za trůnem a sjednocením je musel všechny porazit. Nakonec ale na trůn usedl a vše dobře dopadlo. Nyní přichází druhý díl, kde se udatný král sám stává chamtivcem. Stále je to hezké a roztomilé, jen se to hraje… vlastně úplně jinak.

V tuto chvíli je hra dostupná pouze pro iOS, ale již brzy vyjde i pro Android.

Royal Revolt 2 – videorecenze

Strategie podle šablony

Dvojka se s příběhem vlastně nijak neobtěžuje. Král sedí na trůnu, a tak jen spravuje a rozšiřuje své území. Příběh vůbec není potřeba, protože hra už nemá s prvním dílem mnoho společného. Základem totiž není ničení věží a postupování vpřed… nyní se hlavní náplní stává budování vlastního města a plenění měst cizích. Něco vám to připomíná? Ano, hádáte správně. Opět jsme u strategie ve stylu Clash of Clans. Jako kdyby pro telefony a tablety neexistovalo nic jiného.

Nedávno jsme tu měli zpackaný Dungeon Keeper, který fungoval vlastně úplně stejně. Šablona se totiž opět do detailu opakuje. Stavíte budovy pro produkci – v tomto případě zlato a jídlo. To jsou taverna a farma. Druhou skupinou jsou budovy válečné. V nich připravujete armádu na útoky nebo obranu či vylepšujete schopnosti krále. A pak je tu sama obrana. Tam patří nejen věže, ale také nástrahy a další překážky – třeba barikády nebo bodliny v zemi.

Čekačka

Já vám už asi došlo, strategie pro tablety a telefony nemají nic společného se strategiemi v reálném čase, které najdete třeba na počítači. Na vše totiž musíte čekat. Ať už děláte cokoliv a vždy velmi dlouho. Podobný model najdete v prohlížečových strategiích, jako je třeba Travian. Jednoduše se dá nazvat: plať nebo čekej. Na postavení první věže počkáte třeba jen minutku, další vylepšení vám sebere 10 minut a pak už to bude několik hodin.

A když vylepšujete základnu, tak to na několika hodinách začínáte. Jedinou funkcí přitom je zvýšení maximální úrovně ostatních budov. Na stavby a jejich vylepšování také potřebujete stavitele. Ty máte dva a další stojí nehoráznou sumu drahokamů (za třetího dáte 500 gemů, neboli cca 120 Kč). Kromě staveb ale můžete dělat výzkumy nebo vylepšení vojáků a schopností. Na to nepotřebujete stavitele. I tak si stejně počkáte.

Plať!

Celou hrou (nejen tutoriálem) vás provází sličná bojovnice, která se na vás laškovně usmívá a zároveň vás neustále tlačí do utrácení drahokamů. Těch na začátku pár dostanete a můžete jimi hraní urychlit, později si bez nich moc nezahrajete a musíte si je dokoupit. Na omezení narazíte prakticky všude. Herní pole je plné překážek, jejichž odstranění stojí opět drahokamy. Stejně tak musíte vylepšovat bránu, abyste mohli upravovat cestu a obranu – vše tu totiž souvisí se vším. A když už si na něco našetříte, tak vás jiný hráč přepadne a vybere vám pokladnu. Na to si prostě musíte zvyknout.

Royal Revolt 2

Přesto některé prvky potěší. Tak například změna prostředí. Můžete své království přenést do magického lesa. A to zdarma a bez čekání. Za další prostředí si bohužel opět zaplatíte. Bojování je stále fajn, protože tu ovládáte hrdinu a k tomu vyvoláváte své vojáky, se kterými dobýváte věže a překonáváte nástrahy. Tato pasáž je převzatá z prvního dílu a funguje stále dobře. Bohužel už nehraje prim. Mnohem důležitější je tedy stavění, nekonečné čekání a pomalé vydělávání.

Závěr

Royal Revolt 2 není ten typ pokračování, za který bychom byli rádi. Místo rozšíření příběhu a vylepšení základních herních mechanismů totiž kompletně mění žánr a původní oblíbené vlastnosti táhne do pozadí. I přesto hra nabízí pár zajímavých prvků, jako je bojování, designování obrany nebo turnaje. Na první místě je tu ale tahání peněz za mikrotransakce. Hra vás totiž otravuje neustálým čekáním, ale také vám dává lék, za který budete tvrdě platit. A nebo také nemusíte. Rozhodnutí je na vás.

Stáhnout Royal Revolt 2

App Store (zdarma)

Hodnocení
50%
Klady
  • Designování obrany
  • Bojování
Zápory
  • Neustálé čekání
  • Mikrotransakce na každém kroku
  • Strategie podle šablony
Diskuze ke článku
tomas

Myslím že by mala výjsť aj pre windows phone, jednotku hrávam takže si myslím že spravia aj dvojku na wp po androide
stepo
Co z toho jestli vyjde na tu či onu platformu, když se z této hry, 1 byla fajn stala zlodějina. Já fakt nevudu hrát tak primitivní hru a platit za ní neustále money! Nejsem blázen, to si radši zahraju na PS3 nebo na PC tam jsou hry za které zaplatíte jen jednou. Začínám mít toho androidu fakt plný zuby, protože to jen na něm se takhle začíná okradat! Fakt pomalu z každé dobře vypadající hry se vyklube zlodějina, u mě to prostě zlodějina je. Jak můžou chtít abych platit po dobu celé hry za postup a vůbec všechno? Vždyť to si Ma hráč vybojovat svými schopnostmi, a ne že ten co platit nebude tak bude měsíc level 1. A ten co bude solit jako magor tak už po tutoriale bude level1000! Trochu s nadsázkou samozřejmě.
ahoj
Casto ve videu zminujete clash of clans, proc tedy neudelate recenzi na tuto hru?
Pf
Nesnasim hry, kde jsou mikrotransakce, a kdyz jste cca v 1/2 hry tak cekate na upgrade budovy trebas i tyden !!! Lol. Tak to fakt ne

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze