Oba grafické čipy se představily v krátké prezentaci. Hlavní předností Adrena 530 by měl být nárůst výkonu o 40 procent oproti předchozí generaci Adreno 430 a zároveň o 40 procent nižší spotřeba energie při stejném pracovním vytížení. V případě nižšího Adrena 510 by mělo jít o stejné zlepšení výkonu a výdrže v porovnání s Adrenem 405.
Qualcomm tvrdí, že části této úspory energie bylo dosaženo díky zcela novému GPU Power Manageru. Zbytek však jde pravděpodobně na vrub menšímu 14 nebo 16nm FinFET procesu použitého u Snapdragonu 820.
Nová GPU podporují HDMI 2.0 s výstupem v rozlišení až 4K s 60 sn/s. Bezdrátově je možné přenášet také 4K, ale v tomto případě je to omezeno na 30 sn./s. Oba modely Adreno 5xx budou podporovat OpenGL 3.1 (s 3.2 přijdou později) a nové Vulcan API. Jsou však kompatibilní s OpenGL 2.0 a Renderscript.
Zároveň s GPU poodhalil Qualcomm i některé další parametry Snapdragonu 820, přestože ho stále ještě nepředstavil. První věcí je, že bude používat vlastní 64bitová jádra Kryo a opouští tak jádra Cortex.
Jeho součástí bude i čip Spectra ISP, jehož úkolem je vylepšit kvality snímků i videa. Zařízení bude moc využít až tři fotoaparáty. Dva z nich přitom budou moci simultánně pořizovat snímky s rozlišením 25 megapixelů s rychlostí 30 sn./s. a s nulovým zpožděním závěrky. Zároveň bude obsahovat i nové instrukce snižující šum a korigující barvy, aby bylo dosaženo ještě věrnějšího záznamu obrazu. Kromě toho se vylepšení dočká i autofokus, optický zoom a HDR.
Datum představení Snapdragonu 820 Qualcomm nezveřejnil. První modely s tímto čipsetem však přijdou až příští rok. Neměl by se tak objevit v nové generaci řady Nexus, která by měla být představena v průběhu podzimu.
Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com, arstechnica.com, androidauthority.com
Z3+ mal uvedenú najnovšiu revíziu S810 v prvej verzii (May) Whitepaperu. Verzia 2 z Júna túto informáciu už neobsahuje?!
Inak si dávajú načas. Snáď to bude stáť za to a získajú späť konkurenčnú výhodu v podobe vlastných jadier Kryo. Bo Krait 450 mal oproti 32-bit (ARMv7) Cortexom navrch. Zaspali prechod na 64 bit SoCs a museli používať licencované jadrá od ARM. Cortex-A53 / Cortex-A57, ktoré používa veškerá konkurencia okrem NVIDIA Tegra K1 (vlastné jadrá Denver) a Intel Atom (Silvermont X86-64)
Ale narážal som na to, že vlastné Samsung SoCs Exynos 7420/7422, sú výkonnejšie ako Snapdragony a Samsung ako prvý zvládol 14nm technológiu výroby u mobilných čipsetov. Intel s Atomom x7-Z8700 prišiel až potom.